Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Międzynarodowy staz szkoleniowy Viet Tai Chi.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : VIET VO DAO
Międzynarodowy staz szkoleniowy Viet Tai Chi.
Autor Wiadomość
Tomo69


SW: VVD
Wiek: 50
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 177
Skąd: Warszawa

Wysłany: 27 Luty 2015, 01:12   Międzynarodowy staż szkoleniowy Viet Tai Chi.

W dniach 14-15.03.2015r. odbędzie się staż szkoleniowy VTC. Na zaproszenie Viet Tai Chi Polska przybędą do Warszawy Mistrzowie z Włoskiej Federacji - Ines Campo i Claudio Beducci i poprowadzą intensywne szkolenie (w sumie prawie 10 godzin treningu). Wymienieni Mistrzowie są bezpośrednimi uczniami Mistrza Bao Lan, prawdziwego autorytetu w tej dziedzinie. Tematy szkolenia to:
praktyka i pogłębianie wiedzy nt. technik VTC i form programowych oraz medytacja.
Zapowiada się fajna impreza.
 
Klub Wietnamskich Sztuk i Sportów Walki DAO
UKS "VO SI VOVINAM"
www.vietvodao.com.pl
 
 
Tomo69


SW: VVD
Wiek: 50
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 177
Skąd: Warszawa

Wysłany: 19 Marzec 2015, 18:05   

I Międzynarodowy Staż Viet Tai Chi odbył się zgodnie z planem w siedzibie KS Yawara w Warszawie. Gospodarzem imprezy był Klub Sztuk i Sportów Walki DAO. Pomimo panującej grypy i odwołaniu z tego powodu udziału w imprezie przez znaczną część uczestników, na stażu stawiło się ponad 20 osób, w tym goście z Włoskiej Federacji VTC. Treningi poprowadzili wychowankowie Mistrza Bao Lan, Mistrzowie Ines Campo i Claudio Beducci. Temat stażu obejmował techniki i formy wg programu European Union For VTC. Program został opracowany przez Mistrza Bao Lan. Jest on podzielony na okresy 1 roku. Każdy następny rok to nowa partia materiału, coraz bardziej skomplikowane układy i teoria. Tak więc pierwszy rok to formy Khiem Long, Dai Lao i Luc Dieu. Dla większości uczestników było to pierwsze zetknięcie się z tym programem czy w ogóle z VTC, tak więc Mistrzowie skupili się na przyswojeniu przez nich tych właśnie form. Do tego ciekawa, charakterystyczna dla VTC rozgrzewka, wykonywanie technik VTC w chodzeniu, prawidłowy oddech. Spośród uczestników cztery osoby w zeszłym roku przerabiały już ten materiał na stażu w Pesaro we Włoszech. Mistrz Claudio przerabiał wraz z nimi formy na drugi rok nauki. Były to Van Ba, Bat Khi i Bat Ma Tan. Z racji sporej dawki nowego materiału grupa ta została podzielona na 2 dwuosobowe zespoły: wspólnie uczyliśmy się Van Ba, natomiast później dwie osoby przerabiały Bat Khi i dwie Bat Ma Tan. Tym sposobem wyrobiliśmy się. Teraz mamy 2 miesiące do gruntownego poznania form i teorii, po czym wzorem ubiegłego roku udajemy się w maju do Pesaro i podchodzimy do następnych egzaminów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to poznamy także materiał na następny stopień szkoleniowy. Wizyta naszych włoskich przyjaciół to nie tylko treningi (w sumie prawie 10 godzin), ale także wspólne wypady do restauracji, rozmowy na różne tematy, zwiedzanie Warszawy.
Reasumując staż należy uznać za bardzo udany, zarówno pod względem szkoleniowym, jak i towarzyskim. Gościom i uczestnikom się podobało. Będziemy dążyć do tego, aby była to impreza cykliczna i na stałe zagościła w kalendarzu federacji europejskiej. A my już teraz czekamy z niecierpliwością na staż w Pesaro :) .
 
Klub Wietnamskich Sztuk i Sportów Walki DAO
UKS "VO SI VOVINAM"
www.vietvodao.com.pl
 
 
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : VIET VO DAO
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group