Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Znalezionych wyników: 4
Vortal BUDO
Autor Wiadomość
  Temat: Fotki i Linki 2
Shabu

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 64597

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 25 Wrzesień 2016, 22:07   Temat: Fotki i Linki 2
  Temat: Fotki i Linki 2
Shabu

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 64597

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 16:21   Temat: Fotki i Linki 2
  Temat: Waga - taka do ważenia siebie
Shabu

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 13372

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 9 Styczeń 2015, 13:05   Temat: Waga - taka do ważenia siebie
Ściema może nie, ale dla sportowca praktycznie bezwartościowe - zbyt duża niedokładność i tolerancja błedu. Można wejść dwa razy pod rząd i mieć nagle 2% tłuszczu mniej. Według mnie waga powinna ważyć i tyle, a resztę mierzysz sam - np. procent tkanki tłuszczowej szczypcami - albo idziesz na profesjonalne badanie składu ciała.
  Temat: wołowina w PL
Shabu

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 48715

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 25 Listopad 2012, 20:57   Temat: wołowina w PL
Najważniejsze jest jedno: jeśli chcesz całkowicie wysmażyć stek, to daruj sobie steki. Zrób sobie zrazy albo bitki albo gulasz. Wysmażona wołowina jest właśnie jak podeszwa. Stek powinien być nawyżej średni (medium):Ja sam lubię coś pomiędzy medium a medium rare, chyba że to polędwica - wtedy między medium rare a rare.

Nie rozumiem, czemu należy solić po smażeniu. Ja stek solę i obficie pieprzę przed smażeniem, nawet trochę wcieram te przyprawy. Często dodaję jeszcze jakieś zioła i odrobinę oliwy i marynuję przez noc. Potem tak jak mówisz: na dymiącą patelnię (nie musi byc grillowa; z grillowej jest fajniej, ale długo robiłem na zwykłej i też wychodziło dobrze), po czym krótko smażyć z obu stron. Jak krótko, to juz zalezy od grubości - wcale nie muszą być 2-3 cm, może być i 1 cm, ale wtedy smaży się odpowiednio krócej (po pół minuty?). Można kupić do tego termometr; ja na dotyk sprawdzam (doświadczenie). Stek faktycznie trzeba zdjąć trochę mniej wysmażony, niż się lubi i pozwolić mu dojść, ale w moim odczuciu wystarczają ok. 2 minuty. Lubię też zawinąć go prosto z patelni w folię aluminiową, inaczej bardzo szybko traci ciepło i trzeba jeść letni.

Mięso kupuję zwyczajnie w Leclercu, ewentualnie na okolicznym targu. W Leclercu jest spoko, chociaż dupy nie urywa, że tak powiem. Jeśli jednak wybierze się ładny kawałek (rostbef albo antrykot) to nie ma problemu. Na bazarze natomiast bywa mięso tanie i rewelacyjne, ale bywa też żylaste, przeleżałe, ze starej krowy. Dlatego skłaniam się jednak ku sklepowi. W Befsztyku, o którym pisze Jerz, jeszcze nie byłem, choć mam to w planach od jakiegoś czasu.

Swoją drogą ostatnio czytałem fajny artykuł, który niedługo wypróbuję, o bardzo obfitym posoleniu steka solą gruboziarnistą dzień wcześniej, a przed smażeniem zmyciem jej i wysuszeniem mięsa. Podobno bardzo dobrze wpływa na miękkość i soczystość steku. Jak już spróbuję, dam znać. Niestety nie mogę teraz go znaleźć.
 
Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group