Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
ochraniacze na łokcie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BJJ, LUTA LIVRE, SAMBO
Strona 1 z 2
ochraniacze na łokcie
Autor Wiadomość
embe

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 13:34   ochraniacze na łokcie

Witam,
chciałem podłączyć się pod temat z ochraniaczami na kolana, ale wyszukiwarka na forum nie działa, a google wyskakuje tylko strony budo do wydruku. Więc jeszcze raz pomęczę temat.

Otóż w moim cudnym mieście wojewódzkim nie wynaleziono jeszcze takiego dziwu jak neopren, czy ochraniacze inne niż siatkarskie. Jestem więc zdany na internet, żeby to kupić. Do tej pory używałem siatkarskich, ale mają swoje wady. Ich największą zaletą jest jednak grubość, co przekłada się na bardzo dobrą ochronę przed uderzeniami. Czy inne ochraniacze na łokcie, które są dostępne w necie (np.neoprenowe) też są na tyle grube, że to zapewniają? Jakbym miał w mieście sklep z takimi wynalazkami, to bym sobie sprawdził, a tak to kurna na fotkach niewiele widać. Nie zależy mi na stabilizatorze, tylko na ochraniaczu przed częstymi i mocnymi uderzeniami o matę. Siatkarskie po jakimś czasie się rozciągają i ściągają się podczas treningu, więc chciałem zainwestować w coś bardziej trwałego, przylegającego, ale jednocześnie co najmniej tak samo miękkiego i grubego jak te siatkarskie.

Pomóżcie!!!

Walczę o 4 treningi w tygodniu ;-)

Cabelo

SW: BJJ/SF

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 14:56   

czemu chcesz często i mocno uderzać kolanami o matę?

embe

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 15:59   

nie chcem, ale muszem;-] jeśli ktoś miał do czynienia z różnymi rodzajami ochraniaczy i ma dzięki temu porównanie, bardzo proszę o pomoc. Dyskusję o wadach i zaletach ochraniaczy, tudzież o skutkach trenowania w osprzęcie, bez, czy inne filozoficzne odbiegi proszę utworzyć w innym wątku, chyba, że ten się już całkiem wyczerpie;-] Wielokrotnie uzyskałem od Was pomoc, dlatego pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie cenne opinie na temat!

Cabelo

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 16:05   

no to jak musisz to nie wiem czy znajdziesz coś lepszego niż siatkarskie, neopren przed uderzeniami nie chroni na pewno, jest zbyt cienki. Są jeszcze specjalne ochraniacze zapaśnicze, ale one też chronią bardziej przed otarciami niż uderzeniami.

Ewentualnie jak masz kupę siana i nie wiesz co z nią zrobić, to są jeszcze takie żelowe ochraniacze do sprowadzenie ze stanów, normalnie w dotyku są miękkie, a twardnieją jedynie przy uderzaniu w coś.

embe

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 16:11   

Cabelo, dzięki za info. A te ze stanów to sprowadza się samodzielnie, czy przez jakąś stronkę www? A może na allegro są? Może wiesz, jak się nazywają?

Cabelo

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 20:32   

http://www.xionpg.com/ - ale nie wiem na ile to się może nadawać do grapplingu, i wydaje mi się że to trochę strzelanie z armaty do wróbla, chyba że masz tam jakąś kontuzję którą musisz chronić przed urazem.

embe

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 21:56   

Cena niezła, ale faktycznie solidnie to wygląda:
http://www.xionpg.com/xio...protectors.html

a ktoś może próbował tego:
http://www.daxpolska.pl/o...,,,,,0,137.html

na pierwszy rzut oka jak zwykłe siatkarskie, ale w necie g....no widać:(

Steyr

Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 23:05   

Mozesz kupic siatkarskie a na to zakladac jakies neoprenowe XXL zeby trzymaly ;-) brzmi troche glupio ale kto wie czy nie zadziala. tylko ze taki patent to tez przed kupnem lepiej wyprobowac

Et Eärello Endorenna utúlien. Sinome maruvan ar Hildinyar tenn’ Ambarmetta!

Cabelo

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 10:05   

ze wszystkimi tymi gąbkowatymi siatkarskimi jest taki problem że po tygodniu używania na macie ta gąbka się zwyczajnie ubija i przed uderzeniem nie chroni. Teraz mi się przypomniało że mam w domu jeszcze takie Asicsy, chyba też do siatki, ale zamiast gąbki mają te poduszki z jakiegoś żelowo/silikonowego chujwieczego, co jest dość grube, miękkie, i się nie ubija. W sumie coś takiego mogłoby Ci przypasować, chociaż ja w tym nie ćwiczę, bo przez grubość tą poduszkę czuję się niestabilnie klęcząc.

Takie coś;

edit; wyszukaj sobie Asics Gel Conform, to jest jakaś lepsza wersja tego, też z tym żelowym wypełnieniem a lepiej dopasowane do kolana

embe

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 11:33   

fajne to, tyle, że nie ma tego na łokcie, tylko nakolanniki:(

Czesław

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 11:39   

Cos takiego?
http://www.samuraj.net.pl/index.php?podkat=136

Steyr

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 11:41   

Obczaj firmę Mueller np
http://basketo.pl/product...-Pro-Level.html
albo
http://disport.pl/10206-o...ie-mueller.html

Et Eärello Endorenna utúlien. Sinome maruvan ar Hildinyar tenn’ Ambarmetta!

embe

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 11:54   

czesław i Steyr: nawet, nawet. Ale używali lub przynajmniej mieli w łapach, hę?

Czesław

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 12:00   

Ja niestety nie stosowałem ochraniaczy na łokcie i nie znam tej firmy Everfight (prawie jak everlast hehe) i wybrałbym Dragony.

embe

Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 12:31   

Dzięki!!! te everfight z wyglądu jak siatkarskie. Dragony mają regulację, co częściowo załatwia problem rozciągania i zsuwania się ochraniacza, tyle, że znów nie wiadomo co to za rzepy tam są i ile wytrzymają. dam znać, jak się na coś zdecyduję.

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BJJ, LUTA LIVRE, SAMBO