Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Peknieta lakatka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BJJ, LUTA LIVRE, SAMBO
Peknieta lakatka
Autor Wiadomość
RobertVox1977

SW: Różne

Wysłany: 13 Kwiecień 2019, 17:40   Peknieta lakatka

Mam pelknieta lakotke. Pekniecie nie kwalifikuje sie do operacji ale przy niektorych technikach czuje jak przeskakuje mi kolano. Np gdy probuje przytrzymac przeciwnika w pelnej gardzie albo gardzie motyla. Juz nie stosuje tych technik.
Moj blad polegal na tym ze wiele technik w parterze robilem ze tak powiem samymi nogami zamiast dupa i nogami nadwyrezajac kolana.
Lekarz i fizjoterapeta powiedzieli mi ze to nie kwalifikuje sie na operacje i jedyne co moge zrobic to wzmacniac kolano cwiczeniami. Robie duzo cwiczen wzmacniajacych staw i silowe. Przy prawidlowych pelnych przysiadach nie czuje zadnego bolu ani dyskonfortu wiec nie jest tragicznie :)

Czy cwiczyl ktos z was z pelknieta lakotka?
Chcialem tez spytac czy mial ktos moze operacje wyciecia fragmentu lakotki. Czy po takiej operacji wraca 100% stabilnosci kolana i ruchow?
Jakies warte wymienia rady oprocz uwazac bo to juz robie :)

Z gory dzieki.

Cabelo

SW: BJJ/SF

Wysłany: 13 Kwiecień 2019, 21:21   

RobertVox1977 napisał/a:
Czy cwiczyl ktos z was z pelknieta lakotka?

Ja, pęknięcie od strony wewnętrznej i zmiażdżony kawałek powierzchni. 3 miesiące w ortezie zablokowanej na ok 15 stopni zakresu, ok. 3 miesięcy rehabilitacji, codziennie ok godziny. Powrót do sparingów na 100% po około roku od kontuzji. Nie odczuwam żadnych negatywnych skutków, także głowa do góry. Rób sumiennie co Ci mówi fizjoterapeuta i będzie ok. U mnie sporo pomagały też regularne zabiegi u fizjo w celu rozluźniania wszystkiego co w wyniku urazu się nienaturalnie pospinało (nie podam konkretów bo cała akcja była dobre 3 lata temu).

Jako bonus nagranie z tego jak mi jebła: https://youtu.be/ymNW1hdGNaQ?t=129 - lewa noga, od 2:09.

RobertVox1977 napisał/a:
Moj blad polegal na tym ze wiele technik w parterze robilem ze tak powiem samymi nogami zamiast dupa i nogami nadwyrezajac kolana.

Często widzę coś takiego, szczególnie u osób z dobrą ruchomością/rozciągnięciem. Duży zakres ruchu rozleniwia, bo wiele akcji można zrobić bez odpowiedniego setupu, tylko niestety jest to sukces na kredyt bo prędzej czy później coś chrupnie.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BJJ, LUTA LIVRE, SAMBO