Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Jak łączycie trening siłowy ze sztukami walki?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Jak łączycie trening siłowy ze sztukami walki?
Autor Wiadomość
live

Wysłany: 31 Październik 2015, 15:54   Jak łączycie trening siłowy ze sztukami walki?

Treningi krav magi mam 2 razy w tygodniu i po każdym zakwasy(ciężka "rozgrzewka"), a z tego co wiem nie powinno sie ćwiczyć siłowo z zakwasami i jak tu połączyć jedno z drugim?

BLT

Wysłany: 1 Listopad 2015, 09:29   

Jaki jest sens w ciężikiej rozgrzewce?
Po drugie zakwasy przejdą prędzej czy później. Po wtóre nie widzę problemu w treningu na siłowni z akwasami, któe się "rozćwiczą" w trakcie ;-)
Jedyne co to nie należy łączyć treningu wydolnościowego z siłowym.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Gwyn

Wysłany: 1 Listopad 2015, 21:22   

Czego najlepszym przykładem są zawodnicy rugby. Słabi się strasznie robią od tej wydolnościówki.

Sordes ocurrit

BLT

Wysłany: 1 Listopad 2015, 22:44   

Nie bardzo cię kumam albo ty nie kumasz mnie...

Haziajstwo

www.welnateam.pl

jerz
niewidzialna ręka

SW: BJJ

Wysłany: 2 Listopad 2015, 11:52   

1 dzień przerwy po treningu siłowym, po treningu SW nie robię przerwy na siłę czyli zakładając że jesteś normalnym człowiekiem i nie robisz 2 treningów dziennie u mnie to wygląda tak:
Niedziela siła
Poniedziałek odpoczynek
Wtorek SW
Środa odpoczynek
Czwartek SW
Piątek siła
Sobota odpoczynek
Niedziela siła
Oczywiście gdybym mógł to robiłbym cały tydzień SW ale niestety SW nie bardzo mogę robić w domu a siłę tak.

P.S. Gwyn rozwiń proszę.

S.O.S.

Wysłany: 2 Listopad 2015, 16:50   

A co tu rozwijać? Niby czemu wydolność nie idzie w parze z siłą? Jak jest wspomaganie to już wogole...jest pieknie

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 2 Listopad 2015, 16:55   

Człowiek pyta, BLT odpowiada reszta pisze "BLT pisze bez sensu". Napiszcie coś więcej poza tym, że BLT nie ma racji.

dar75

Wysłany: 2 Listopad 2015, 17:52   

S.O.S. napisał/a:
...Niby czemu wydolność nie idzie w parze z siłą? Jak jest wspomaganie to już wogole...jest pieknie

Pudzian uważą inaczej...
Siła jest :paker:
Wspomaganie jest :peace:
Wydolności jak nie było tak niema facepalm

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

novocaine

Wysłany: 2 Listopad 2015, 19:14   

o co chodzilo BLT: nie robi sie ogolnie wydolnosciowki na tym samym trningu, co sile.
przeinaczajac o co chodzilo gwynowi (tak mysle): doskonalym przykladem sa rugbysci, ktorze na trawie robia wydolnosciowke, a na silce - sile.

pudzian albo ciagle kijowo cwiczy, albo ciagle ma za duzo miesnia jak na mma i nie bedzie w stanie nigdy tego dotlenic. i pewnie dalej bierze tescia zamiast EPO albo czegos innego na wydolnosc.

ja sie miesiac temu przesiadlem na rower, mam 22km do pracy. dwa razy po godzinie na rowerze, i silka + dawno temu treningi mnie na to wystarczajaco przygotowaly.

olaf86

Wysłany: 24 Sierpień 2016, 22:29   

Elo!
Ja sobie chodzę na moją sprawdzoną siłkę i też na sztuki walki (Akademia Walki Warszawa), więc mój trener personalny cały czas ma mnie na oku. A wygląda to tak:
Pon, Czw - Muay Thai
Wt, Pt, Nd - normalna siłka
Śr, So - odpoczynek
Czasem jak mam za dużo to i w niedzielkę odpuszczę ;)

Emil51

Wysłany: 25 Sierpień 2016, 10:02   

Siemanko :) Ja również sobie dziele treningi na poszczególne dni: (trenuje w JSS Gwardia Jelenia Góra)
Niedziela - odpoczynek :D
Poniedziałek - MMA
wtorek - siłka
środa - odpoczynek
czwartek- MMA
piątek - wolne
sobota - Siłka :)

ksiegowa Jelenia Góra

Gwyn

Wysłany: 25 Sierpień 2016, 13:46   

Jak napisał Novo - zawodnicy rugby przebiegają w meczu tyle co piłkarze, średnio ponad 10km na poziomie międzynarodowym. Największe różnice pomiędzy zawodnikami na różnych pozycjach (np młyn) są nie tyle w dystansie zrobionym w ogóle co w ilości podjętych sprintów i ich długości.

Czyli: chłopy po 120kg nadal biegają po 10k na mecz i spróbuj się z którym na siłowni. Albo na macie, bo często robią elementy grapplingu i boksu jako uzupełnienie przygotowania do starć i 'obicia'.

Są zatem dyscypliny sportowe, w których wymaga się solidnej bazy tlenowej, masy, siły, szybkości i zwinności. Wygląda na to, że odpowiednio poprowadzony trening i stosowne odżywianie (dobre geny nikomu jeszcze nie zaszkodziły) pozwala rozwijać wszystkie te cechy w podobnym stopniu.

Sordes ocurrit

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS