Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Rower mtb- pomoc w wyborze

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE
Strona 1 z 2
Rower mtb- pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
Isao

SW: MMA

Wysłany: 7 Lipiec 2018, 18:46   Rower mtb- pomoc w wyborze

Witam wszystkich.
Krótka piłka- kupuję rower i potrzebuję porady. Chcę dojrzały rower xc hardtail do użytkowania ogólnego- będzie szlajane po bezdrożach, szutrach, asfalcie, piachu. Teren głównie lekki, ale jak mnie poniesie fantazja, to zjadę w jakieś zarośla też. Wybieram praktycznie pomiędzy dwoma modelami:
- Boardman Pro 29er
https://www.boardmanbikes...b-pro-29er.html
-GT Zaskar Comp 27.5
https://www.gtbicycles.com/gbr_en/zaskar-comp-27-5

Różnica osprzętu jest strasznie na korzyść Boardmana, ale Zaskar to jednak Zaskar. Poza tym boję się dzikiej geometrii i 29 calowych kół tego pierwszego. Dziwi mnie brak recenzji Zaskara w necie... myślałem, że to bardziej popularna maszyna?
Jeśli macie jakieś inne propozycje, to walcie. Kryteria:
- waga (odpada wszystko powyżej 13kg)
- cena do 900 funi / 4,5k złotych
- odpada Merida, Canyon, Kelly's, Romet, Kross, Fuji (rower musi być do kupienia w uk).
Dzięki za pomoc!

Our places of worship are in the fields of the battle...

Zamów Trylogię "ISAO- pasja, szacun podziw" pióra mistrza Langusa za jedyne 500 zł. I Ty osiągniesz sukces!

Wiktorek

Wysłany: 7 Lipiec 2018, 21:10   

Ile masz wzrostu? Pytam, bo to jest główny wyznacznik kilku firm w kwestii 27,5 i 29.

Isao

Wysłany: 7 Lipiec 2018, 23:02   

Wiktorek napisał/a:
Ile masz wzrostu? Pytam, bo to jest główny wyznacznik kilku firm w kwestii 27,5 i 29.

172, wszyscy doradzają póki co 29 cali. W sumie ten GT też ma koła 29 cali w moim rozmiarze (M). Tylko S ma 27,5 cala.

Zamów Trylogię "ISAO- pasja, szacun podziw" pióra mistrza Langusa za jedyne 500 zł. I Ty osiągniesz sukces!

Wiktorek

Wysłany: 8 Lipiec 2018, 11:31   

Przy 172 to 27,5" raczej odpada. Zdecydowanie 29".

Co do zaproponowanych przez Ciebie rowerów.
Boardman ma dobry sprzęt i amor - ale nie wiem po co mu 120 mm skoku. Trochę dużo. Zwłaszcza, że nie piszesz, że planujesz ciężkie wyrypy.
Zaskar to zaskar, tak jak powiedziałeś. Ale może warto dołożyć do wersji 29 Elite?

Ja oczywiście bym optował za Trekiem:)
W tej cenie masz X-caliber 8 lub 9.

Tak czy siak ja bym rozejrzał się z Trek, Specialized (rockhopper Pro lub Chisel Comp - ale te najmniej mi się podobają) lub Scott Scale 960. Sprzęt będzie niższej klasy, ale kupujesz dopasowaną geometrię i gwarancję.

Do każdego z nich najlepiej zrobić jazdę testową w terenie. Nie pod sklepem po chodniku, tylko wziąć furę do lasu albo na pagórki i sprawdzić jak Ci się jedzie. Dopiero wtedy kupić którykolwiek Ci przypasuje,

Isao

Wysłany: 8 Lipiec 2018, 12:35   

Wiktorek napisał/a:
Przy 172 to 27,5" raczej odpada. Zdecydowanie 29".

Co do zaproponowanych przez Ciebie rowerów.
Boardman ma dobry sprzęt i amor - ale nie wiem po co mu 120 mm skoku. Trochę dużo. Zwłaszcza, że nie piszesz, że planujesz ciężkie wyrypy.
Zaskar to zaskar, tak jak powiedziałeś. Ale może warto dołożyć do wersji 29 Elite?

Ja oczywiście bym optował za Trekiem:)
W tej cenie masz X-caliber 8 lub 9.

Tak czy siak ja bym rozejrzał się z Trek, Specialized (rockhopper Pro lub Chisel Comp - ale te najmniej mi się podobają) lub Scott Scale 960. Sprzęt będzie niższej klasy, ale kupujesz dopasowaną geometrię i gwarancję.

Do każdego z nich najlepiej zrobić jazdę testową w terenie. Nie pod sklepem po chodniku, tylko wziąć furę do lasu albo na pagórki i sprawdzić jak Ci się jedzie. Dopiero wtedy kupić którykolwiek Ci przypasuje,

Dzięki za porady. Rozważałem rockhoppera i x-calibera 8 również, ale trochę odstrasza mnie waga i niższej jakości komponenty. Obie te maszyny ważą ponad 13kg, podczas gdy Boardman poniżej 12, a Zaskar 12,4. 120 mm skoku jest po to, bo Rebę można bardzo dokładnie regulować. To zajmuje kupę czasu, ale można ustawić tak, żeby wykorzystywać cały zakres, a jednocześnie widelec nie odbijał i nie bujał po płaskim. Powyżej chu*a nie podskoczę z finansami, bo decyzję podjąłem w zasadzie dwa dni temu i mam sztywny limit do wydania :)
Przyjrzę się jeszcze raz trekowi. Specialized w moim budżecie niestety ma zbyt chujowy osprzęt.

Wiktorek

Wysłany: 8 Lipiec 2018, 14:17   

Mam w swoim bolidzie Rebę 100 mm. Jestem bardzo zadowolony, ale nawet jeżdżąc w Świętokrzyskiem nie miałem okazji dobić go do końca. 120 mm to moim zdaniem trochę przesada w HT.

13,06 w Treku będzie łatwe do zbicia - jak zajedziesz napęd to zmienisz na XT :) Do tego wywalasz dętki i wlewasz mleko - myślę, że około 1 kg jesteś w stanie budżetowo zrzucić :)

A tak na poważnie to wybierz ten, który Ci najbardziej pasuje. Dobrze byłoby się na nich przejechać.

Isao

Wysłany: 10 Lipiec 2018, 14:40   

Wiktorek napisał/a:

A tak na poważnie to wybierz ten, który Ci najbardziej pasuje. Dobrze byłoby się na nich przejechać.

Jestem zbyt zajęty, żeby cokolwiek grzebać przy rowerze, ma być do kupienia i jeżdżenia. Ewentualnie jakieś niewielkie rzeczy, ale żadnych poważnych zmian.
Sprawa się trochę pokomplikowała.

Gt Zaskar:
+ Zaskar kurwa!
+ lżejszy od Treka
+ dobry napęd
+ trochę lepszy widelec od Treka

- niedostępny z programu zniżkowego z mojej roboty, musiałbym kupować w ciemno z wysyłką nie przymierzając wcześniej... ale trochę jestem na niego nakręcony, więc może się tak skończy
- 200 funtów droższy od konkurencji

Trek X-Caliber 8:
+ dożywotnia gwarancja na ramę
+ do kupienia ze sklepu z bardzo dobrą opinią

- niezbyt dobry amor
- napęd 2x10
- chujowy wygląd, zostały tylko szare-bure

Boardman:
+ najlepsze komponenty i napęd
+ Rock Shox Reba RLT
+ najlżejszy

- słabsze opinie sklepu, mniej ogarnięci ludzie
- rower jest trochę styrany życiem, ma rysy na sztycy i brakuje mu tylnej osi (sklep czeka na część wtf)

Poczekam aż przyjdą części do Boardmana i się do niego przymierzę. Z tego co widziałem i próbowałem do tej pory, to geometrią i rozmiarem powinny mi wszystkie trzy przypasować.

Wiktorek

Wysłany: 10 Lipiec 2018, 22:35   

Który Zaskar w końcu? 27,5" czy 29"?
Daj znać co wybierzesz :)

Isao

Wysłany: 11 Lipiec 2018, 09:53   

Wiktorek napisał/a:
Który Zaskar w końcu? 27,5" czy 29"?
Daj znać co wybierzesz :)

Zaskary mają 27,5 w małym rozmiarze ramy, a 29 cali w większych rozmiarach. Obecnie jestem niemal zdecydowany na Treka. Oferuje najbardziej kompletny zestaw, ma koła tubeless ready, ciężki nie jest, a łatwo można go ulepszyć i zbić wagę (np. wymieniając widelec, czy napęd na 1x11). W dodatku pasuje mi geometria i rozmiar, mam blisko sklep z ogarniętymi ludźmi, którzy mogą mi ten rower serwisować.

Zaskara musiałbym kupować w ciemno online i potem sam go składać... w dodatku jest 130 funtów droższy.

Boardman ma inne ukryte wady, o których nie wiedziałem, np. siodełko do wymiany od razu, czy koła, które nie są tubeless ready. Geometria jest mocno wyścigowa, a prosta kierownica jest po prostu niewygodna. Musiałbym od razu zmienić siodełko, kierę i mostek... a to się już trochę mija z celem. Sklep jest dalej, a ludzie w nim są przyjebani. W dodatku mają ostatni egzemplarz, który jest trochę styrany. Na Treka wsiadam i jadę, a potem będę sobie wymieniał komponenty po kolei na spokojnie.

Sorki za takie pieprzenie, ale mi to też pomaga, jak wypiszę co mam w głowie i sobie usystematyzuję. Dzisiaj w nocy się obudziłem i spać nie mogłem, myślałem o rowerach xD

Wiktorek

Wysłany: 11 Lipiec 2018, 16:51   

Podoba mi się Twój wybór :)

Isao

Wysłany: 11 Lipiec 2018, 23:13   

Wiktorek napisał/a:
Podoba mi się Twój wybór :)

Zamówiłem Treka w końcu. Żal mi tego Zaskara, ale w ciemno nie będę kupować, nawet nie wiem, czy by mi odpowiadała geometria i rama.

https://www.trekbikes.com...iber-8/p/21577/

Odbieram prawdopodobnie w sobotę. Jak przyjdzie, to się pochwalę. A Ty czym jeździsz?

DXA

Wysłany: 11 Lipiec 2018, 23:36   

A zauważyłeś że niżej jest X-Caliber 9 2017 też za 800 funtów ? Może to lepszy wybór.

You can do battle with strenght, you can do battle with wits, but no weapon can beat a great pair of tits.

Wiktorek

Wysłany: 12 Lipiec 2018, 06:59   

Isao napisał/a:
A Ty czym jeździsz?

Superfly 7
Po lekkim tuningu:
- koła DT Swiss 1501
- kierownica, mostek - Bontrager XXX
- siodło Bontrager evoke
- całość na XT
- opony Bontrager XR2 team issue na mleku

Jak dobrze pójdzie, to od nowego sezonu przesiądę się na Procaliber 9.7

Isao

Wysłany: 12 Lipiec 2018, 22:15   

DXA napisał/a:
A zauważyłeś że niżej jest X-Caliber 9 2017 też za 800 funtów ? Może to lepszy wybór.

Tak, spędziłem całe dnie i noce na przeszukiwaniu wszystkiego. Zastanowiłbym się ze względu na lepszy widelec (Recon), ale niestety nie ma dostępności w moim rozmiarze. Te treki schodzą na pniu.

ps. jeden ze sklepów internetowych postanowił zrobić mnie w chuja i obniżył właśnie cenę Zaskara do 800 funtów i dodał go do programu zniżkowego z którego chcę kupować xD
Ostatnio zmieniony przez Isao 12 Lipiec 2018, 22:20, w całości zmieniany 1 raz

Isao

Wysłany: 12 Lipiec 2018, 22:18   

Wiktorek napisał/a:

Superfly 7
Po lekkim tuningu:

Bardzo fajny, zazdraszczam! Napęd masz 1x11, czy 2x10?

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE