Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Enshin Karate w Polsce.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KARATE
Strona 4 z 4
Enshin Karate w Polsce.
Autor Wiadomość
Poul Sepek

Wysłany: 23 Wrzesień 2018, 10:14   

Witam, taka wstepna informacja. Najprawdopodobniej w styczniu, lutym 2019' W Krakowie po latach przygotowań zostanie otwarte dojo Enshin Karate będzie to prawdopodobnie filia Kokoro Dojo Gloucester. Mam nadzieję że będzie to kolejne miejsce gdzie będzie można ćwiczyć knock-down karate w Krakowie. Info o Kokoro Dojo Gloucester na www.enshinkarate.co.uk

Nie ma zlych uczniow ,sa tylko zli nauczyciele!!!
One Road.........Enshin Karate!!!
www.enshinkarate.co.uk
FB: Kokoro Dojo Gloucester.

tomek_tg

Wysłany: 26 Wrzesień 2018, 21:38   

super informacja, czy w związku z tym będa również organizowane seminaria Enshin w Polsce ?

Poul Sepek

Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 18:34   

Tak, jeśli dojo powstanie a będzie to na pewno w 2019, będziemy myśleć o seminariach, zgrupowaniach. Chciałbym rozpropagowac Enshin Karate w Polsce bo to fajny styl knock-down karate.

www.enshinkarate.co.uk

tomek_tg

Wysłany: 29 Wrzesień 2018, 13:32   

bejur napisał/a:
Enshin definitywnie koniec w Polsce. Warszawskie kluby Kumite , Bushido już są w NIKO Ashihara. Większość polskiego Enshin też tam dołącza. Sam Radek Kuligowski wszystko na to wskazuje że do Josui Karate , nie jest to przesądzone bo z Kudo Daidojuku tez rozmowy trwają.

wiadomo juz czy Josui Karate, czy KUDO

tomek_tg

Wysłany: 29 Wrzesień 2018, 13:46   

Poul Sepek napisał/a:
Tak, jeśli dojo powstanie a będzie to na pewno w 2019, będziemy myśleć o seminariach, zgrupowaniach. Chciałbym rozpropagować Enshin Karate w Polsce bo to fajny styl knock-down karate.

było by super mam nadzieje, że to się Wam uda bo to naprawde fajny nowoczesny wszechstronny styl Knockdown Karate

mam pytanie jak podchodzi Kancho Joko Ninomiya do kwestii parteru w Enshin, na stronach internetowych można przeczytać, ze ma czarny pas w judo i swego czasu sam sporo startował w turniejach judo
w Enshin jest dużo chwytania , obaleń itd nie myśleli ,żeby pójść krok dalej i wprowadzić również walkę w parterze ograniczoną tak jak w Kudo shidokan itd np do 60 s?

w filmiku na youtube pod tytułem this is Enshin były elementy parteru

Poul Sepek

Wysłany: 29 Wrzesień 2018, 16:01   

Witam, raczej nie w Enshin Karate naszym celem jeśli chodzi o techniki "chwytane" to obalenie przeciwnika I kontrola nad nim z pozycji stojącej. Ale może kiedyś? Nie wiem nic na temat parteru w Enshin Karate. Co do filmiku to podejrzewam że w wielu Dojo się go robi, ja na przykład współpracuje z Brazylijskim Ji Jiutsu i MMA czasami zawodnicy wpadają do nas do dojo I uczą moich uczniów "kulanek" Pozdrawiam.

www.enshinkarate.co.uk

czarny msciciel

Wysłany: 29 Wrzesień 2018, 18:36   

Poul Sepek napisał/a:
ja na przykład współpracuje z Brazylijskim Ji Jiutsu i MMA czasami zawodnicy wpadają do nas do dojo I uczą moich uczniów "kulanek" Pozdrawiam.

Boze, sa jednak ludzie na ziemi z sensownym podejsciem:) Prawidlowo - ja tez sie wole uczyc od specjalistow.

tomek_tg

Wysłany: 29 Wrzesień 2018, 19:15   

Poul Sepek napisał/a:
Witam, raczej nie w Enshin Karate naszym celem jeśli chodzi o techniki "chwytane" to obalenie przeciwnika I kontrola nad nim z pozycji stojącej. Ale może kiedyś? Nie wiem nic na temat parteru w Enshin Karate. Co do filmiku to podejrzewam że w wielu Dojo się go robi, ja na przykład współpracuje z Brazylijskim Ji Jiutsu i MMA czasami zawodnicy wpadają do nas do dojo I uczą moich uczniów "kulanek" Pozdrawiam.

dziękuję za odpowiedź
bardzo dobre założenia jeśli chodzi o ulice
moze kiedys parter wejdzie do programu Enshin :)
jak na zawodach Enshin punktowane są rzuty ?

rzuty są dokładnie takie jak w judo ?

Poul Sepek

Wysłany: 4 Październik 2018, 22:28   

Czarny msciciel mysle ze to normalne, zawsze tak prowadzilem swoje dojo. Kontakty z innymi uwazam za najnormalniejsza rzecz. Rzuty i podciecia w Enshin sa punktowane w ten sposob, 1 punkt za upadek przeciwnika w przod na brzuch twarz, za rzut lub podciecie po ktorym przeciwnik laduje na plecach a Ty masz nad nim kontrole stojac 3punkty. Walka trwa dwie rundy po dwie minuty lub do nokautu lub poprzez uzyskanie rzutami lub podcieciami 6 punktow.Rzuty sa zmienione nie takie jak w judo. Roznica polega na sposobie trzymania przeciwnika.Trzymac mozesz obiema rekami tylko po jednej stronie osi ciala. Jesli Twoje rece sa po obu stronach osi ciala , jedna dlon musi byc otwarta i moze tylko pchac lub kontrolowac rzut. Mam nadzieje ze w 2019 powstanie w Krakowie dojo Enshin Karate i w ten sposob poludniowa czesc Polski bedzie miala latwiejszy dostep dotego stylu. Przepraszam za brak polskich liter pisze z angielskiej klawiatury.Pozdrawiam i do zobaczenia na macie w Krakowie.

www.enshinkarate.co.uk

tomek_tg

Wysłany: 6 Październik 2018, 14:33   

dziękuję za odpowiedź czyli można wygrać walkę obaleniami :)

czy jacyś przedstawiciele Enshin walczą w MMA , Sanda , K1 ?

zawodnicy Kyokushin ( np nieżyjący już Tomasz Kucharzewski zwyciężał również mistrzostwa Enshin Karate) odnosi sukcesy w innych formułach jak to wygląda z zawodnikami Enshin ?
czy jacyś zawodnicy enshin startują np w zawodach Kudo czy ashihara karate style podobne ;-)
przy okazji otwarcia dojo w Krakowie planujecie jakiś otwarty trening , seminarium Enshin?

Poul Sepek

Wysłany: 7 Październik 2018, 00:26   

Witam, tak walke mozna wygrac korzystajac tylko z rzutow,podciec i obalen pod warunkiem ze ktos Ci na to pozwoli. Co do przedstawicieli Enshin Karate walczacych w innych organizacjach nie mam na ten temat wiedzy.Tak, Tomasz Kucharski wygral jeden z turniejow Enshin , World Sabaki Challenge. Jak powszechnie wiadomo nasze turnieje sa otwarte dla innych. Jesli bedzie jakies zainteresowanie Enshin Karate w Polsce poludniowej to na pewno zrobimy seminarium. Narazie myslimy o malym dojo w ktorym trenowac bedzie kilka osob ,taka kameralna grupka przyjaciol z przed wielu lat.

www.enshinkarate.co.uk

tomek_tg

Wysłany: 12 Październik 2018, 18:08   

https://www.youtube.com/watch?v=5_uCPCQ_rxo

tutaj można zobaczyć walki Tomasza Kucharzewskiego z Częstochowy mimo ,że to utytułowany Karateka Kyokushin doskonale radził sobie w turniejach Enshin Karate , Shidokan , K1

Poul Sepek

Wysłany: 13 Listopad 2018, 00:29   

Zapraszam 24.11.2018. Salka sportów walki BKS Wanda godz. 10:00 pierwszy trening Enshin Karate w Krakowie i otwarcie Kokoro Dojo Kraków.

www.enshinkarate.co.uk

Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 13 Listopad 2018, 18:34   

tomek_tg,

proszę zamoieszczać wszelkiego rodzaju nagrania video tutaj:
http://budo.net.pl/viewtopic.php?t=39569

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

Strona 4 z 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KARATE