Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Techniki bokserskie - krytyka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CROSS-BUDO
Techniki bokserskie - krytyka
Autor Wiadomość
A

Wysłany: 31 Maj 2018, 12:31   Techniki bokserskie - krytyka

Pierwszy raz słucham faceta który atakuje technikę bokserską. Co o tym sądzicie?

Idąc tym tokiem rozumowania, w prezydium powinni znaleźć się jeden gej, jeden imigrant, jeden niepełnosprawny, jedna osoba poczęta metodą in vitro, jedna kobieta, jeden repatriant i jeden transwestyta.

czarny msciciel

Wysłany: 31 Maj 2018, 13:41   

jkdbrodnica in... 3...2...1...

A

Wysłany: 31 Maj 2018, 14:59   

czarny msciciel napisał/a:
jkdbrodnica in... 3...2...1...

Zaprawdę odpowiedź Twoja rozwiązała mi wszelkie moje problemy życiowe. A w każdym razie problemy związane ciosami w boksie.

Idąc tym tokiem rozumowania, w prezydium powinni znaleźć się jeden gej, jeden imigrant, jeden niepełnosprawny, jedna osoba poczęta metodą in vitro, jedna kobieta, jeden repatriant i jeden transwestyta.

nedohin

Wysłany: 31 Maj 2018, 20:14   

Czy jakiś biegły bokser może się odnieść do sposobu pokazywania techniki? Bo mam wrażenie ze przykład sierpa który jest pokazywany nie ma nic wspólnego z tym z boksu?

Druga rzecz osoba pokazująca techniki ma dosyć kiepskie ustawienie barków i łopatek a dużo odnosi do własnego przykładu. Choćby jak w wypadku rozciągania przodu barku gdzie nie wiem po co wypycha swoją główkę kości ramiennej.

Takie to trochę naciągane żeby udowodnić swoją tezę.

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 1 Czerwiec 2018, 17:08   

Takie pierdolenie w stylu moja prawda jest najmojsza (jak u Brodnicy). Bez weryfikacji w mordobiciu na dużej liczbie różniących się budową zawodników warte jest tyle co pierdolenia Ryska M.
Póki co w walce na pięści nikt boksu nie przeskoczył.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 1 Czerwiec 2018, 18:09   

gość prowadzi kanał od kilku lat. zaczynał chyba filmami o karate. potem samoobrona ulica itp. nie chce mi się sprawdzać, ale jest chyba z kyokushinu. więc jakieś obicie może mieć.

A

Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 11:14   

Uczyli mnie skręcać nogę. Więc jestem ciekawy jak to jest naprawdę.

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 14:04   

A napisał/a:

w okolicach 3min ten Pan na filmiku mowi ze bil w ramach testow z calej sily i na pelnej predkosci "kobiety i nastolatki, takie pol mnie".. dalej juz nie ogladalem :)

czarny msciciel

Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 14:16   

tez jestem ciekaw jak to jest naprawde. Tak sobie mysle, jakby tak zrobic taka formule, w ktorej mozna uderzac, i potem rozne zawody i tam by byl podzial na wage i umiejetnosci zeby wykluczyc rozne zmienne... nazwalbym to jakos od uderzenia piescia, dam nie wiem... piesciarstwo moze. To wtedy bysmy wiedzieli, nie musialbym ogladac video pana nie wiadomo skad i jego prob na nie wiadomo kim.

tomek_tg

Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 19:53   

Witam

autor filmiku to czarny pas Kyokushin IBK ma na swoim koncie wygrane walki na zasadach kickboxingu ,Kyokushin ,MMA , i grapplingu

jest raczej trenerem karate niż zawodnikiem startuje rzadko i nie trenuje pod kątem zawodów

Pozdrawiam

czarny msciciel

Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 20:28   

A napisał/a:

no on tez skreca noge, od 7 minuty pokazuje moim zdaniem swoja wariacje natomiast z zasady nie rozni sie to jakos diametralnie od przyjetego przez ludzi stylu uderzania.
chyba troche na sile ta krytyka boksu, no ale ciezko sie wyroznic w dzisiejszych czasach

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 4 Czerwiec 2018, 08:25   

6:40 i później jak chuj skręca biodro, w typowo bokserski sposób prze obrót na stopie.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

fazi

SW: KB

Wysłany: 12 Czerwiec 2018, 21:46   

dar75 napisał/a:
6:40 i później jak chuj skręca biodro, w typowo bokserski sposób prze obrót na stopie.

...i tłumaczy, że wcale nie neguje skrętu bioder, tylko podkreśla rozpoczęcie ruchu od skrętu stopy.

Pomijając, że gościa ciężko się ogląda, rozciąga 5-minutowy temat na 18 minut i przerysowuje problemy, żeby mieć co krytykować, to techniki są sensowne. Jak napisał czarny, specjalnie to jakoś nie odbiega od normalnej techniki bokserskiej. Skręcona stopa to przecież klasyk (mnie, na boksie, uczyli w ogóle pozycji z tylną stopą opartą na śródstopiu lekko wkręconym do środka pozycji). Sierpy podobnie, wąskie wypuszczenie sierpa ma sporo sensu. Rozpoczęcie lewego prostego z ręki, żeby nie sygnalizować i kierować energię na wprost, a nie w bok znów ma sens. Gość rozwala gówno na atomy, kamera go nie lubi, ale IMHO trudno mu coś zarzucić...

"A w tłumie też jesteśmy sami."

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CROSS-BUDO