Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Foam rolling - kiedy?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Foam rolling - kiedy?
Autor Wiadomość
Shabu

Wysłany: 16 Marzec 2016, 17:33   Foam rolling - kiedy?

Kupiłem niedawno "Becoming a Supple Leopard" i powolutku sobie czytam, dowiedziałem się juz kilku ciekawych rzeczy, ale nie odpowiada to na moje pytania. Jak dotąd robiłem zawsze tak, że rollowałem się w dni nietreningowe (czyli co drugi lub trzeci dzień, zależnie od programu), full body (ale koncentrując się na najbardziej problematycznych obszarach, czyli w moim przypadku prawa łydka, obie IT band, pośladki, górne plecy, klatka piersiowa). Nigdy jednak nie rollowałem się w dni treningowe, bo wydawało mi się, że to za dużo roboty. Jim Wendler poleca DeFranco Agile 8 jako rozgrzewkę przez treningiem dolnych partii ciała. Trochę tam jest rollowania, ale nie tak znowu dużo. Inni mówią o rollowaniu po treningu. Jak Wy się na to zapatrujecie?

More importantly, we need to learn how to bear down on a hard rep and finish it without cheating it, so that we develop the mental discipline to stay with a hard task and finish it correctly. This is one of those indirect benefits that can be obtained from physical education. If you learn nothing else from training, it is very important to learn that your limits are seldom where you think they are.
--Mark Rippetoe, Starting Strength

novocaine

Wysłany: 16 Marzec 2016, 18:37   

ja teraz przed treningiem robie mobilnosc, ale bez rollowania, a po jak mam czas sie rolluje.

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 16 Marzec 2016, 18:42   

jeśli czuję wyjątkowo spięte mięśnie, że coś mi przeszkadza w jakiejś pozycji która będzie wykorzystywana na dzisiejszym treningu np dolna pozycja siadu. Boli mnie podczas niej biodro albo nie mogę osiągnąć pełnego zakresu ruchu to wtedy roluje to miejsce podczas rozgrzewki i robię ćwiczenia na mobilizację. Całego ciała nie roluje nigdy oprócz dni zupełnie wolnych od aktywności fizycznej zawsze robię tylko te elementy które czuje, że akurat w jakimś stopniu mnie ograniczają i akurat codziennie są to biodra ;p

nedohin

Wysłany: 17 Marzec 2016, 09:35   

Ry-you bardzo fajnie to opisał. Jeżeli ktoś robi poprawnie trening to nie ma potrzeby się rolować po nim.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS