Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Jakie najtańsze rękawice opłaca sie kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1
Jakie najtańsze rękawice opłaca sie kupić?
Autor Wiadomość
sonep

Wysłany: 2 Marzec 2016, 01:27   Jakie najtańsze rękawice opłaca sie kupić?

Chciałbym przeznaczyć mozliwie najniższą kwote, ale nie chciałbym też aby sie szybko rozlazły.
Co powiecie np. na syntetyczne Dragony za 70zł? http://allegro.pl/rekawic...5728757306.html

I ejszcze jedno, czy w rękawicach ze skóry skóra bardziej oddycha, a co za tym idzie ręce nie pocą sie tak jak w skorzanych?

BLT

Wysłany: 2 Marzec 2016, 08:04   Re: Jakie najtańsze rękawice opłaca sie kupić?

Co jest tanie to jest drogie;)
Dragony mogą być jak na początek.
Pośledź promocje w Decathlonie czasem można trafić przyzwoitą - możesz też skorzystać z decathlonowych doymosów najtańsze są za 35 zyla ale jakości się nie wypowiadam - uzywałem tych z wyższej decathlonowej półki i były ok.
sonep napisał/a:
(...)
I ejszcze jedno, czy w rękawicach ze skóry skóra bardziej oddycha, a co za tym idzie ręce nie pocą sie tak jak w skorzanych?

nie znam rożnicy pomiędzy rękawicą ze skóry, a rękawicą skórzaną ;-)

Haziajstwo

www.welnateam.pl

czarny msciciel

Wysłany: 2 Marzec 2016, 20:20   

BLT napisał/a:

ja mam bardzo podobne dragony na ten 1 trening na pol roku jak pojde na MMA
jakosc wykonania jest slaba, da sie w tym cwiczyc ale szalu nie ma - powiem ci ze nawet przy tak rzadkim uzywaniu zaluje ze nie dalem troche wiecej.
pytales w klubie czy co jakis czas zamawiaja hurtem rekawice - czasem moga miec upust z 40% troche dolozysz i masz oczko w gore.

grimy

SW: Muay Thai

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2 Marzec 2016, 23:58   

W najtańszych typu Domyos z Decathlonu, czy Dragon, Master - wszystkie te tańsze ze skóry syntetycznej powinny Ci z rok wytrzymać, choć to faktycznie różnie bywa, zależy od eksploatacji. Mi moje pierwsze starczyły na pierwsze 1,5 roku treningów, z intensywnością w porywach do 3x w tygodniu. Zaczęły się sypać praktycznie z treningu na trening po roku przy intensywności 6xtygodniowo. Dałam za nie 60zł z tego co pamiętam. To tak żeby jakiś obraz Ci dać.

Czy ręka się mniej poci w skórzanych - ja nie czuję różnicy, bardziej zwracaj uwagę czy Ci ręka nie lata w rękawicy, bo wtedy jest za duża.
Skórzane jakby trochę mniej śmierdzią z upływem czasu, choć może nabrałam obycia z utrzymaniem ich w świeżości ;) Owijki obowiązkowo zawsze, to wtedy pot nie wchłania się w rękawicę i nie odczuwasz też tak bardzo tego, że się ręce pocą.

Po tych Mastersach "zainwestowałam" 180zł w skórzane Dragony ze srelelele wentylacją - bzdura. Nic nie wentylowały, nie radzę tego brać jako kryterium wyboru. Po 1,5 roku użytkowania są już miejscami zdeformowane (wydłubana gąbka) i generalnie mało estetycznie wyglądają (średnio 4 treningi w tygodniu robią). I generalnie do tej pory twierdziłam, że marka nic nie znaczy, ale...przesiadłam się na Twinsy (standardowe, żaden wypas)...i zmieniłam zdanie. Komfort bez porównania większy :) Ciężko mi to nazwać, ale jakoś tak idealnie leżą i pasują zarówno wielkością, jak i kształtem, no są ekstra! Jak będziesz miał kogoś w Tajlandii, to zamawiaj, ja dałam za moje w przeliczeniu coś ok. 140zł, choć wiem że to ewenement ;)

Cytat:
pytales w klubie czy co jakis czas zamawiaja hurtem rekawice - czasem moga miec upust z 40% troche dolozysz i masz oczko w gore.

O to to! Większa szansa na to jest zwykle na początku sezonu około września.

sonep

Wysłany: 5 Marzec 2016, 14:20   

czarny msciciel napisał/a:
BLT napisał/a:

ja mam bardzo podobne dragony na ten 1 trening na pol roku jak pojde na MMA
jakosc wykonania jest slaba, da sie w tym cwiczyc ale szalu nie ma - powiem ci ze nawet przy tak rzadkim uzywaniu zaluje ze nie dalem troche wiecej.

Zamawiają Dragony skórzane za 130zł(chyba z erem sport). Niby z przeceną i wg. trenera taniej nie kupi, ale chyba nie zna cen tych rękawic na allegro...

Ps: Serio raz na pół roku przychodzisz na trening?
Ps2: Obecnie mam jakieś syntetyczne rękawice "champion" czyli no name za 50zł. I mam już je z 5 lat (od 1,5roku uzywam ich na treningach, wcześniej tylko do sparingow ze znajomym) no ale dobrze sie trzymają. Problem w tym, ze są "za grube" przez co zamiast uderzać piąstkami, uderzam palcami. Co jest dość odczuwalne, szczegolnie, keidy cwiczymy uderzanie sierpem.

czarny msciciel

Wysłany: 5 Marzec 2016, 16:38   

sonep napisał/a:
Ps: Serio raz na pół roku przychodzisz na trening?

raz na pol roku ide na stojke sprawdzic jak mi sie pogorszyla :)
normalnie robie grappling

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1