Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Przygody Mistrza Mariana by pmasz and company

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : AIKIDO
Strona 21 z 22
Przygody Mistrza Mariana by pmasz and company
Autor Wiadomość
AvBert

Wysłany: 26 Luty 2010, 19:23   

o yeh!

Następnym razem gdy jakiś dupek powie "mam prawo do swojej opinii" Odpowiedz - "Ach tak? A ja mam prawo do swojej opinii - moja opinia jest taka, że nie masz prawa do swojej opinii!". Następnie zastrzel kutasa i idź w swoją stronę.
G. Carlin

pmasz

Wysłany: 14 Marzec 2010, 21:05   

Nie działać może zegarek bez baterii albo zepsuty otwieracz do konserw – taki ze skrzywionym dziubkiem. Nie działać może też telewizor bo ma paski w poprzek.
miszcz zadumał się i podrapał to tu to tam.
Niby co nie działa? Podniósł ręce a potem po nodze. Obie działały.
- Nie - nie rozumiem cię – odpowiedział uczniowi, akcentując ostatni wyraz dyskretną serią uderzeń w głowę.
Uczeń zazgrzytał dyskretnie i osunął się na ziemię umęczoną butem okupanta.
Twarz puchnącą rytmicznie acz stylowo ukrył w dłoniach i zaszlochał.
Marianowi odbiło się salcesonem na widok takiej oznaki słabości.
- No weź – mruknął po buddyjsku – i w celu coby odwrócić jego uwagę od cierpień twarzy pucnął go w pacę patelnią poderdzewiałą.
Jak tylko ucichł metaliczny pomruk patelni uczeń odezwał się.
- No nie miszczu – ja nie dlatego. Niemoc mnie naszła i kryzys sensu. Po co to wszystko. Te godziny okładania się zasuszonym truchłem wiewiórki. Kilometry biegu z taczkami na plecach i układy na przetrząsaczo zgrabiarkę. To nie działa – zaryczał.
Miszcz zatrzymał w locie wypchanego rosomaka wołogrodzkiego z białym brzuszkiem. Którem był zamierzał prewencyjnie pozbawić ucznia czegoś na jakiś czas.
- Aaaaa, dylemata, cierpienia, kryzys i wątpliwości – uśmiechnął się niewprawnie.
- Pozwól, że opowiem ci załączoną krotochwilę…
Uczeń z przerażeniem jął zastanawiać się czy aby może nie pozwolić.
- Masz oto tam na chodniku dwie postacie – miszcz wskazał na dróżkę od pośredniaka do sklepu GS-u. Kto z nich jest bardziej skuteczny?
Uczeń przetarł opuchniętę oczka i spojrzał w załączony kierunek uroczo zachęcony kopnięciem w guz biodrowy prawy.
- No- ten przy sklepie to Ryszard P. lat 28, bezrobotny profesjonalnie. Ma 2 metry wzrostu i kwintal wagi. Zajmuje się hobbistycznie prostowaniem uderzeniami głową blaszanej tabliczki „wysokie napięcie” na słupie energetycznym bukowym stojącym dostojnie obok. Przy czym – sprecyzował uczeń – rogi tabliczki prostuje precyzyjnie uderzeniami głowami napotkanych i dokładnie do tego wybranych przechodniów. To pomaga mu zbierać fundusze na wikt i alkoholowe inspiracje do dalszej twórczości.
Obok idzie ze siatkami kobiecina skurczona i drobna o wieku słabo młodym.
- No to kto z nich jest bardziej skuteczny – zniecierpliwiony Miszcz zamierzył się na ucznia wypchanym wzorowo łosiem błotnistym.
- No jak to kto miszczuniu najdroższy – jęknął tamten – Ryszard P. mimo ,ze nie uczony w sztukach walecznych może kobiecine w te pędy jednym bęc w matkę ziemie wbić, rozszarpać i we wte reklamówki w porcjach spakować, nogi ze dupy powyrywać…
- No, no , no – uciszył rozochoconego przemową Marian. Właściwie uciszyło go nie rzeczone przez miszcza : „no, no no” ale „NO, NO, NO” – głośne okrzyki przechodzącego nieopodal amerykańskiego murzyna, którego aktualnie Marian trzymał za kostkę i pedagogicznie okładał nim ucznia.
- Błąd – odrzekł miszcz po chwili odrzuciwszy czarnego luda od niechcenie – spójrz nędzo edukacyjna na to co proischodit sja.
A i był na co, bo jak tylko kobiecina zrównała się krokiem ze sklepem Gs-u, wspomniany młodzian potężny mięśniowo jakoby zmalał i się skurczył znacznie. Łeb swój pastewny, nieużywany we barki schował a trząść się zaczął postawą swoją głównie wstręt i obrzydzenie wzbudzając. Zmierzyła go wzrokiem swoim emerytowanym kobiecina i odeszła spokojnie taszcząc co tam taszczyła.
- Jak to, że tak to? – błyskotliwie zauważył uczeń.
- Owa kobiecina to kierowniczka działu zasiłków we nieopodalnym urzędzie.
Widzisz uczniu mój słabo sprytny, skuteczności jest wiele. Może ów kark mocarny oponami od ursusa żonglować, pośpieszny Szczecin – Przemyśl sznurem konopnym w zębach trzymanym przeciągnąć. Jednakowoż sro po gaciach na myśl o teściowej, albo moczy obcisłe majty formy manto jak go jak z ZUSu wezwą.
Taka już jest natura rzeczy – im się bardziej napniesz tym większa szansa, że się obrobisz…
Spojrzał na ucznia, ale ten leżał bez ducha przytomności pozbawion ciosem piżmakiem, którym go miszcz rytmicznie stukał w czasie swej przemowy.

pmasz

Wysłany: 25 Luty 2013, 14:34   

ktoś to jeszcze czyta?

voivod

Wysłany: 25 Luty 2013, 14:49   

Ja nie - bo nie miałem jeszcze czasu... :)

OPTYMISTA, 35, poszukuje 20-letniej supermodelki, najchętniej posiadającej własny browar (może być niewielki) i bezpruderyjną siostrę-bliźniaczkę...
http://www.aikido.chojnice.pl/

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 25 Luty 2013, 15:10   

Ja :>

Szczepan
Pożeracz niedźwiedzi

Wysłany: 6 Marzec 2013, 22:27   

tez czytam :)

Szczepan Janczuk
Przeczytaj o aikido: http://aikido-lista.budo.net.pl
http://www.aikidolaforge.com
...ask for divine protection Ame no Murakumo Kuki Samuhara no Ryuo

pmasz

Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 18:37   

nowe czasy, nowe media, stary Marian:
https://www.facebook.com/Burdulaki?ref=hl

zapraszam starych wyznawców - może ożywimy trupa.....

pmasz

Wysłany: 26 Wrzesień 2018, 07:39   

Witam :)
Nie wiem czy ten cmentarz jeszcze funkcjonuje :)
15 lat po 1 epizodzie Mariana napisałem książkę. To nie Marian, ale kto wie czy Marian nie będzie drugi :)
http://oficynka.pl/pl/p/K...-Masztalerz/672

[/grafika]

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 26 Wrzesień 2018, 10:27   

gratulacje :smile:

ale ... " jest jednym z pionierów aikido w Kenii" 8O

Ncro

SW: Taekwondo

Wysłany: 26 Wrzesień 2018, 22:11   

pmasz

Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 15:22   

:)
http://nairobiaikikai.blogspot.com/[/grafika]

gosc

Wysłany: 1 Październik 2018, 16:02   

Tu kupicie książkę.

Only the people that have the power to hurt are living in peace consciously. The others simply have no choice.

Aikido to umiejętność uniknięcia każdego bezpośredniego ataku, by następnie dokonać wyboru: nie zrobić nic,
rzucić napastnika na ziemię bezpiecznie na plecy lub też tak, aby skręcił sobie kark i zginął na miejscu.

Szary_Wilk

Wysłany: 2 Październik 2018, 11:13   

pmasz, czy jest mozliwosc zakupu ebooka?

pmasz

Wysłany: 3 Październik 2018, 10:10   

Z tego co nie ma jeszcze takiej opcji.
Polecam stronę wydawnictwa:
www.oficynka.pl

Szczepan
Pożeracz niedźwiedzi

Wysłany: 14 Październik 2018, 00:48   

Właśnie przyszła książka pocztą do mnie! Zacząłem czytać...Rewelacja! I jestem przerażony!!! Aikido w Polsce już nigdy nie będzie takie same...

Szczepan Janczuk
Przeczytaj o aikido: http://aikido-lista.budo.net.pl
http://www.aikidolaforge.com
...ask for divine protection Ame no Murakumo Kuki Samuhara no Ryuo

Strona 21 z 22
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : AIKIDO