Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GALERIA BRONI
Strona 8 z 8
JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Autor Wiadomość
golmen

Wysłany: 2 Czerwiec 2005, 22:06   achtung - fotki

Cytat:
Jak sie sprawdza stabilizacja obrazu? Ja mam A75 i z reki zdjecie makro to ciezko mi zrobic.. pozdrawiam

... makro zrobiłem dopiero z 10 fotek i to bzdurne przypadkowe i bylejakie... ale przy mocnym oświetleniu da się utrzymać ostry rysunek bez specjalnych poruszeń.
wszystkie poniższe fotki robiłem bez statywu, te z żurawiami nad Katowicami na maxymalnym zoomie optycznym z łokcia opartego o biodro (jak w sportowym pneumatycznym strzelaniu :) )

..... w tych fotach może nie ma super warsztatu, ale uczę sie dopiero - myślę że da się wiele wiecej wyciagnąć z tego sprzętu
... kocur - z wolnej reki , max zoom optyczny - był na monitorze czarną plamą (robione około 18.30 przy cieniuchnym świetle na zachód) - po zabawie na krzywych w photoshopie - taką se graficzną historyjke zmontowałem... :?

z Ghandigo:
Jeśli w mniejszości pozostanie tylko jeden człowiek, to i tak prawda będzie nadal prawdą.
z "Fight Club":
- a gdybyś mógł wybrać jakąś postać historyczną to z kim chciałbyś walczyć ?
-... nie wiem ... chyba z Ghandim...

AdamD

Wysłany: 2 Czerwiec 2005, 22:27   

renegade napisał/a:
Jak sie sprawdza stabilizacja obrazu? Ja mam A75 i z reki zdjecie makro to ciezko mi zrobic

Renegade, coś mi się widzi że albo musisz sobie strzelić lufkę dla kurażu zanim zabierzesz się następnym razem za fotki makro, albo potrzeba Ci ... lampki. Albo ze dwóch, żeby solidnie zaświecić. Myślę że 95% wszystkich zdjęć makro jakie zrobiłem swoim przedpotopowym ;-) Fuji S602z było trzaskanych z ręki, i zasadniczo zrobienie ostrego zdjęcia makro nie było nigdy trudniejsze od zrobienia normalnej ostrej fotki. Kluczem do sukcesu były krótkie czasy naświetlania, oczywiście :-)

Pozdrawiam,
AdamD

golmen

Wysłany: 2 Czerwiec 2005, 22:30   

Cytat:
Kluczem do sukcesu były krótkie czasy naświetlania, oczywiście

dobrze prawi - wódki mu nalać!

z Ghandigo:
Jeśli w mniejszości pozostanie tylko jeden człowiek, to i tak prawda będzie nadal prawdą.
z "Fight Club":
- a gdybyś mógł wybrać jakąś postać historyczną to z kim chciałbyś walczyć ?
-... nie wiem ... chyba z Ghandim...

Thorneb

Wysłany: 2 Czerwiec 2005, 22:38   

Wszystkie moje zdjęcia znajdujące się w galerii były wykonywane canonem A-80 bez żadnego statywu. Wszystko z ręki, makro też. Dla chcącego nic trudnego.....

I never saw a wild thing
sorry for itself.
A small bird will drop frozen dead from a bough
without ever having felt sorry for itself.
D.H. Lawrence

renegade

Wysłany: 2 Czerwiec 2005, 23:53   

Krótki czas naświetlania to jest to :) A "wspomagaczy" to lepiej nie :wink: na trzewo mi sie ręce wystarczająco trzesą :lol: pozdrawiam

renegade

"CQC7 plasterek cytrynki także ukroi... jak trzeba to razem ze stołem."/PiterM/

Wojtas13

Wysłany: 3 Czerwiec 2005, 07:45   

Ja z kolei tylko strzelam ze statywu, nie to żebym nie potrafił, ale nie mam praktycznie poruszonych fotek i ogólna ostrość też zyskuje. No dalej i nie wiem co kupić.

Cholernie korci mnie Panasonic LC-1, mimo że nie spełnia wszystkich moich wymogów, ale fotki z niego wychodzą obiecujące. No i jest też Pentax "cośtam"750. Miał ktoś z któymiś z tych aparatów jakieś doświadczenia?

Klub Niezupełnie Anonimowych Krzesimieszków
Seeker noży nietypowych.
Zgryźliwy Tetryk.
Passaround.

ov_Darkness

Wysłany: 6 Czerwiec 2005, 01:37   

Bawiłem sięostatnio Ricoh'em R2. Wrażenia? Nieziemskie...

żaden inny aparat nie potrafił na ostatnie 3mm ostrza mojego monochrome'a złapać ostrości. Zdjęcia z ręki, a ostrość taka, że widać było nierówności po kamyku z aluminy na krawędzi ostrza i nierówności po laserze w "motylku". 8O
Warunki: świetlówki, sklep foto. Ten skurczybyk ostrość złapał, ładnie naswietlił i jeszcze wyszło ostre.
Aparacik: 5Mp, zoom 4.8x (28-135mm), 2.5"wyświetlacz, niestety brak wizjera, karta SD, akumulator, do zastąpienia 2xAA. Aparat w sowojej klasie (i nie tylko) jak dla mnie rządzi i wymiata (a kilka zabawek miałem w rękach). Ma wściekle szybki start, niech siękomapkty sony, Nikona, czy Fujifilm schowają. Dotychczasowy faworyt mój, czyli sony p-120, przegrał sromotnie. Cena: 1100pln w necie, 1350pln w sklepie. 8)

I never wanted to be different. I just wanted to be me.

17.5/5.5/14.5

Fred

Wysłany: 4 Sierpień 2005, 17:53   

A do mnie w koncu dotarl Olympus C-7070 :) :) :)
Ide go potestowac.

Gdy czasami ludzie pytają mnie skad jestem, odpowiadam, że z Bródna.
Na to słyszę: Ooo, z Bródna a taki porządny człowiek!
Wtedy nie wiem czy mam podziękować za komplement, czy dać w mordę.

De gustibus trolejbus autobus.

Witia

Wysłany: 23 Wrzesień 2005, 12:43   

Proponuje Minolte Z5 12x zoom optyczny i Image Stabilizer.
Zdjecia robi sie optyka a nie pikselami na matrycy.
Zoom przyda sie przy fotografowaniu np. mirror'ow z, z daleka lampa nie zepsuje efektu.
A poza wszystkim bardzo wszechstronne ustrojstwo.

Wojtas13

Wysłany: 24 Listopad 2005, 20:52   

Mogę spokojnie polecić Pentaxa 750Z.

Wszystko czego potrzeba w fotografii noży. Świetna ergonomia (nie tyle chwyt, co dostępność klawiszy) i funkcjonalność.

Polecam.

Klub Niezupełnie Anonimowych Krzesimieszków
Seeker noży nietypowych.
Zgryźliwy Tetryk.
Passaround.

yacca

Wysłany: 23 Styczeń 2006, 09:52   

IMHO powinno się brac aparaty firm, które robią również klasyczny sprzęt i są na rynku foto OD LAT, np. OLYMPUS, CANON.

Ja mam starego cyfrowego dziadka - OLYMPUSA C-4000 i makro ma bardzo ładne (juz od 2 cm). Gdybym chciał dokupić obiektyw makro do lustrzanki, to musiałbym wywalić ze 2 000 zł!, a tu mam "w cenie abonamentu". :) zapewne nie dorównuje drogim obiektywom, ale i tak potrafi wiele.

Wydaje mi się, że właśnie makro się liczy przy fotkach noży - dlatego na tą opcję powinno się zwrócić uwagę. A jeśli makro, to również JASNOŚĆ OBIEKTYWU i zakres przysłon (przy makro leci na łeb głębia ostrości i miło jest to zredukowac nieco zwiększając liczbę przysłony)

Fred - napisz jak się sprawuje ten 7070 (wklej jakieś foty), plzzz

AdamD

Wysłany: 23 Styczeń 2006, 09:58   

Ekhm, w przypadku makro i głębi to raczej należy zwracać uwagę na CIEMNOŚĆ obiektywu 8)

yacca

Wysłany: 23 Styczeń 2006, 14:38   

AdamD napisał/a:
Ekhm, w przypadku makro i głębi to raczej należy zwracać uwagę na CIEMNOŚĆ obiektywu 8)

Właśnie :)

Aha - przydaje się jeszcze stopka na NORMALNE lampy błyskowe (przy makro się przydają średnio), ale na codzień - jak najbardziej

separatysta

Wysłany: 5 Luty 2007, 23:23   

AdamD napisał/a:

JASNOŚĆ obiektywu. łorewer.
Głebia zależy od przysłony, jasność również od przysłony, jednak pojęcie jasność stosujemy kiedy zależy nam na świetle, a nie na głębi. Także czy fotkę wykonam przy F2.8 (mała głębia), czy przy F8 (w przypadku cyfrówek max. niestety - duża głębia), to istotnym elementem może okazać się statyw. Dodatkowa lampa zewnętrzna nie zawadzi, a na zewnętrzny błysk dyfuzor odgórny.
I tak: kładziemy nóż na wybranej powierzchni; dajemy przysłonę F8; 1/250-1/500 migawkę; flesz najlepiej od góry z dyfuzorem (przy 1/500 nie wszystkie sprzęty synchronizują błysk).
Mamy piękne zdjęcie noża na jednolitym czarnym tle. Pod warunkiem, że z tyłu nie stały zbyt blisko zbędne przedmioty i ściana przede wszystkim :wink:

sumienna praca kosztem sumienia

Strona 8 z 8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GALERIA BRONI