Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Siła w sportach walki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 51 z 59
Siła w sportach walki
Autor Wiadomość
Itosu

SW: Karate

Wysłany: 19 Styczeń 2012, 21:26   

ja w ogole nie robie siadow. nie mam stojakow. teraz zamierzam sobie uzupelnic moja mordownie o stojaki bo bez regularnych przysiadow na duzych ciezarach ciezko pociagnac sile do przodu.

He taught me all he knew
To fear no mortal man

novocaine

Wysłany: 19 Styczeń 2012, 21:41   

wiesz co.. ja tak ostatnio myslalem, co bym robil jakbym mogl zaczac "od zera", i "minimalistycznie" i wymyslilem, ze bym robil glownie kolka/gimnastyke, do tego rwanie/spacery farmera i ketlle/sprinty na kondycje. gdybym mial taka mozliwosc.
a ze jestem gdzie jestem, to dalej bede robil to co robie...

Matee

Wysłany: 19 Styczeń 2012, 21:47   

novocaine napisał/a:
wiesz co.. ja tak ostatnio myslalem, co bym robil jakbym mogl zaczac "od zera", i "minimalistycznie" i wymyslilem, ze bym robil glownie kolka/gimnastyke, do tego rwanie/spacery farmera i ketlle/sprinty na kondycje. gdybym mial taka mozliwosc.
a ze jestem gdzie jestem, to dalej bede robil to co robie...

hehe myślałem dokładnie o tym samym ale stwierdziłem że wystarczyła by gimnastyka i interwały :)

"...Sprawiedliwosc bez mocy jest niczym, ale moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc ..."

Itosu

SW: Karate

Wysłany: 19 Styczeń 2012, 21:51   

ja obecnie przechodze reset systemu ;)

gdybym ja mial zaczac od zera skupilbym sie na:
1. raw strength (siady, dwuboj) - jak najkrocej, jak najefektywniej
2. technika technika technika i jeszcze raz technika walkowana w kolko (wszystkie plaszczyzny: uderzane, grappling, jakas bron)
3. rozciaganie (moze byc cos a'la basic drill z relax into strech pavla)

i chyba tego bede sie trzymal jak wroce po mojej przerwie

Itosu

He taught me all he knew
To fear no mortal man

novocaine

Wysłany: 19 Styczeń 2012, 22:04   

no oczywiscie nie wspomnialem o grapplingu 6 x w tygodniu ;)
a jesli sie nie cwiczy pod dwuboj specjalistycznie to rwanie jest imho wystarczajace. do tego spacer farmera jako "brute strength" ;)

Matee, nie no, musi byc podnoszenie czegos ciezkiego :D

Matee

Wysłany: 19 Styczeń 2012, 22:20   

novocaine napisał/a:
Matee, nie no, musi byc podnoszenie czegos ciezkiego

no właśnie się zastanawiam. gimnastycy chodzą na siłownię? mam na myśli oczywiścię sztangi, ławeczki itd, nie kozioł, kółka i jakiś drążek.

chyba ofkorz, że napisałeś to jako fan machania żelastwem :P

"...Sprawiedliwosc bez mocy jest niczym, ale moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc ..."

novocaine

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 06:47   

ale gimnastycy maja po 1.6m i skacza, czasem z ciezarami etc. no i fanem troche jestem ;)

Robertgt3

SW: Taekwondo

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 16:36   

Matee napisał/a:
novocaine napisał/a:
Matee, nie no, musi byc podnoszenie czegos ciezkiego

no właśnie się zastanawiam. gimnastycy chodzą na siłownię? mam na myśli oczywiścię sztangi, ławeczki itd, nie kozioł, kółka i jakiś drążek.

chyba ofkorz, że napisałeś to jako fan machania żelastwem :P

na kazdej sali gimnastycznej jest silownia (kat z zelastwem - laweczki, wyciagi ).
musze kiedys pogadac z trenerem na ten temat, ale generalnie wiekszosc cwiczy na kolkach/drazkach/poreczach.

Kubuś Puchatek

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 17:14   

"wiesz co.. ja tak ostatnio myslalem, co bym robil jakbym mogl zaczac "od zera", i "minimalistycznie" i wymyslilem, ze bym robil glownie kolka/gimnastyke, do tego rwanie/spacery farmera i ketlle/sprinty na kondycje. gdybym mial taka mozliwosc.
a ze jestem gdzie jestem, to dalej bede robil to co robie..."

Caly czas czas szukam jakiegos minimalistycznego programu.
Dodalbym "gumy". Chyba wyrzucilbym spacer farmera, noszenie oponenta na treningu, chyba wystarcza.
Co do rwania, kolega byly judoka klasy olimpijskiej, nie zalecal, wiec odrzucilem a'priori. Polecal natomiast rozne formy podrzutu.
Poza tym podrzut lepiej mi idzie. Zerknijcie na filmik z mojego treningu. Acha... Chudy jestem, bo ostatnio dlugo chorowalem. (Ja to ten w niebieskim, na poczatku).

http://www.youtube.com/watch?v=shW_6GPWKuM

K_P

Nowa definicja "spiskowej teorii" - to kazda informacja, czy pytanie - ktorej nie potwierdzily media mainstreamowe.

novocaine

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 17:34   

o dzizas przestraszony kto jak kto ja nie mam nic przeciwko dzieciakom podnoszacym ciezary, ale ten w niebieskim ma taka technike, ze bym mu nic ciezszego niz rurka PCV nie dal do rak!!
ci nastepni nie lepsi.. dopiero ten w 2:12 nie uzywal rak przy ciagu. te dzieciaki to w ogole jakby z oswiecimia wygladaja :cry:
kubus, czemu mnie tak torturujesz?!?

no rwania pewnie z duza ilosci rzutow srednio wspolgraja, nie wiem jak to moze wyjsc w praktyce. to samo z duza iloscia wymagajacych cwiczen na kolkach, gdzie obrecz barkowa dostaje mocno w staw, zarzuty rzeczywiscie moga byc lepszym rozwiazaniem. ale rwanie jest po prostu zajebiste ;)

a zupelnie minimalistycznie, to tylko kolka i kettle.

Kubuś Puchatek

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 17:43   

Ucze sie dopiero techniki. :oops:
A tak w ogole... Sa dwie szkoly - jedni poprawiaja technike, tez na macie, natychmiast, co ma swoje wady, a inni czekaja, az uczen sie poprawi. Ja jak ktos ze mna cwiczy poprawiam natychmiast i w.... mnie jak ktos nie lapie. ostatnio na macie, maiel naprawde antytalent. Nigdy nie bylo nikogo tak ciezko zatrybiajajcego, a juz jestem na tem macie troche lat.

Minimialistycznie...
A co na klate?
Nogi? Bo reszte da sie zrobic, tak jak mowisz...

K_P

Nowa definicja "spiskowej teorii" - to kazda informacja, czy pytanie - ktorej nie potwierdzily media mainstreamowe.

novocaine

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 18:09   

Kubuś Puchatek napisał/a:
Minimialistycznie...
A co na klate?
Nogi? Bo reszte da sie zrobic, tak jak mowisz...

K_P

na gore ciala nie trzeba nic poza kolkami.

co do nog, no wiem, tez widze problem. ale zakladajac, ze mamy kettle 2x32 co daje nam 64 kg to zrobienie z tym pistoletu + sprinty pod gorke powinny wystarczyc. do tego jesli robimy trening glownie pod mma/sw, a nie zeby robic 200kg w siadzie/martwym, to powinno byc to ok dla tych potrzeb.

Kubuś Puchatek

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 18:13   

Sadzisz, ze on nie widzial sztangi? Nie znam programu treningowego, gimnastyka przyrzadowego.
No i pytanie - w ile lat on zrobil te strukture?

Jako dziecko i wczesny nastolatek robilem przyrzadowa na amatorskim poziomie - bylem bardzo silny relatywnie do masy, chudy i wyrzezbiony. Wowczas, przynajmniej my - nie uzywalismy sztangi etc.
Mam w grupie (na macie), 17 letniego chlopaka, ktory jest artysta cyrkowym od 6 roku zycia (rodzina cyrkowa, specjalizacja zblizona do gimnastyki przyrzadowej) - ma swietna i kompletna strukture ciala (ale klatke raczej nie duza), ale nie ma az takiej masy jak ten na zdjeciu.
K_P

SoS

SW: BJJ

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 18:26   

po co komu sztanga jak można robić to co w 0:35

:)
Można tylko gdybać ale myślę, że przynajmniej do rozgrzewki mógł używać.

When in doubt, choke them out
When on mushrooms, go skiing

novocaine

Wysłany: 20 Styczeń 2012, 18:28   

w takim razie pytanie.
chcesz a) duzo wyciskac b) miec duza klate c) byc relatywnie silnym i super sprawnym ?

ja np tak zawsze zachwalam siady/zarzuty bo to cwiczenia ktore moim zdaniem nie tylko pozwalaja "duzo zarzucic", miec mocne i duze nogi, ale pozwalaja tez byc relatywnie silnym i sprawnym.

mysle, ze van gelder jesli nawet widzial sztange to jej udzial mozna zignorowac. jasne, to jest wynik lat pracy. i moze robil wiecej pompek ;)

ninja'd and proved wrong by SoS. :oops:

Strona 51 z 59
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS