Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Gershon Ben Keren -"Krav maga"

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : COMBAT
Gershon Ben Keren -"Krav maga"
Autor Wiadomość
Hiroki

SW: Combat

Wysłany: 19 Marzec 2018, 12:23   Gershon Ben Keren -"Krav maga"

W zeszłym roku ukazała się na polskim rynku książka tego pana na temat Krav magi. Ktoś miał styczność z tą książką? Nie miałem okazji nigdzie jej przeglądnąć. Warto ją kupić? Jest tam coś ciekawego, czy marketingowy bełkot jak w pierwszej książce Kahna, albo następne "proste, łatwe do opanowania w kilka godzin techniki samoobrony" i w dodatku śmiertelnie skuteczne, gdzie podczas przeglądania okazuje się, że część technik to kopnięcia okrężne w tył (ushiro mawashi) na wysokość głowy albo kopnięcia z wyskoku?

co za pajac to usunął?

Akahige

Wysłany: 20 Marzec 2018, 11:33   

Skoro używasz tak ogólnych zwrotów jak "marketingowy bełkot" to nie wiem, czego oczekujesz...
Mam tę książkę. Gruba, 340 stron. Dużo kolorowych zdjęć w naturze ( na ulicy, w barach, itp. ). Nie ma kopnięć w głowę i z wyskoku. Walka w klinczu ( podstawy ), duszenia przy pomocy normalnego ubrania ( np. t-shirtem ). Rozwiązania zastosowane przy rozbrojeniach ( nóż, pistolet ) inne od klasycznych, znanych z książek E. Yanilowa czy D.Levine'a.
Ja tam kupuję większość książek ukazujących się po polsku o samoobronie ( wcale nie ma tego tak dużo ) więc dla mnie warto.
Przy okazji, ukazała się też książka "MMA. Mieszane sztuki walki. Trening i technika" :
http://www.empik.com/mma-...13924,ksiazka-p

Hiroki

SW: Combat

Wysłany: 20 Marzec 2018, 13:14   

Bardzo dziękuję za opinię. O coś takiego mi chodziło.
Z tym marketingowym bełkotem chodzi mi o to, że w niektórych książkach (np. pierwsza część książki Kahna) można odnieść wrażenie że osoba trenująca Krav magę może pokonać sama nożownika, oddział uzbrojonych terrorystów i przy okazji strącić kopnięciem wrogi samolot (przepraszam za taki ton wypowiedzi, ale pewnie osoby czytające zrozumieją o co mi chodzi. W skrócie Krav maga dobra na wszystko). Dla przeciwwagi weźmy te żółte książki Whitmana, Levine, Hoovera. Dużo konkretów, mało wodolejstwa (tylko te nieszczęsne kopnięcia z wyskoku..wrrr). Albo z tematyki samoobrony książki Dougherty'ego. :) W każdym razie jeszcze raz dziękuję za opinię i w takim razie zamawiam tę książkę.

co za pajac to usunął?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : COMBAT