Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Rower mtb- pomoc w wyborze

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE
Strona 2 z 2
Rower mtb- pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
Wiktorek

Wysłany: 13 Lipiec 2018, 06:55   

2 x 10.

Isao

SW: MMA

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 11:27   

No dobra, kupiłem w końcu X-calibera 8 i już po pierwszych testach. Maszyna fajna, ale kilka komponentów od razu do wymiany, bo tragedia totalna (sztyca, siodełko, pedały i gripy). Poza tym bardzo fajnie, przyjemna geometria, ładnie się kula nawet po szosie. Kupiłem karbonową rurę podsiodłową FSA żeby mi tyłek nie odpadł- jak dojdzie, to zobaczymy jaka będzie różnica. Wygląd roweru też zacny.
Niestety Trek chuje oszukali na wadze- rower nie waży 13,06 kg jak podają, tylko 13,6 kg :P
Przez to odpadły mi niektóre inne pozycje, które mogłem rozważyć, np. Cube Attention SL z widelcem Recon.

Our places of worship are in the fields of the battle...

Zamów Trylogię "ISAO- pasja, szacun podziw" pióra mistrza Langusa za jedyne 500 zł. I Ty osiągniesz sukces!

jerz
niewidzialna ręka

SW: BJJ

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 17:33   

Ważyłeś z pedałami czy bez?

Isao

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 17:44   

jerz napisał/a:
Ważyłeś z pedałami czy bez?

Ważyłem z pedałami. Rower jest sprzedawany z pedałami, więc waga na stronie producenta powinna być podana z pedałami...

Zamów Trylogię "ISAO- pasja, szacun podziw" pióra mistrza Langusa za jedyne 500 zł. I Ty osiągniesz sukces!

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 17:49   

Nigdy nie jest z tego co wiem.
Zresztą zazwyczaj przy wadze jest ta informacja.
Przypuszczam że właśnie stąd ta różnica ale nie powinieneś się przejmować bo to znaczy że I tak był lekki w stosunku do konkurencji.

Wiktorek

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 20:51   

Waga roweru jest zawsze podawana bez pedałów. Do tego jest to waga danego rozmiaru ramy. Stąd może wynikać różnica, której doświadczyłeś.
A sam rower wyglada super. Moja żona ma ten model i jest bardzo zadowolona, zwłaszcza z tego jak sie rower zachowuje w czasie podjazdów.

Isao

Wysłany: 18 Lipiec 2018, 23:07   

Wiktorek napisał/a:
Waga roweru jest zawsze podawana bez pedałów. Do tego jest to waga danego rozmiaru ramy. Stąd może wynikać różnica, której doświadczyłeś.
A sam rower wyglada super. Moja żona ma ten model i jest bardzo zadowolona, zwłaszcza z tego jak sie rower zachowuje w czasie podjazdów.

Dzięki za porady. Faktycznie jest w sumie lekki, urwę z niego spokojnie ponad pół kilo jeszcze. Jak nie więcej. A na podjazdach jest żwawy, to się zgadza.

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 8 Sierpień 2018, 15:11   

zamiast zmieniać te pedały platfomowe na inne pomysl od razu nad zainwestowaniem w spd. Różnica znaczna, a jak bedziesz chciał sobie poćwiczyć technike zawsze możesz przekręcić. Chciałem kupić tego treka niestety brakowało mi troszkę do budgetu dlatego miesiąc temu zdecydowałem się na krossa.
Do zobaczenia na trasie !

Isao

Wysłany: 8 Sierpień 2018, 20:08   

ry~you napisał/a:
zamiast zmieniać te pedały platfomowe na inne pomysl od razu nad zainwestowaniem w spd. Różnica znaczna, a jak bedziesz chciał sobie poćwiczyć technike zawsze możesz przekręcić. Chciałem kupić tego treka niestety brakowało mi troszkę do budgetu dlatego miesiąc temu zdecydowałem się na krossa.
Do zobaczenia na trasie !

Jakiego kupiłeś? Widzisz, gdybym mieszkał w Polsce, to kto wie, czy nie wziąłbym krossa, albo rometa. Niestety w uk te rowery są niedostępne...
Jeśli chodzi o pedały- zostają platformy. Ma być tanio, lekko i wygodnie, będę chodził z buta zostawiając rower i nie chcę mieć zbyt dużo gratów... osobna para butów średnio mi się podoba. Tym bardziej, żę będę jeździł rekreacyjnie bez żadnych wyścigów.

Tharfin

Wysłany: 9 Sierpień 2018, 10:52   

Wygodnie i platformy to są dwie różne sprawy : P . W SPD jeździ się o wiele wygodniej niż na platformach. A Shimano 520 to chyba po 100 zł chodzą. Buty mogą być problemem. Jak dojeżdżałem do roboty w spd to miałem zostawioną osobną parę, żeby ich nie wozić wte i wewte.

Ale jakość jazdy jest nieporównywalna. No i butów sobie "cywilnych" nie niszczę. Bo to był u mnie duży problem na platformach - zjechany but, czy to otarcia noska, przyszwy czy podeszwa popsuta od jeżdżenia.

Singularity of Purpose.

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 9 Sierpień 2018, 10:57   

Stosuję tę samą taktykę, tzn mam buty zamienne w robocie.
Jeśli nie jeździłeś na spd to daj szansę może polubisz, ja się przesiadłem i nie żałuję decyzji.
Jeśli chodzi o wygodne buty to zawsze możesz kupić turystyczne, mam takie
i są dość wygodne, bloki nie wystają z podeszwy więc nie stukasz przy chodzeniu, nie są ciężkie i nie bardzo twarde.

Isao

Wysłany: 11 Sierpień 2018, 23:45   

Chyba kupuję widelec (Sida) i jestem pod kreską już w chuj monet, więc może spd za rok :)

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 17 Sierpień 2018, 13:56   

ja kupiłem krossa r7 z zeszłego roku. W zasadzie tylko dlatego, że po prostu wyrwałem go bardzo tanio. Napewno pierwsza zamiana jaka teraz na tygodniach wleci to krótszy mostek i 2 nowe opony bezdentkowe bo te dodawane przez producenta (Schwalbe rapid rob) nie trzymaja w terenie na szybkich zakrętach. W przyszłym roku dorzucę pewnie 2 tarcze z przodu i przerzutkę choć jeszcze przed tym przetestuje ustawienie z blatem 34t.

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE