Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Nowe informacje na houseofasia.org

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Nowe informacje na houseofasia.org
Autor Wiadomość
VT

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 472
Skąd: Wa-wa

Wysłany: 9 Październik 2019, 10:58   Nowe informacje na houseofasia.org

Nowe informacje na zakładce wiadomości http://houseofasia.org/sh...je/aktualnosci/ o Shinkge Ryu Marobashi-kai pt. Znowu w japońskiej rodzinie Kanagawa 2019 oraz seminarium Yagyu Shinkage Ryu w Zakopanem 2020. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, warto o uczestnictwie pomyśleć już dziś.
 
Kto podąża za rękoma przeciwnika jest skazany na jego łaskę - Wong Shun Leung
 
 
VT

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 472
Skąd: Wa-wa

Wysłany: 12 Grudzień 2019, 12:19   

Nowość w witrynie www.houseofasia.org w części publikacje

Książka - Droga Miecza. Klasyczne szkoły wojenne samurajów ? to przedsięwzięcie zrealizowane pod kierunkiem dr J. Szymankiewicza. Jedyne na polskim rynku wydawniczym tej klasy opracowanie o tym, co polski praktyk sztuki miecza szkół wojennych samurajów wiedzieć powinien. Książka zawiera ponad tysiąc zdjęć, grafik i ilustracji.

Autor porusza tu wiele pomijanych milczeniem i nieznanych publicznie aspektów pochodzenia japońskiej sztuki wojennej w tym sztuki miecza, jej rozwoju na tle zachodzących wydarzeń i zmian historycznych, politycznych i kulturowych tej części świata.

Prezentacja oparta jest w znacznej części o historię rozwoju nauki i zawartości technicznej szkoły Shinkage Ryu, która stała się zastrzeżonym systemem walki rodu shogunów Tokugawa i ich klanu oraz poszukiwaną techniką wojenną, służącą za wzór wielu innym ryu japońskiego miecza.

W książce opisano także historię i technikę takich szkół koryu kenjutsu jak: Kuki Shin-den Ryu, Nen Ryu, Chujo Ryu, Tenshi Sho-den Katori Shin-to Ryu, Kashima Shin-to Ryu, Kashima Shin Ryu, Itto Ryu, Shimmei Muso Ryu i Niten Ichi Ryu.

Staranne wydanie i twarda oprawa czynią z tej pozycji również formę albumową, istotną dla wszystkich interesujących się jedynie historią Japonii.

Istnieje możliwość nabycia ww. pozycji na zasadach identycznych jak opisanych przy książce Ving Tsun Kuen. Historia i koncepcja systemów walki chińskich tajnych stowarzyszeń. Jej kolportaż prowadzi również sklep BudoSport w Warszawie.
 
Kto podąża za rękoma przeciwnika jest skazany na jego łaskę - Wong Shun Leung
 
 
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group