Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Buty

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BJJ, LUTA LIVRE, SAMBO
Buty
Autor Wiadomość
Ghostek

Wysłany: 21 Sierpień 2014, 20:03   Buty

Siema !
Po długiej przerwie zdrowie chyba w końcu pozwala mi wrócić do bjj, ale trening bez jakiejś ochrony stóp będzie dla mnie mocno utrudniony. Od kilku dni przeglądam internety i po przeczytaniu wszelkiej maści informacji nt. butów zapaśniczych, five fingersów czy skarpet grapplingowych wcale nie jestem mądrzejszy :P Chodzi mi przede wszystkim o trening w gi więc martwi mnie potencjalnie mniejsza ruchliwość stopy w bucie. Ktoś ma jakieś doświadczenia albo zna kogoś kto ma ? ;) Będę wdzięczny za wszelkie przydatne w temacie info.

Your first appearance, he said to me, is the gauge by which you will be measured; try to manage that you may go beyond yourself in after times, but beware of ever doing less.

Cabelo

SW: BJJ/SF

Wysłany: 22 Sierpień 2014, 01:01   

Ludzie z którymi trenowałem chwalą sobie Asicsy. Nie wiem jaki model dokładnie, mogę dopytać. Przeszkadzać będzie na pewno przy wyciąganiu nogi np z połówki, ale z kolei przy scramblach czy quasi-zapaśniczych technikach dodatkowa przyczepność pomaga, więc jakoś tam się to równoważy. Skoro tak jak piszesz to ma być pod trening w gi to nie musisz się martwić o uciekanie ze skrętówek (tutaj but to masakra), ale za to ludzie raczej będą krzywo patrzeć jak będziesz w buciorach im robić pajęczą.

EDIT; tak wizualnie to chyba te były

Ghostek

Wysłany: 23 Sierpień 2014, 12:14   

Panie ja teraz to pamiętam co najwyżej, że takie rzeczy jak pajęcza czy x garda istnieją - ewentualnie jak zrobić balachę więc pewnie daleka droga zanim zacznę stosować takie cuda ;)
Dzięki za odpowiedź, jakbyś mógł dopytać czy to ten model butów to byłoby super :)

Your first appearance, he said to me, is the gauge by which you will be measured; try to manage that you may go beyond yourself in after times, but beware of ever doing less.

Cabelo

SW: BJJ/SF

Wysłany: 23 Sierpień 2014, 16:59   

Ok, więc to były jednak różne buty :) Obie pary Asicsa, jedne to Matflex, drugie SplitSecond, kupowane na allegro. Na moje laickie oko różnicy wielkiej nie widziałem. Adidasy są ponoć jakościowo podobne, a 2x droższe. W Split Second pamiętam że gość latał jeszcze dobre 6 lat temu, więc raczej się trzymają.

Disclaimer: Pewnie to wiesz, ale na wszelki wypadek - pamiętaj że w butach zapaśniczych nie można też startować na większości zawodów.

Ghostek

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 14:20   

Dziękuję bardzo za pomoc. Na zawody się na pewno nie wybieram w najbliższym czasie, ale dzięki za info ;)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BJJ, LUTA LIVRE, SAMBO