Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy

Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Strona 34 z 36
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy
Autor Wiadomość
JKDBrodnica

SW: Różne

Wysłany: 21 Marzec 2018, 19:42   

JEET KUNE DO: SZTUKA WYRAŻANIA LUDZKIEGO CIAŁA W FORMIE WALKI

"Nie nauczam Karate, ponieważ nie wierzę w style, nie wierzę w istnienie japońskiego sposobu walki, chińskiego sposobu walki, czy jakiegokolwiek sposobu walki, ponieważ dopiero gdyby istoty ludzkie miały 4 ramiona i 3 nogi dopiero wtedy mielibyśmy różne sposoby walki. Dopóki na ziemii nie będzie innej grupy istot, które strukturalnie będą różniły się od nas, to wtedy mógłby istnieć inny styl walki. Dlaczego, tak jest? Ponieważ mamy dwie ręce i dwie nogi, to co jest ważne, to sposób w jaki możemy wykorzystywać je do maksimum. Pod względem trajektorii ruchu mamy linię prostą, zakrzywioną, ruch po okręgu, która może być wolna, ale w zależności od okoliczności, ten ruch czasami może nie być wcale wolny. W kwestii nóg, można kopnąć w górę, prosto te same linie, prawda? I po tym wszystkim, dopiero zadajesz sobie pytanie jak możesz szczerze wyrazić siebie w danej chwili." Bruce Lee

https://youtu.be/DTOjtUfvIPE

Dla wszystkich zainteresowanych i chcących poznać sztukę walki Bruce'a Lee. Zapraszamy na treningi TWJKD w poniedziałki i czwartki od 19:30-21:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Zapisy całym rokiem wystarczy przyjść na trening bez względu na poziom zaawansowania w innych sztukach walki lub jego brak. Brodnica to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można trenować i poznać autentyczne Jeet Kune Do z autoryzowanej linii przekazu Sifu Ted'a Wonga (najbliższego ucznia Bruce'a Lee).

Jeet Kune Do czyli Droga Przechwytującej Pięści to naukowa sztuka walki opracowana przez Bruce'a Lee ze swoją własną unikalną strukturą, technikami i metodyką nauczania nastawiona na prostotę i bezpośredniość oraz przede wszystkim skuteczność w walce.

Treningi prowadzi Michał Czapla, jedyna osoba z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce?a Lee.
Michał Czapla to także jedyny Polak autoryzowany do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted'a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo. Jest również jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted?a Wonga, to on sprowadził tę linię przekazu czyli tak zwane ?Oryginalne JKD? do Polski.

Zapraszamy również na stronę

http://jkdbrodnica.blogx....kune-do-polska/

:-)

"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 21 Marzec 2018, 19:56   

JKDBrodnica napisał/a:
... moje.filmiki i sparingi są na świecie uznawane za jedne z najlepszych z jkd, i pokazywane jako wzorzec. ....

Aha....
No cóż, znam dwa przysłowia dobrze opisując te słowa:
Pierwsze: na bezrybiu i rak ryba.
Drugie: w krainie ślepców jednooki królem.

Wolisz żeby nazywać Cię Rakiem czy Jednookim?
A może Jednookim Rakiem Od Dziesięciu Lat Niewykluczającym Startu W MMA?

Dobre indiańskie imię. Apacze czy inni Wampanoa byliby zaszczyceni mogąc przyjąć Cię do grona swoich wojowników.

Kurna co za debil...
A ja jeszcze większy, bo z nim gadam :oops:

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 20:08   

dar75 napisał/a:
JKDBrodnica napisał/a:
... moje.filmiki i sparingi są na świecie uznawane za jedne z najlepszych z jkd, i pokazywane jako wzorzec. ....

Aha....
No cóż, znam dwa przysłowia dobrze opisując te słowa:
Pierwsze: na bezrybiu i rak ryba.
Drugie: w krainie ślepców jednooki królem.

Wolisz żeby nazywać Cię Rakiem czy Jednookim?
A może Jednookim Rakiem Od Dziesięciu Lat Niewykluczającym Startu W MMA?

Dobre indiańskie imię. Apacze czy inni Wampanoa byliby zaszczyceni mogąc przyjąć Cię do grona swoich wojowników

Przecież o startach w mma piszę nie od 10 lat a od kilku tygodni,. Masz nasrane we łbie i.ci się miesza.
Powiem Ci tak, jesteś albo tak głupi, albo tak bardzo żal dupe Ci ściska że drzewa przeslaniają ci las. Filmików jkd jest wiele o jakim więc bezrybiu mówisz niedoinformowany bezmózgu? Ludzie znający się na sztukach walki i będący w top instruktorami jkd na świeciechwala to co robię.

A ty co chvja się znasz i gowno wiesz poza kabel nosa nie wytknales mówisz o jakimś bezrybiu?

Jesteś niedorozwiniety, prawda. Bo to jedynie by Cię tłumaczyło z bycia takim.imbecylem.i ignorantem albo po prostu żal Ci dupe ściska... To wolisz być imbecylem czy ignorantem z bólem dupy, czy jednym i drugim?

Dla porównania i kontrastu filmiki wszystkich polskich reprezentów jkd koncepcji z gdyni czy łodzi, czya jeleniej góry sa jedynie obsmiewane i wytykane palcami jako fake i prostytucja sztuki.walki Lee z pokrakami w tle. Więc znowu wyszedłes nie niezorientowanego idiote. :) Widzę trzymasz poziom.

dar75 napisał/a:
Kurna co za debil...
A ja jeszcze większy, bo z nim gadam :oops:

Ale temat o sciemniaczu z lodzi już zakończyłem to po co przywolujesz. Przecież wiadomo że to co robią to dramat. A że jesteś debilem bo wierzyles w ich mity to wiem, to że jesteś bo wypierasz rzeczywistość to też wiem. :-)

Bruce Lee

złowieszczek

Wysłany: 21 Marzec 2018, 20:53   

JKDBrodnica napisał/a:

Jeet Kune Do czyli Droga Przechwytującej Pięści to naukowa sztuka walki opracowana przez Bruce'a Lee ze swoją własną unikalną strukturą, technikami i metodyką nauczania nastawiona na prostotę i bezpośredniość oraz przede wszystkim skuteczność w walce.
:)

taka prostota że wyprowadzenie ciosu było zbyt skomplikowane :)
taka skuteczność ze nikt nigdy nie widział tego w walce :)

aa, już rozumie. tu w w ogóle nie chodzi o sztukę walki per se. lecz o specyficzne rozumienie walki przez brudnice, czyli kto więcej wie o życiu intymny bruca lee. i walce na anegdoty. no to faktycznie, mistrz z bordnicy.

chłopaczku, "twój temat"? :lol: to co rzucasz na publiczny widok, staje się rzeczą publiczną.

tępota tego gościa jest przekomiczna :lol:

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 21:37   

złowieszczek napisał/a:
JKDBrodnica napisał/a:

:)

taka prostota że wyprowadzenie ciosu było zbyt skomplikowane :)
taka skuteczność ze nikt nigdy nie widział tego w walce :)

aa, już rozumie. tu w w ogóle nie chodzi o sztukę walki per se. lecz o specyficzne rozumienie walki przez brudnice, czyli kto więcej wie o życiu intymny bruca lee. i walce na anegdoty. no to faktycznie, mistrz z bordnicy.

chłopaczku, "twój temat"? :lol: to co rzucasz na publiczny widok, staje się rzeczą publiczną.

tępota tego gościa jest przekomiczna :lol:

O już mucha plujka się włączyła. Hahaha z bezradności. Serio nie potrafisz napisać nic rzeczowego i na temat jedyniee co to spruwasz dupe w temacie o którym nie masz pojęcia na forum o sztukach walki, których nawet nie ćwiczysz. :) Nikt nie widział w walce tzn że albo jesteś głupi albo ślepy, lub masz tak ogromne luki w pamięci. Patrz sparingi chociażby ten co jest jako wzorzec do artykułu Teda Wonga.

Już Ci mówiłem że prostota nie oznacza że jest to łatwe. "Simple does not mean easy." Buraku. :-) a nikt nie widział ciebie w walce. :-) ale jak mówiłem możesz przyjechać do Brodnicy, ale nie przyjedziesz bo wiesz żebyś na kopach zryczany do domu wracał. Typowa parówo. Przyjedź wylecze cie z kompleksów, dostaniesz wpierdol i nagramy jak kwękasz i płaczesz do kamery. :-) Co ty na to. Bo prędzej czy później i tak.się nawiniesz. :-) Mimo że cz pipidówki i anonim to wcale tak trudno nie jest ciebie namierzyć. :-) Na forum jesteś anonimowym ale tylko do pewnego stopnia. Ciekawe co w realu powiesz. :cool: tzn to że zakopiesz się tam gdzie twoje miejsce, czyli rynsztoku to wiem juz teraz.

Placku nic nie rozumiesz a tak durnie się wypowiadasz że wcswej glupocie sam siebie orasz, nie widzisz tego? :) Ręce opadają że tacyudzie mają czelność w ogóle głos zabierać.

Forum jest publiczne, ale ma swój regulamin.
Weź nie udawaj że coś rozumiesz bo widać że gowno wiesz, tak samo jak nic nie cwiczysz. Może jedynie na podwórku w swej pipidówce, przed domem czy szopą, czy gdzie tam cie ukrywaja przed swiatem, trzymanie suki, dla psa bo tylko do tego się nadajesz ze swoim głębokim upośledzeniem umysłowym.
No ale chociaż za rentke na główkę csyna, rodzice kupili co pc z internetem. :-) Złomek, placku idź spać dziecko albo zacznij pisać jak już leki zaczną działać. :lol:

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 22:12   

To że jesteś laik, mitoman i oszołom to już wyszło na 1wszej i.2giej stronie tej dyskusji
Strona 2
http://budo.net.pl/viewto...er=asc&start=15
Strona 1
http://budo.net.pl/viewto...der=asc&start=0

Później już choroba i twa czysta tępota wzięła nad Tobą górę

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 22:42   

Na dobicie żeby pokazać jakim tumanem w temacie jesteś wstawiam część autentycznej notatki Bruce'a Lee gdzie wypisał co znaczy prostota, bezpośredniość i nieklasyczność w JKD
Tłumaczenie na polski znajdziesz w "Bruce Lee JKD komentarze.nt sztuk walki" str 160.

Przytaczam konkretnie część o prostocie.
https://image.ibb.co/hFhgvH/IMG_20180321_221758.jpg
Jednym słowem w skrócie jest napisane że prostota - bycie mądrym nie polega na ciągłym dodawaniu, lecz ujmowaniu czyli że jkd nie polega na dodawniu coraz to nowszych technik, i zamiast dziennego dodawania techniki trzeba wręcz przeciwnie szlifować techniki które są do perfekcji, wyzbywajac zbytecznych ruchów, gdyż czysta technika= niesygnalizowanke ruchu=nieprzewidywalność w walce, wyzbycie się wszystkich ornamentacyjnych ruchów. Oraz opisał trzy etapy jkd, czyli to co opisałem jerseyowi. Dokładnie tak.samo jak opisałem to ja.

Czyli
"Zanim.zaczalem ćwiczyć sztuki walki.uderzenie było tylko uderzeniem." Laik nie widzi.drobnych detali biomechanicznych, cios to.cios, tak czy siak, byle było pizgniecie

"Gdy trenowalem sztukę walki uderzenie stało się czymś więcej niż tylko uderzeniem, a kopnięcie, tylko kopnięciem." Ponieważ poprzez znajomość detali biomechanicznych trenujący potrafi odróżnić dlaczego lepiej względem ciała tak a nie inaczej, stąd nie stawia znaku równości między wszystkimi metodami wykonywania uderzeń i kopnięć.

"Gdy poznałem sztuki walki uderzenie znowu jest tylko uderzeniem, a kopnięcie, tylko kopnięciem."
Po treningu, technika(właściwa biomechanika) stała się odruchem i w trakcie uderzenia czy kopania technika jest wykonywana właściwie, podświadomie i adekwatnie do.sytuacji, stąd już to po prostu sposób w jaki uderza i kopie.
http://budo.net.pl/viewto...83855&start=465

:-) Dlatego to że ty sobie coś tam wmawiasz że to prawda to nijak ma się do rzeczywistości. Tyczy się to począwszy od tego że masz oko laika, co wyszło, że nie znasz znaczenia słów i podstawowych pojęć np.co tzn optymalny, co wyszło, biomechanika ruchu to dla ciebie obcy temat, tak samo jak jkd, czy sztuki walki ogólnie. Sam.sobie wmawiasz głupoty i wierzysz w te urojone pierdy ale chcesz udawać że coś wiesz. To jest najbardziej żałosne i śmieszne w tobie zarazem. Bo twardo idziesz w zaparte i im bardziej to ribisz tym bardziej się blaznisz. Powiedz, czy przypadkiem nie jesteś z polskich jkd koncepcji,bo twój poruszający laicyzm,ignorancja i sekciarskie podejście i tendencje do mitomanii na to.wskazują. Ale jak mówiłem jesteś tępy jak cep, stąd nie masz żadnych argumentów. W sumie toBruce ciebje, dar75(cynik75 z esefde.pl- gość pisze na każdym forum, siedzi np na tym 12,5 godziny, to widać że jesteś desperatem bez życia o braku jakichkolwiek treningów nie wspomnę, to pierdy we łbie ci się legnął) czy balofego.oraz ludzi z trenujących i wierzących w mity polskich jkd koncepcji cechuje jedna wspólna rzecz... zakuty łeb. Teraz to zauważyłem, to już jasne skąd u Was problem z zaakceptowaniem rzeczywistości. :-) Aż kipicie z z zawiści i te wasze ataki personalne z bezradności, wierzgacie jak robak gdy przewróci się na plecy. Ta sama desperacja prostaczków. O teraz właśnie w akcie tej desperacji nspiszesz jakiieś wyzwiska i nic poza tym, bo tylko na to.cię stać... Żałosne.

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 23:27   

Edit. (Ach ta autokorekta)
W sumie to Ciebie i dar75(cynik75 z esefde.pl- gość pisze na każdym forum, siedzi np na tym 12,5 godziny, to widać że jesteś desperatem bez życia o braku jakichkolwiek treningów nie wspomnę, to pierdy we łbie ci się legnął) czy balofego.oraz ludzi z trenujących i wierzących w mity polskich jkd koncepcji cechuje jedna wspólna rzecz... zakuty łeb. Teraz to zauważyłem, to już jasne skąd u Was problem z zaakceptowaniem rzeczywistości. :-) Aż kipicie z z zawiści i te wasze ataki personalne z bezradności, wierzgacie jak robak gdy przewróci się na plecy. Ta sama desperacja prostaczków. O teraz właśnie w akcie tej desperacji nspiszesz jakiieś wyzwiska i nic poza tym, bo tylko na to.cię stać... Żałosne.

Podsumowując, co dla.Ciebie jest sufitem, dla mnie.jest podłogą od piwnicy a jestem na top floor w drapaczu chmur :-) Tak metaforycznie to ujmując. Chociaż i tak nie dotrze.

Bruce Lee

dar75

Wysłany: 22 Marzec 2018, 12:15   

Ziew...

dar75

Wysłany: 22 Marzec 2018, 12:21   

JKDBrodnica napisał/a:
...gość pisze na każdym forum, siedzi np na tym 12,5 godziny, to widać że jesteś desperatem bez życia o braku jakichkolwiek treningów nie wspomnę, to pierdy we łbie ci się legnął) ..

Ale wiesz, że pasuje to bardziej do Ciebie niż do mnie :)

Niniejszym żegnam na czas jakiś, aż wróci mi ochota do rozmów z pomyleńcem.

JKDBrodnica

Wysłany: 22 Marzec 2018, 18:38   

Nope. Tchórzyku forumowy
JKDBrodnica napisał/a:
dar75(cynik75 z forum sefde.pl, gość pisze na każdym forum, siedzi np na tym 12,5 godziny, to widać że jesteś desperatem bez życia o braku jakichkolwiek treningów nie wspomnę, to pierdy we łbie ci się legnął) ..

Jedynie do.Ciebie to pasuje dar, cynik czy ile jeszcze tam kont masz dka swej bipolarnej osobowości, setki kont na forach... za każdym kryje się anonim zakomplelsiony 42 latek dar75'. Zauważ że ty siedzisz na niezliczonych ilościach for i na każdym wychodzisz na debila prędzej czy później, Ptysiulku :) Oto dowód widać jak na dłoni 12,4 h na forum. Żałośniaku. :-D :)
https://ibb.co/eQ61VH
Wiedziałem że będziesz starał się wykręcać i jak małe dziecko pisać"nie bo Ty"' w końcu jesteś tłukiem. Dlatego uprzednio zrobiłem zdjęcie. Widzisz nawet to jestem w stanie poprzeć konkretnym argumentem, ty jedynie snujesz brednie bez pokrycia, ale tego widocznie nauczyłeś się na fejk treningu jkd koncepcji, ściemy z Łodzi, luba tego.tam kumitsu co trenowałeś kiedyś cokolwiek to było. :-D
.Dni i godziny jak i miejscem treningów JKD w Brodnicy znasz, Szczegóły znajdziesz na stronie
http://jkdbrodnica.blogx.pl/

a skoro nic nie ćwiczysz i zmarnowałes life na fforach pisząc o swych pierdach z bani, okazjonalnie trenując pajacowanie u ściemniaczy z jkd koncepcji to.teraz bulwes dupy ci.się włączył. to niedla wykręcaj kota ogonem ;-) No ale to że jesteś obłąkanym mitomanem to wiadomo nie od dziś. :-)

Bruce Lee

złowieszczek

Wysłany: 22 Marzec 2018, 19:15   

co to dziś brodnica naprodukował ? uuu, nieźle. 0 argumentów, masa bluzgów. i umie tylko ataki personalne z bezradności produkować. słabiaczek :)

ale miałem dzisiaj dobry dzień w robocie. :) klient zamówił sprzęt do polowania na dziki. wyszło elegancko. pomyślałem o brodnicy, poziom ma akurat takiej świnki z lasu. szkoda, ze nie można tego sprzętu testować na ludziach ...

Balofy

Wysłany: 22 Marzec 2018, 19:24   

no kurwa, forumowy detektyw anty_koncepcja_brodnica :D

nie moge :D

JKDBrodnica

Wysłany: 22 Marzec 2018, 19:28   

0 argumentów, sprzęt leśniczy na dziki, tak to nazywaj, stoisz przy drodze w lesie,powiedz choć raz prawdę.:-) Hahaha. Widać kto podał ty piszesz o tym xe dostałeś napiwek bo obsluzyles klienta. Mam coś na twój płacz... wyjebane. :-) Dzisiaj napisałem 2 wiadomości, tylko i 0 bluzgów bo wszystko udokumentowane(linki ze zdjęciami) i uargunentowane. Znowu nie wziąłeś leków i czasoprzestrzeń ci się zagięła. Podobno takie leśne ssaki jak ty tak maja. Przyjedź do Brodnicy a wylecze cie.z kompleksu bycia małym smieciem i nie będziesz musiał liczyć wtedy na napiwki klientów za robotę.
Balofy napisał/a:
no kurwa, forumowy detektyw anty_koncepcja_brodnica :D

nie moge :D

Stado baranów zaczęło beczenie... ale mam coś na to... :-) Wyjebane na was. Wszakże lew nie przejmuje się beczeniem barana. :cool:

Bruce Lee

złowieszczek

Wysłany: 22 Marzec 2018, 19:35   

dzieciaku, na prawdę nie interesują nas twoje traumy z dzieciństwa. byłeś molestowany i teraz opisujesz intymne szczegóły? poszukaj pomocy u specjalisty. :) tu jest forum o sztukach walki, nie poradnia dla skrzywdzonych. tak że śmigaj.

ps. nie starasz nikogo. bo nie masz czym, a wzbudzasz tylko politowanie dorosłych.

Strona 34 z 36
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?