Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Fizjoterapeuta - instruktor ćwiczeń siłowych Gdańsk

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Fizjoterapeuta - instruktor ćwiczeń siłowych Gdańsk
Autor Wiadomość
Osadnik

Wysłany: 22 Styczeń 2017, 17:39   Fizjoterapeuta - instruktor ćwiczeń siłowych Gdańsk

Czołem panowie,

szukam dobrego fizjoterapeuty z Gdańska który będzie miał dodatkowo wiedzę (albo był instruktorem) z ćwiczeń siłowych.
Chciałbym porzucić domowe treningi na rzecz siłowni i wziąć się za duże ciężary, ale z racji posiadanej skoliozy wcześniej chciałbym skonsultować się z jakimś specjalistą. Jakby ktoś miał jakiegoś zaufanego spełniajacego moje wymagania byłbym wdzięczny za info.

jakby co,z góry dziękuję

nedohin

Wysłany: 22 Styczeń 2017, 18:24   

Tobiasz Grzybczak, jest fizjo i trenerem przygotowania motorycznego w Treflu Sopot. Pracuje fms czyli metoda oceniajaca twoje wady postawy pod kątem treningu sportowego. Pytanie tylko czy przyjmuje gdzieś prywatnie.

Oczywiście nie byłbym sobą jakbym nie ponarzekał ze w tym wieku można pomóc swojemu ciału wieloma innymi formami aktywności fizycznej lepszymi niż duże ciężary ;-) szczególności jeżeli masz wady postawy.

Alwer

Wysłany: 22 Styczeń 2017, 22:31   

nedohin napisał/a:

Oczywiście nie byłbym sobą jakbym nie ponarzekał ze w tym wieku można pomóc swojemu ciału wieloma innymi formami aktywności fizycznej lepszymi niż duże ciężary ;-) szczególności jeżeli masz wady postawy.

Rozwiniesz?

nedohin

Wysłany: 23 Styczeń 2017, 10:26   

W dużym skrócie i uproszczeniu, jeżeli masz wady postawy to masz problem z nierownomiernym rozkładem napięcia miesniowo-powieziowo w ciele. Polega to na tym ze pewne grupy miesniowo-powięziowe będą pracowały mocniej niż inne (np. lewa strona mocniej od prawej, albo przód mocniej od tyłu, bądź różne inne kombinacje). Używając oporu z zewnątrz (ciezary) w pierwszej kolejności będą pracowały nadaktywne grupy co grozi utrwalaniem i pogłębianiem wad postawy.

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 23 Styczeń 2017, 10:51   

nie ten temat

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

Osadnik

Wysłany: 23 Styczeń 2017, 21:46   

nedohin napisał/a:
Tobiasz Grzybczak, jest fizjo i trenerem przygotowania motorycznego w Treflu Sopot. Pracuje fms czyli metoda oceniajaca twoje wady postawy pod kątem treningu sportowego. Pytanie tylko czy przyjmuje gdzieś prywatnie.

Zdaje się że nie,ale znalazlem parę innych osób pracujących tą metodą.
Poczytałem o niej i muszę powiedzieć że fajna sprawa,przynajmniej na papierze.
Jak myślisz,lepiej w moim przypadku (niereformowalny człowiek jeśli chodzi o zapał do ćwiczeń siłowych) zgłosić się do kogoś by mnie przebadał tą metodą czy pójść do fizjoterapeuty będącego jednocześnie trenerem ćwiczeń siłowych(nawiasem mówiąc znalazłem tylko jedną taką osobą w Trójmieście).
nedohin napisał/a:

Co proponujesz bez "ogledzin" mnie? Pływanie odpada;-)

nedohin

Wysłany: 27 Styczeń 2017, 20:57   

Osadniku nie wiem jakie są Twoje cele. Jeżeli jest to dźwiganie dużych ciężarów to siłownia z trenerem personalnym i dobry fizjo żeby Cię naprawiać, jeżeli zdrowie to dobry fizjo który ogarnie Twoja postawę i powie Ci jakie ćwiczenia robić i raczej nie będą one związane z dużymi ciężarami.

Osadnik

Wysłany: 28 Styczeń 2017, 14:03   

nedohin, masz PW. Odpisz proszę w wolnej chwili: )

Gwyn

Wysłany: 1 Luty 2017, 23:35   

W Cross Core we Wrzeszczu jeden z instruktorów z kadry jest te fizjo. Zajrzyj na ich strone

Sordes ocurrit

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS