Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Dlaczego sztuki walki z "bezkontaktem" istnieją?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CROSS-BUDO
Dlaczego sztuki walki z "bezkontaktem" istnieją?
Autor Wiadomość
sportsport

Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 00:29   Dlaczego sztuki walki z "bezkontaktem" istnieją?

jersey

SW: Karate

Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 09:54   

Ja jestem za, na etapie początkowym.
Praca nad koordynacją ruchową, wyczucie przestrzeni (umiejętność poruszania się, odchylania i nieangażowania "głowy" w trakcie wykonywania kilkuetapowych technik lub kombinacji).
Ale potem trzeba iść dalej...
Niektórym się nie chce (stres).

Miłośnik sztuki Livien

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 11:21   

Nie do końca rozumiem jak chciałbyś jak robić judo, zapasy, bjj itp bez kontaktu.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 12:33   

dar75 napisał/a:
Nie do końca rozumiem jak chciałbyś jak robić judo, zapasy, bjj itp bez kontaktu.

chwytane to nie, ale uderzane to jak najbardziej tak - najpierw bez kontaktu, potem semi, a potem dla wybranych full contact..

jersey

Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 14:56   

https://www.youtube.com/watch?v=q9SfzhSDjBw

Miłośnik sztuki Livien

jersey

Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 15:26   

Miłośnik sztuki Livien

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 21 Wrzesień 2018, 22:11   

Jersey, za czym jesteś?
Temat nie jest o ćwiczeniu w powietrzu, ale o manipulacji psychicznej.

sportsport

Wysłany: 21 Wrzesień 2018, 23:29   

:) Dokładnie, chodzi o to co Rosjanie nazywają ??????????, a terminem używanym często w języku angielskim jest empty force (tłumaczenie chińskiego kong jin ??).

Edit: o, okazuje się, że stary skrypt forum nie akceptuje cyrylicy ani pisma chińskiego :-(

jersey

Wysłany: 22 Wrzesień 2018, 12:44   

Usiłuje tylko sam sobie wyjaśnić skąd się to wzięło.
Sądzę, że manipulatorzy są adeptami którzy przeszli tylko przez etap wstępny edukacji a potem wyciągnęli fałszywe wnioski i dalej próbują je powielać.
Oni sami są nieświadomi swoich umiejętności (które nadmiernie przeceniają). Cała reszta to już marketing bo każdy chce lekko, szybko i bezpiecznie (niestety zaczynam to również dostrzegać w "świątyni" pełnego kontaktu-thaiboksie).

Miłośnik sztuki Livien

czarny msciciel

Wysłany: 22 Wrzesień 2018, 14:13   

Tu sie moim zdaniem nakladaja 2 zjawiska:
1. czysto praktycznie:
zajecia z kata sa super bezpieczne, stosunkowo bezkontuzyjne, mozesz upchac na sali tyle osob ile ci sie rzedow zmiesci, mozesz robic seminaria z kata, wymyslac coraz to nowe kata, w nieskonconosc poprawiac istniejace kata itd. dodatkowo to jest bardzo czesto nieweryfikowalne bo zawsze powiesz jakiemus Zenkowi co go lubisz - ze super poprawil swoje kata a innemu Kazkowi ze ma chi/qi/ki zablokowane w 7 meridianie i spierdolil. Do tego system jest super skalowalny.
2. jest taki typ psychologiczny czlowieka co bardzo chce nauczac - nie wiem dokladnie skad to sie bierze, nie interesowalem sie tym zbyt, ale da sie ich w kazdej sekcji zidentyfikwac. Dla tych ludzi taki system gdzie umiejetnosci sa weryfikowalne w kontakcie jest ciezki, trzeba sie pocic ciagle podnosic umiejetnosci, uczniowie cie testuja, z innych szkol cie testuja - orka na ugorze.
A tak to...patrz punkt 1 - bajka jak chcesz nauczac.

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 22 Wrzesień 2018, 21:21   

Badacze zjawiska podają nastepujaca genezę: fascynację wschodem lat 60/70. W Stanach powstawało multum szkół "karate". Rosla konkurencja. By sie wyróżnić niektórzy trenerzy zaczęli sięgać głębiej. I... reszta jest w temacie sex ninja technikach.
Sprktakularny przyklad George Dillman. Ulubieniec black belta. Sam zniszczyl się materiałem bodaj na Discovery.

Cabelo

SW: BJJ/SF

Wysłany: 22 Wrzesień 2018, 23:17   

czarny msciciel napisał/a:
2. jest taki typ psychologiczny czlowieka co bardzo chce nauczac - nie wiem dokladnie skad to sie bierze, nie interesowalem sie tym zbyt, ale da sie ich w kazdej sekcji zidentyfikwac. Dla tych ludzi taki system gdzie umiejetnosci sa weryfikowalne w kontakcie jest ciezki, trzeba sie pocic ciagle podnosic umiejetnosci, uczniowie cie testuja, z innych szkol cie testuja - orka na ugorze.
A tak to...patrz punkt 1 - bajka jak chcesz nauczac.

Z kontaktowych tacy ludzie raczej wypadają, ale faktycznie jak kiedyś trenowałem capo zauważyłem że ten typ był tam dużo bardziej powszechny.

czarny msciciel

Wysłany: 22 Wrzesień 2018, 23:41   

Cabelo napisał/a:
ten typ był tam dużo bardziej powszechny.

mam takiego znajomego...powiedzmy z bardzo dawnych czasow:) - ostatnio widze na sieci ze np. zamawia sobie jakies custom made reebooki z napisem - LAOSHI - na boku :)
Tez chyba w kazdej firmie jest taka osoba co ma pasje do wykladow na dowolne tematy:)

jersey

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 13:46   

Miłośnik sztuki Livien

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CROSS-BUDO