Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Odszedł "The Greatest"

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1
Odszedł "The Greatest"
Autor Wiadomość
BLT

Wysłany: 4 Czerwiec 2016, 08:37   Odszedł "The Greatest"

Cytat:
Muhammad Ali zmarł dzisiaj nad ranem czasu polskiego. Złoty medalista olimpijski z Rzymu z 1960 roku, a następnie wielki mistrz wagi ciężkiej zawodowców miał 74 lata i od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Pięściarz od kilku dni przebywał w szpitalu w Phoenix.

Pierwszą profesjonalną walkę Cassius Clay (oryginalne imię i nazwisko) stoczył 29 października 1960 r. z Tunneyem Hunsakerem, wygrywając na punkty. Ostatnią - z Trevorem Berbickiem 11 grudnia 1981 r. Ali stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut. Wielki, a zarazem kontrowersyjny amerykański bokser walczył z wieloma sławami, a pojedynki Alego z Georgem Foremanem (zwycięstwo Alego przed czasem) i z Joe Frazierem (trylogia: porażka punktowa, zwycięstwo punktowe, zwycięstwo przed czasem) to absolutne klasyki światowego boksu.

za: http://www.boxing.pl/foru...hammad-ali.html

Haziajstwo

www.welnateam.pl

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 5 Czerwiec 2016, 06:42   

o ile sportowcem byl swietnym, to o tyle jego mieszanie sie w politykowanie i religie bylo moim zdaniem bardzo nie-OK (jak dla mnie byl po prostu bucem i rasista), dlatego drazni mnie w tym momencie jak tysiace osob na FB i innych mediach spolecznosciowych nagle wrzucaja jego cytaty i sie rozczulaja nad jego zyciem..

BLT

Wysłany: 5 Czerwiec 2016, 09:47   

Też prawda.
Lecz jako pięściarz był jedną z najwybitniejszych postaci ringu i tu należy mu oddać hołd (no poza tym że na IO w Rzymie niesłusznie dano mu zwycięstwo nad Pietrzykowskim;))

Haziajstwo

www.welnateam.pl

czarny msciciel

Wysłany: 5 Czerwiec 2016, 23:20   

dzey napisał/a:
to o tyle jego mieszanie sie w politykowanie i religie bylo moim zdaniem bardzo nie-OK

jego wielkosc polegala jak dla mnie na tym - m.in. - ze zawsze mial w dupie to czy kogos drazni czy nie to co robi - lacznie z ta slynna odmowa sluzby w vietnamie
nie wiem dokladnie o czym mowisz w temacie rasizmu - ale jak Ali walczyl na olimpiadzie to bylo zaledwie 5 lat po incydencie z Rosa Parks a chyba okolo roku po tym jak uniwersytety w USA zniosly segregacje rasowa - ciezko jest oceniac nam jego postepowanie nie przezywszy tego co on.
Co do bycia bucem - robil to samo co teraz robi Connor:)

O Alim, Listonie i Pattersonie (ja z tej trojki najbardziej lubie Pattersona) jest taka doskonala ksiazka King of the World
a jak ktos nie ma czasu to film Facing Ali zawsze warto polecic - okazuje sie ze w oczach swoich ex przeciwnikow byl wielkim kolesiem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1