Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Znalezionych wyników: 427
Vortal BUDO
Autor Wiadomość
  Temat: Trening personalny - warto?
nedohin

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2395

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 3 Styczeń 2019, 22:23   Temat: Trening personalny - warto?
Na profesjonalnego TP warto, na pozostałe 90% nie. Chyba ze masz problem z motywacja i potrzebujesz kogoś kto będzie Cię pilnował zebys chodził na treningi.
  Temat: McGregor vs Nurmagomedov / UFC 229
nedohin

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11479

PostForum: MIXED-MA   Wysłany: 4 Sierpień 2018, 10:01   Temat: McGregor vs Nurmagomedov / UFC 229
Kabib symuluje kontuzje, Diaz wskakuje na zastępstwo i mamy McG vs Diaz 3...
  Temat: Techniki bokserskie - krytyka
nedohin

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4198

PostForum: CROSS-BUDO   Wysłany: 31 Maj 2018, 20:14   Temat: Techniki bokserskie - krytyka
Czy jakiś biegły bokser może się odnieść do sposobu pokazywania techniki? Bo mam wrażenie ze przykład sierpa który jest pokazywany nie ma nic wspólnego z tym z boksu?

Druga rzecz osoba pokazująca techniki ma dosyć kiepskie ustawienie barków i łopatek a dużo odnosi do własnego przykładu. Choćby jak w wypadku rozciągania przodu barku gdzie nie wiem po co wypycha swoją główkę kości ramiennej.

Takie to trochę naciągane żeby udowodnić swoją tezę.
  Temat: Czemu nie gadamy o walce McGregora z Mayweatherem?
nedohin

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 22840

PostForum: MIXED-MA   Wysłany: 13 Wrzesień 2017, 14:42   Temat: Czemu nie gadamy o walce McGregora z Mayweatherem?
GSP, TJ, JJ.

Bisping zdobył pas bo Rockhold go kompletnie zlekcewazyl, cóż się dziwić skoro w pierwszej walce poddał go gilotyna zapietą jedną ręką. Nie mowiac juz o tym ze ledwie pokonał 46 letniego Hendersona, tylko dlatego ze ten się wypompowal na początku walki przy probie skończenia Bispinga. 50-45 dla GSP mimo że nigdy za nim nie przepadalem ze względu na zachowawczy styl walki.
  Temat: Nowoczesne zasady odzywiania
nedohin

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5242

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 13 Wrzesień 2017, 11:28   Temat: Nowoczesne zasady odzywiania
Od paru tysięcy lat wiadomo ze dieta roślina (bądź umiarkowana), dużo ruchu i bycie dobrym człowiekiem dla innych jest gwarantem zdrowia. Patrząc się na religię typu judaizm, buddyzm, hinduizmu czy nawet chrześcijaństwo każda z nich ma w swojej doktrynie zasady zdrowego życia i wymaga ich przestrzegania. Problem w tym ze większość z nas oczekuje ze jedząc byle jak, obijajac się i troszcząc się tylko o własne egoistyczne potrzeby będziemy zdrowi bo naukowcy, szamani czy bioenergoterapeuci dadzą nam jakieś panaceum na wieczne zdrowie...

Prawda natomiast jest ciężka bo żeby być zdrowym trzeba dbać w takim samym stopniu o dietę (nie przejadac się, jeść o właściwych porach, jeść zrownowazenie), ruch (unikać bezruchu i rozwijać równomiernie cechy fizyczne) i psychikę (nie łamać zasad moralnych, tworzyć zdrowe relacje z innymi ludźmi, medytować, itp.).

Problem w tym ze takie życie wymaga nieustannej pracy nad sobą, konsekwencji, silnej woli i wielu wyrzeczeń. Ogólnie rzecz ujmując dużo wysiłku i niewiele lenistwa. Większość z nas natomiast całe życie kombinuje żeby przy możliwie najmniejszym wysiłku mieć jak najwięcej przyjemności niskiego rzedu oczekując ze nie będzie z tego żadnych konsekwencji. Dlatego wiele z największych biznesów na świecie jest związanych z lekami, alkoholem, tytoniem, narkotykami i prostytucja...
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 30 Sierpień 2017, 11:32   Temat: CrossFit - wasze opinie
Black Belt Rx napisał/a:

Chociażby takie ćwiczenia jak arm bar, crooked arm bar czy bottom up press nadają się świetnie do pracy nad stabilizacją w obrębie obręczy barkowej.


Stabilność obręczy barkowej głównie zależy od stabilności łopatki. Ta z kolei posiada dwie grupy mięśni, pierwsza która przyczepia ja do żeber i kręgosłupa oraz druga która łączy ją z ręką. Brak poprawnej stabilizacji często wynika z tego ze druga grupa jest silniejsza od pierwszej (zapewniającej stabilnosc) co prowadzi do zwiększonego napięcia na obwodzie a zmniejszonego w centrum. Jak w takim wypadku można poprawić stabilność skoro dajemy dodatkowy ciężar na obwód w postaci kettla? Taką sytuacją będziemy tylko pogłębiać problem zwiększając napięcie na obwodzie.

Jeżeli ktoś ma prawidłowe napięcie w obrębie łopatki to nie potrzebuje rehabilitacji, bo cały kompleks działa poprawnie. Jak ktoś nie ma stabilizacji to nie potrafi nawet bez obciążenia kontrolowac łopatki a co dopiero z ciężarem w ruchu na końcu długiej dzwigni która jest ręka...
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 26 Sierpień 2017, 11:09   Temat: CrossFit - wasze opinie
Black Belt Rx napisał/a:

Trochę trudno mi się z tym zgodzić. Przy odpowiednim doborze ćwiczeń i ciężaru kettle są wspaniałym narzędziem w treningu amatorskim, przygotowaniu motorycznym czy nawet rehabilitacji.


A jakie mają zastosowanie w rehabilitacji? Bo o ile wolny ciężar na długiej dzwigni może mieć sens w treningu, to nie wyobrażam sobie jak można go stosować w rehabilitacji?
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 25 Sierpień 2017, 14:57   Temat: CrossFit - wasze opinie
Romanowicz napisał/a:


Ciekawa teza, czasami prawdziwa. To samo można powiedzieć o jedzeniu.


Tylko ze kettle nie są niezbędne do życia.
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 25 Sierpień 2017, 11:23   Temat: CrossFit - wasze opinie
Black Belt Rx napisał/a:

Dzięki crossfitowi zaznajomiłam się z odważnikami kulowymi kettlebells i stały się one moją pasją.


Kettlebelle to przyjaciele portfeli lekarzy, farmaceutow i fizjoterapeutów :)
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 25 Sierpień 2017, 11:18   Temat: CrossFit - wasze opinie
Balofy napisał/a:

a rozwiniesz czemu?


Chodzi o pozycję siedzaca, skraca ona mocno zginacze bioder i osłabia mięśnie pośladkowe. Prowadzi to do inwolucji postawy z wyprostowanej do zgietej. To pociąga za sobą konsekwencje w postaci zwiekszenia sił scinajacych na lędźwia i oczywiście zmiany wzorca postawy. Gdy lędźwia i miednica są złe ustawione to wszystko jest źle ustawione w ciele (kolana, łokcie, szyja, układ pokarmowy itd.). Konsekwencją tego jest postawa która bez obciazen zewnętrznych generuje stałe przeciążenia dla ukladu ruchu oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie narzadom.

Pracownik fizyczny za to podlega obciążeniom ale przynajmniej ma różnorodność ruchu, wiec trudniej jest mu wykształcić tak zły nawyk postawy . Dodatkowo przeciążenia u niego są rozłożone bardziej równomiernie a nie tylko i wyłącznie na lędźwia i układu pokarmowy.

To wszystko w bardzo dużym skrócie oraz dużej generalizacji. Rodzaj pracy to tylko jeden z czynników zdrowia układu ruchu.
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 24 Sierpień 2017, 16:10   Temat: CrossFit - wasze opinie
Warhead napisał/a:
"Natomiast lepszy crossfit z byle jakim trenerem niż siedzenie na kanapie. "


NIe zgodze sie. PO obejrzeniu treningu CF w wyciskaniu martwym na czas uwazam, ze baaaardzo to bedzie tych ludzi bolalo za pare lat.


Z moich doświadczeń w gabinecie wynika ze łatwiej naprawić pracownika fizycznego niż białego kolnierzyka. Inna sprawa ze jednych i drugich boli.
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 23 Sierpień 2017, 15:23   Temat: CrossFit - wasze opinie
embe napisał/a:
"Natomiast lepszy crossfit z byle jakim trenerem niż siedzenie na kanapie."

Też wychodzę z takiego założenia, aczkolwiek do końca nie jestem pewien, bo jak ma się zakończyć kontuzją po tygodniu, bo trener nie wie co robi, to jednak wolę kanapę, niż potem się rehabilitować przez pół roku;-]


Nawet jak będziesz miał najlepszego trenera to i tak nie unikniesz kontuzji. Chodzi o filozofie żeby w pewnej jednostce czasu zrobić jak najwięcej i mantrę jak nie boli to znaczy ze zle cwiczysz/opierdalasz się. Dodatkowo większość ćwiczeń nie ma nic wspólnego z jakością ruchu. Natomiast jak mi powiedział pewien profesor nie umiera się ból pleców i kolan a na zawały i niewydolność płuc. Dlatego nie przekreślam całkowicie cf bo dla układu krazeniowo-oddechowego ma pozytywna wartość dla układu ruchu juz nie.
  Temat: CrossFit - wasze opinie
nedohin

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20335

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 23 Sierpień 2017, 15:10   Temat: CrossFit - wasze opinie
Dla mnie crossfit to "sportowa" kwintesencja czasów w których przyszło nam żyć, czyli czasów gdzie głównie liczy się ilość a nie jakość. Jak ktoś lubi grać w internetowe gry na których nabija się levele to crossfit jest idealny dla niego. Utarte schematy, monotonia i doprowadzanie organizmu do skrajnych przeciążeń po to by osiągnąć jakieś wyimginowane cele które nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. Plus wisienka na torcie tak jak pisał Cabelo czyli bardzo specyficzna atmosfera panującą w klubach cf. Natomiast lepszy crossfit z byle jakim trenerem niż siedzenie na kanapie.

No i jeszcze cf sportowy który ma taki sam sens jak chód sportowy. W jednym wszyscy udają ze chodzą byle by mieć lepszy czas w drugim wszyscy udają ze robią dobrze byleby mieć więcej powtórzeń :lol:
  Temat: Poszukiwany specjalista od ruchu w Warszawie
nedohin

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3415

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 28 Lipiec 2017, 09:22   Temat: Poszukiwany specjalista od ruchu w Warszawie
http://www.smc.waw.pl/o-nas/zespol polecam Tomasza Zubala
  Temat: rwa kulszowa
nedohin

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4528

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 31 Marzec 2017, 07:00   Temat: rwa kulszowa
Większość nagłych stanów zapalnych przechodzi w 2-5 dni samoczynnie. Dlatego często wszelkie sposoby na bóle się sprawdzają i fizjoterapeuci od razu pomagają. Według mnie leczenie bólu przewlekłego jest wymiernikiem skuteczności terapii/terapeuty.
 
Strona 1 z 29
Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group