Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Wyjście z parteru-techniki parterowe w systemach combat

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : COMBAT
Strona 1 z 2
Wyjście z parteru-techniki parterowe w systemach combat
Autor Wiadomość
kwiat

Wysłany: 24 Marzec 2020, 13:34   Wyjście z parteru-techniki parterowe w systemach combat

Poniżej link do filmu przedstawiającego technikę wyjścia z parteru połączoną z obroną przed kopnięciami stojącego przeciwnika uczoną w jednej ze szkół combat
https://www.youtube.com/watch?v=QpvpUg-UcS0

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 24 Marzec 2020, 16:42   

Takie obejście nogi i obalenie jest często spotykane w zapasach. Spotyka się też w bjj ( zwłaszcza w no gi). Sytuacja wyjściowa jest inna, ale idea jest ta sama.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

kwiat

Wysłany: 24 Marzec 2020, 18:52   

Dar czy mógłbyś wrzucić jakieś linki z filmami pokazującymi techniki, o których mówisz. Wydaje mi się, że w BJJ w podobnej sytuacji dąży się do ustawienia się nogami w stronę przeciwnika.

dar75

Wysłany: 24 Marzec 2020, 23:25   

Tu masz podobną, choc jak pisałem z innej sytuacji wyjściowej koncepcję ( od 1:09):

kwiat

Wysłany: 26 Marzec 2020, 12:09   

Combatowa technika faktycznie trochę przypomina rozwiązanie z filmu, który zamieściłeś. A co sądzisz o wykonalności takiej obrony w przypadku realnego ataku?

czarny msciciel

Wysłany: 26 Marzec 2020, 12:25   

w wersji jaka pokazal Dar75
- nie ma tego niepotrzebnego wejscia przedramieniem tylko ciagla presja barkiem
- od razu reka plynnie kontroluje biodro nie ma takiego momentu ze facet ktory jest obalany ma szanse sie po prostu przekrecic albo wstac
wersja nick 2:07 vs kombat 0:18 - Rodriguez zostyawia 0 miejsca

reasumujacv - jak na kombaty to jest to i tak wybitne wykonanie:)
inna opcja to technical standup:)

kwiat

Wysłany: 26 Marzec 2020, 14:25   

Czarny Mścicielu miałem nadzieję na fajną dyskusję z praktykami systemów combat i wymianę poglądów, która by uprzyjemniła oczekiwanie na wznowienie treningów a tu od razu przylecieli dwaj fachowcy od BJJ i próbują zamknąć temat :)

Co sądzisz o sposobie wyjścia z parteru, który zaprezentował Renzo Gracie w walce z Olegiem Taktarowem?

dar75

Wysłany: 26 Marzec 2020, 20:44   

kwiat napisał/a:
Combatowa technika faktycznie trochę przypomina rozwiązanie z filmu, który zamieściłeś. A co sądzisz o wykonalności takiej obrony w przypadku realnego ataku?

Do zrobienia, ale zostawia za dużo luzu napastnikowi. Jak napisał CM: presja barkiem i wtedy jedną ręką kontrolujesz jedną nogę/biodro, drugą drugie. Na wrzuconym przez Ciebie broniący się używa jednej ręki do wszystkiego:
-1:10 atakuje zgięcie kolanowe
-1:15 przemieszczając tę samą zostawia przeciwnika bez jakiejkolwiek kontroli - mocnym rzutem do przodu (może być z fikołkiem) przeciwnik ucieka ze złej sytuacji - co także jest typowym dla zapadów i bjj rozwiązaniem.

Pomysł dobry, ale detale go psują.

czarny msciciel

Wysłany: 27 Marzec 2020, 09:44   

Cytat:
Co sądzisz o sposobie wyjścia z parteru, który zaprezentował Renzo Gracie w walce z Olegiem Taktarowem?

Wiesz w walce 1 na 1 to Renzo moze robic takie psikusy bo jak sie nie uda to i tak jest na plecach gdzie sie czuje pewnie
ale jakby mnie pod klubem wywalili to bym raczej wstawal niezwlocznie

kwiat

Wysłany: 28 Marzec 2020, 20:44   

Poniżej bardziej złożone wyjście z parteru połączone o obroną przed uderzeniami rękoma i nożem
https://www.youtube.com/watch?v=4wg-6Nma50k

czarny msciciel

Wysłany: 28 Marzec 2020, 22:29   

problemem jest zawsze to samo, ze ci kombatowcy troche wymyslaja kolo od nowa.

- jak juz koniecznie chcesz byc w tym parterze z kolesiem co moze miec noz i trzymac go w gardzie to moze oprocz wychwytu rak skontroluj jego posture dobrze, tak zeby mial wychylony srodek ciezkosci, czyli trzymasz go bardzo blisko i wychylonego w przod i wtedy tez latwiej te rece skontrolowac
- dodatkowo jak juz go masz pozbawionego rownowagi to osoby nie znajace grapplingu sweepuja sie same - win win
- nawet jak ten noz maja to nie beda go mogly az tak zajebiscie uzyc jak beda lapaly rownowage a ty go mozesz sweepowac i spierdalac wtedy
ale oczywiscie o tej kontroli nie ma slowa
za to mamy jakies klucze, uderzenia na krtan, i kosmiczna technike wybica noza kolesiowi jego wlasna reka.
do tego facet sie nie moze zdecydowac, najpierw pokazuje ze trzeba blokowac blisko glowy, a potem ze lapac reke z nozem, ale jak jestes kombatantem co walczy przeciw ukrytym ostrzom - juz nie zyjes po tym bloku? chyba ze sie umowicie ze noz sie wyjmuje dopiero po 1 strzale...

najbardziej nie rozumiem dlaczego z punktu widzenia kombatu walczyc z gardy

https://youtu.be/5V-ucGFMTE8 - tu kolo 20 minuty haueter tlumaczy jak walczyc garda by pozostac poza zasiegiem rak albo je kontrolowac, i patrz jak on pracuje biodrami i jaka jest pozycja atakujacego - o tym akurat nie mowi bo jego publika to wie
nie moge znalezc ale sa jego lepsze filmy jak pokazuje walke zamknieta gdy facet wali z glowki i uderza

Akahige

Wysłany: 29 Marzec 2020, 14:21   

Ooo fajnie chłopaki, że siedzicie na kwarantannie i macie czas na pisanie na forum. :lol:
Pierwszy filmik wklejony przez Kwiiata przedstawia jak najbardziej prawdziwą i realistyczną technikę wyjścia z parteru. Przeciwnik kopie tą wychwytywaną nogą więc ma słabą równowagę. Walka gardą z nożownikiem też jest O.K. Jak mawiał Kazimierz Górski: "Tak się gra, jak przeciwnik pozwala". Musisz umieć walczyć otwartą gardą jak Renzo z Olegiem, musisz umieć walczyć zamkniętą i pajęczą jak John Wick. Kiedyś uczestniczyłem w takiej zadaniówce na treningu BJJ/MMA ( w ramach rozgrzewki ): jeden leży a trzech go kopie. Problemem jest wtedy ten ( ci ) co kopią z boku, a nie ten, co jest na wprost. Wtedy takie wturlanie się pod kopiącego i powrót do stójki ( takie było zadanie ) jest stosunkowo łatwe. W zasadzie to byłem zaskoczony, że aż tak łatwe.

P.S. Czarny Mścicielu, strasznie skomplikowanego posta napisałeś, aż dwa razy musiałem przeczytać żeby zrozumieć o co Ci chodzi. ;-)

czarny msciciel

Wysłany: 29 Marzec 2020, 15:08   

Akahige napisał/a:
P.S. Czarny Mścicielu, strasznie skomplikowanego posta napisałeś, aż dwa razy musiałem przeczytać żeby zrozumieć o co Ci chodzi.

tak sie konczy multitasking:)
wersja mam nadzieje czytelniejsza, w kombatach:
- 0 nacisku na prace garda, wychylenia przeciwnika
- pokazanie ciezkich technicznie (klucz z gardy) badz nierealistycznych (wybicie noza) rozwiazan
- niespojna teoria co do kontroli rak, raz blok blisko glowy (moim zdaniem zupelny zonk) raz wylapanie rak
- brak prob kontroli ciala

wszystko powyzsze w swiecie grapplingu zostalo juz zaadresowane x1000, kiedy bjj oryginalnie uzywano do walki z uderzeniami
link do przykladu na prace biodrami, wychylanie, itd. Hauetera

dar75

Wysłany: 29 Marzec 2020, 15:41   

kwiat napisał/a:
Poniżej bardziej złożone wyjście z parteru połączone o obroną przed uderzeniami rękoma i nożem
https://www.youtube.com/watch?v=4wg-6Nma50k

Po cholerę pozwala przeciwnikowi się bić i sięgać po broń? Jak ma już go w gardzie to niech ją zamyka wysoko na plecach przeciwnika - tak aby jego uda zablokowały pachy/barki przeciwnika i możliwość sięgnięcia po broń w ogóle. Taka otwarta garda nie ma za wiele sensu.
Przeciwnik ściska mu tchawicę i nic się nie dzieje? Zesrałby się i zadławił jakby atakujący ścisnął palce. Tak jakby to niczym nie groziło, a sam przecież każe atakować gardło przeciwnika.
Chwytanie ręki z nożem? Jeśli złapie to przeciwnik bez większego problemu ją wyszarpie przez najsłabsze miejsce chwytu - złączenie kciuka i palca wskazującego - i dźgnie znowu. A przecież cały czas miażdży broniącemu się krtań, bo ten ciągle nic z tym nie zrobił.
Przeprost z okolic 2:00 jest do zrobienia, ale wychodzi raz na dwadzieścia prób.
TYLE DO POŁOWY FILMU, dalej nie chce mi się pisać

Coś tam widział, coś tam słyszał, ale o pracy gardą nie ma pojęcia.

dar75

Wysłany: 29 Marzec 2020, 16:47   

Akahige napisał/a:
...
Pierwszy filmik wklejony przez Kwiata przedstawia jak najbardziej prawdziwą i realistyczną technikę wyjścia z parteru...

Owszem, ale pokazał Trabanta, a mógł Maybacha. Jedno i drugie pojedzie, tylko drugie jakby trochę lepiej.
Ogólnie co do Freda Mastro to mam mieszane uczucia - pomysły ma dobre (niektóre), ale zawsze coś w detalach spierdoli.

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : COMBAT