Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Daitoryu Aiki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : AIKIDO
Strona 2 z 2
Daitoryu Aiki
Autor Wiadomość
adam_gka

SW: Aikido

Wysłany: 7 Styczeń 2020, 12:50   

@zlowieszczek
Mógłbym przewrotnie odpowiedzieć, że ai-ki to przeciwieństwo ki-ai ;) Spokojnie, nie obiecuję sobie więcej niż mogę otrzymać. Podejrzewam, że w szkole u tego mistrza nudziłbym się śmiertelnie. Mi to jest potrzebne, jak wspominałem, jako uzupełnienie Aikido, dla siebie. Może zaszokować jakiegoś padalca aikidokę. Nie łudzę się, że będę rzucał ludźmi spoza kręgu ćwiczących aikido na kilka metrów od siebie.
Daito-ryu Aikijutsu ma wiele technik, akurat wybrałem sobie taką najbardziej kontrowersyjną działkę. Proszę o niewklejanie filmików faceta od kiai i podobnych, dajcie chwilę pożyć :) może ktoś jeszcze dołączy się do dyskusji.

@tomek_tg
Nie obejrzałem jeszcze wszystkiego dokładnie, ale jak wątek zacznie podupadać to wrócimy do tych filmów (jeśli cię to interesuje).

Szczepan
Pożeracz niedźwiedzi

Wysłany: 7 Styczeń 2020, 19:11   

To już nawet nie chodzi o jednoznaczne zdefiniowanie aiki, w samym daito ryu nie są w stanie się zgodzić co to właściwie jest...już nie mówiąc o tym że w żadnym ich odgalezieniu, poza dojo Sagawa sensei, nie możesz atakować z całej siły ani oporować z całej siły...
Więc te ich wszystkie filmiki to takie oszukanstwo..
Ja to ćwiczę w dojo ale atakujący ma za zadanie utrudniać mi wykonanie jak tylko może... powiedzmy bez przekształcenia tego w sparing...

Dla piczatkujacych jest to bezużyteczne. Żeby to zacząć ćwiczyć musi ci ktoś to pokazać co.oznacza znalezienie odpowiedniego nauczyciela. Samemu to raczej niemożliwe.

Szczepan Janczuk
Przeczytaj o aikido: http://aikido-lista.budo.net.pl
http://www.aikidolaforge.com
...ask for divine protection Ame no Murakumo Kuki Samuhara no Ryuo

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 8 Styczeń 2020, 00:25   

Wkleiłeś filmik z koleżką robiącym sztuczki na wytresowanych uke. O czym tu rozmawiać? O tym, że skaczą w miejscu, bez rozpędu? Lubią, to skaczą. Ani to mądre, ani pożyteczne.

Idź na judo. Znajdź kogoś kto będzie chciał się z tobą pobawić. Wspólnie dojdziecie to tego, jak to robić by rzuty i dźwignie z aikido działały. Leprze to od tracenie czasu na takie filmiki.

Warhead

Wysłany: 8 Styczeń 2020, 12:04   

Nie ma co sie spinac.

Jeden lubi origami inny aikido.

Akahige

Wysłany: 8 Styczeń 2020, 13:18   

Widzisz Adam,
Chciałeś o aiki pogadać, a tu cię na judo wysyłają. ;-) . Ja mówię: na judo nie idź, bo ci tam kolano albo obojczyk rozwalą...
A na poważnie, dalej nie odpowiedziałeś na pytanie czym dla Ciebie jest aiki. Pisałeś coś o kontakcie, aspektach psychologicznych i zabawach ruchowych, ale co konkretnie Cię interesuje, dlaczego chcesz się tym zajmować?
Ja się tym kiedyś zajmowałem, bo myślałem, że jest to niezbędne do rozwoju w aikido. Podobnie jak trzaskałem tai no henka, bo wszyscy mówili, że to najważniejsze ćwiczenie w aikido. Aż się przekonałem, że jednak nie.

gosc

Wysłany: 9 Styczeń 2020, 10:34   

Akahige napisał/a:
Podobnie jak trzaskałem tai no henka, bo wszyscy mówili, że to najważniejsze ćwiczenie w aikido. Aż się przekonałem, że jednak nie.

Jak już wywołali nas do tablicy, to powiedz mi: "Jakie jest Twoim zdaniem najważniejsze ćwiczenie w aikido?"

Akahige

Wysłany: 9 Styczeń 2020, 11:36   

Nikogo nie wywoływałem do tablicy, a już na pewno nie Ciebie. I nie o tym, jakie jest najważniejsze ćwiczenie w aikido jest temat

Warhead

Wysłany: 9 Styczeń 2020, 14:13   

gosc napisał/a:
Akahige napisał/a:
Podobnie jak trzaskałem tai no henka, bo wszyscy mówili, że to najważniejsze ćwiczenie w aikido. Aż się przekonałem, że jednak nie.

Jak już wywołali nas do tablicy, to powiedz mi: "Jakie jest Twoim zdaniem najważniejsze ćwiczenie w aikido?"

Clubbells ? Kettlebells ? :)

gosc

Wysłany: 9 Styczeń 2020, 18:18   

Warhead napisał/a:
Clubbells ? Kettlebells ? :)

Nihil novi! ;-)

czarny msciciel

Wysłany: 9 Styczeń 2020, 22:25   

w temacie jujutsu
jest taka szkola Araki Ryu, ta galaz Amdura ma super prerequistie na swojej stronie - mysle, ze mialby wiele sensu w aikido.

A pre-requisite for training in this line of Araki-ryu is skill in body-to-body grappling: judo, free-style or Greco-Roman wrestling, sambo, BJJ, sumo, etc. There are no exceptions to this requirement. The physical dynamics of Araki-ryu are identical to that of body-to-body wrestling, and requires the same kind of fluid adaptability to rapidly changing force. ?Arms-length grappling,? such as aikido, Daito-ryu, Hakko-ryu, or many modern styles of European/American jujutsu that do not work body-to-body, does not suffice. (Please understand that these styles are great practices in-and-of themselves. If you are skilled in such arts, some of what you?ve learned may well contribute to your learning Araki-ryu. However, Araki-ryu is develped by body-to-body, connected grappling.)

If you are interested in joining Araki-ryu and do not have these skills, first enroll in a school that teaches free-style, competitive grappling. After a period of at least six months of regular practice (training that you would continue irregardless of whether you enter the ryu or not), then inquire about entry into Araki-ryu. If you are accepted into the ryu, you will be expected to continue your training in free-style grappling. If you do not love grappling for its own sake?and would only enroll in hopes of entering Araki-ryu?you are not suitable for training.

MacLeod

Wysłany: 10 Styczeń 2020, 12:30   

Super szkola: idz, naucz sie w innej szkole a jak juz bedziesz umial to przyjdz do nas. Tylko jak juz bede umial to po co mam do was przychodzic?

Ok. errata, doczytalem, ze ucza walki tradycyjna bronia, no niech im bedzie.

http://sekretyindii.blogspot.com/

kwiat

Wysłany: 10 Styczeń 2020, 14:44   

Przywołany przez tomek_tg rosyjski trener aikijitsu Witalij Łazariew publicznie poddał weryfikacji swoje techniki
https://www.youtube.com/watch?v=A7lyyicXETI
Realność technik sprawdzali bokser i kick bokser

czarny msciciel

Wysłany: 10 Styczeń 2020, 18:16   

Cytat:
Super szkola: idz, naucz sie w innej szkole a jak juz bedziesz umial to przyjdz do nas. Tylko jak juz bede umial to po co mam do was przychodzic?

- idz nabadz podstawowe zrozumienie grapplingu najlepiej poprzez sport, zobacz jakie to uczucie dostac w morde, albo jak cie ktos naprawde dusi
- wtedy my cie nauczymy historycznego grapplingu i mamy pewnosc zie nie bedziesz robil bzdur

MacLeod

Wysłany: 12 Styczeń 2020, 04:26   

ah ten elitaryzm ;) A tak serio to akurat atutem aikido jak i innych tzw. tradycyjnych sztuk walki jest to, ze przychodzisz i cwiczysz, nie wazne czy masz 15 czy 50 lat, cwiczyles wczesniej czy nie. Kazdy by chcial miec w dojo samych super sprawnych i wytrenowanych - uczyc takich to sama przyjemnosc a i mozna sie pochwalic i na zawody ich wyslac;)

http://sekretyindii.blogspot.com/

gosc

Wysłany: 12 Styczeń 2020, 22:14   

MacLeod napisał/a:
... atutem aikido jak i innych tzw. tradycyjnych sztuk walki jest to, ze przychodzisz i cwiczysz, nie wazne czy masz 15 czy 50 lat, cwiczyles wczesniej czy nie.

W samej rzeczy. Może warto dodać: "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma." ;-)

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : AIKIDO