Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Znalezionych wyników: 5
Vortal BUDO
Autor Wiadomość
  Temat: Nowoczesne zasady odzywiania
nedohin

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4027

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 13 Wrzesień 2017, 10:28   Temat: Nowoczesne zasady odzywiania
Od paru tysięcy lat wiadomo ze dieta roślina (bądź umiarkowana), dużo ruchu i bycie dobrym człowiekiem dla innych jest gwarantem zdrowia. Patrząc się na religię typu judaizm, buddyzm, hinduizmu czy nawet chrześcijaństwo każda z nich ma w swojej doktrynie zasady zdrowego życia i wymaga ich przestrzegania. Problem w tym ze większość z nas oczekuje ze jedząc byle jak, obijajac się i troszcząc się tylko o własne egoistyczne potrzeby będziemy zdrowi bo naukowcy, szamani czy bioenergoterapeuci dadzą nam jakieś panaceum na wieczne zdrowie...

Prawda natomiast jest ciężka bo żeby być zdrowym trzeba dbać w takim samym stopniu o dietę (nie przejadac się, jeść o właściwych porach, jeść zrownowazenie), ruch (unikać bezruchu i rozwijać równomiernie cechy fizyczne) i psychikę (nie łamać zasad moralnych, tworzyć zdrowe relacje z innymi ludźmi, medytować, itp.).

Problem w tym ze takie życie wymaga nieustannej pracy nad sobą, konsekwencji, silnej woli i wielu wyrzeczeń. Ogólnie rzecz ujmując dużo wysiłku i niewiele lenistwa. Większość z nas natomiast całe życie kombinuje żeby przy możliwie najmniejszym wysiłku mieć jak najwięcej przyjemności niskiego rzedu oczekując ze nie będzie z tego żadnych konsekwencji. Dlatego wiele z największych biznesów na świecie jest związanych z lekami, alkoholem, tytoniem, narkotykami i prostytucja...
  Temat: Fizjoterapeuta - instruktor ćwiczeń siłowych Gdańsk
nedohin

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3829

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 22 Styczeń 2017, 18:24   Temat: Fizjoterapeuta - instruktor ćwiczeń siłowych Gdańsk
Tobiasz Grzybczak, jest fizjo i trenerem przygotowania motorycznego w Treflu Sopot. Pracuje fms czyli metoda oceniajaca twoje wady postawy pod kątem treningu sportowego. Pytanie tylko czy przyjmuje gdzieś prywatnie.

Oczywiście nie byłbym sobą jakbym nie ponarzekał ze w tym wieku można pomóc swojemu ciału wieloma innymi formami aktywności fizycznej lepszymi niż duże ciężary ;-) szczególności jeżeli masz wady postawy.
  Temat: Po operacji usunięcia przepuchliny, co z treningami
nedohin

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9655

PostForum: KULTURYSTYKA i FITNESS   Wysłany: 5 Lipiec 2016, 10:31   Temat: Po operacji usunięcia przepuchliny, co z treningami
Przy unoszeniu nóg i brzuszku pracuje głównie m. biodrowo-lędźwiowy który jest antagonista m. brzucha. Zdecydowana wiekszosc osob z przepuklina ma nadaktywny ten mięsień, natomiast jego napięcie wypycha powłoki brzuszne do gory co sprzyja powstawaniu przepukliny. Co do chirurga, on jest wyspecjalizowany w operacjach a nie rehabilitacji.
  Temat: Pęknięta łękotka
nedohin

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13255

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 24 Listopad 2015, 10:53   Temat: Pęknięta łękotka
email napisał/a:
praca, życie etc - nie kontuzja w każdym razie. Dopiero na wizycie u lekarza parę mies. temu się dowiedziała co jej dolega.


Często w takich sytuacjach nie boli uszkodzona łąkotka a niewydolne mięsnie i powięzie, które są o wiele lepiej unerwione bólowo. Praktycznie nie ma możliwości żeby bezurazowo uszkodzonej łąkotce nie towarzyszyła degeneracja tkanek miękkich które zapewniają stabilność kolana. Jest taka teoria że gdyby losowo robić rezonanse, to wiele osób które nie mają bólu kolan dowiedziałoby się o uszkodzeniu łąkotki.

Wnioski są takie że nawet po operacji kolano może boleć dalej jeżeli sprawność nogi jak i pewnie miednicy oraz kręgosłupa lędźwiowego nie zostaną przywrócone. Polecałbym koleżance wybrać się do Sutherland Medical Center w Wa-wie, mają tam świetnych osteopatów którzy doraźnie będą mogli pomóc z bólem i doradzić w sprawie rehabilitacji która po zabiegu i tak jest wymagana.
  Temat: Wymioty. Trening. Lipa
nedohin

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6460

PostForum: SPORT i ZDROWIE   Wysłany: 24 Kwiecień 2013, 18:20   Temat: Wymioty. Trening. Lipa
Istnieje duże prawdopobieństwo że przy wysiłku submaksymalnym zaczynasz nieprawidłowo oddychać przez co zasysasz powietrze do żołądka co w konsekwencji prowadzi do wymiotów, spróbuj podczas jednego treningu ćwiczyć na pół gwizdka i zobacz czy jest różnica. Pewnie dlatego jednostajny wysiłek typu bieganie długich dystansów nie daje objawów a interwałowy wysiłek na treningach sw daje.
 
Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group