Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
3 zlot Vortalu Budo - relacja

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Strona 1 z 4
3 zlot Vortalu Budo - relacja
Autor Wiadomość
slaszysz

Wysłany: 30 Marzec 2003, 21:32   3 zlot Vortalu Budo - relacja

Na początku podziękowania, żebym potem nie zapomniał.

Dziękuję wszystkim obecnym na zlocie, a w szczególności:

- Freestylerowi - za załatwienie sali i pomoc w organizacji
- WAR-owi - również za pomoc organizacyjną i treningi
- Jarkowi - za humor i poobijanie ludzi :-)
- Martiusowi - za trening
- Syrinowi - za wykład o nożach
- P.Ciećwierzowi i Louis-owi za trening Ryu-te.

No i oczywiście wszystkim ludziom za udział we wspólnym obijaniu się, kulaniu, rzucaniu itd. A także tym, którzy znaleźli pusty lokal, w którym nikt nam nie przeszkadzał. :-)
Dziękuję też za wsparcie audiowizualne - AdamD, Martius, Garry i inni -przynajmniej miałem co robić. :-D

No i co tu napisać... jakoś nie mam pomysłów. Zresztą salę oglądałem głównie przez wizjer aparatu/kamery, więc mam zawężony obraz zlotu. ;-)

Atmosfera była świetna, szczególnie Jarek wykazał się niezłym talentem humorystycznym - marnuje się nie występując na scenie. :wink:
Martius jak zwykle odwalił kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty :wink: zapoznając nas z systemem, który ćwiczy. Wraz ze swoim asystentem zrobił profesjonalnie prowadzony trening. Potem, jako że Fiodor niestety nie dojechał z przyczyn obiektywnych, własnym siłami (WAR i Grzesiek) zrobiliśmy trening BJJ.
No i w końcu trzeci sobotni trening poprowadził Jarek, który zapoznał nas z elementami Pankrationu. Oczywiście poobijał co poniektórych, to było ale "na 30% siły", więc nawet nie warto wspominać o paru siniakach. ;-) Chętni mogli sprawdzić na nim swoje lowkicki, ale jakoś nie robiło to na nim wrażenia. :-) A może tylko udawał? :-P

Po treningach udaliśmy się do knajpy i w zmniejszonym nieco gronie
posiedzieliśmy przy napojach... róznego typu kilka godzin gadając wiadomo-o-czym (wiadomo - maniacy :-) , ale nie tylko. Na szczęście knajpa była prawie pusta (swoją drogą dziwne - w sobotę...) i można było dogadać się bez przekrzykiwania.

Rano co niektórzy mieli problem ze wstaniem i ekipa przyjezdna przybyła na salę jako jedna z pierwszych grup. W niedzielę zaczęliśmy od noża (a właściwie butelek po coli, zwiniętych gazet itp. - prowizorka jest najtrwalsza). WAR zapoznał nas z podstawowymi uchwytami,
pozycjami i technikami z nożem. No a na koniec oczywiście sparringi.

Dzięki Louisowi na zlot przyjechał P.Ciećwierz i poprowadził trening Ryu-te. Pokazał różnice między sposobami wykonywania różnych technik we współczesnych stylach karate, a tymi istniejącymi w Ryu-te. No i oczywiście zapoznał nas ze specyficznymi technikami Ryu-te, m.in. płynne przejścia od uderzeń do dźwigni itp.

Na koniec porobilismy trochę fotek "towarzyskich" i rozstaliśmy się w zgodzie. :)

freestyler

Wysłany: 31 Marzec 2003, 06:40   

ogolnie bylo calkiem fajnie, dobrze ze ludzie robia to co lubia niezalenie w jakim celu, czy rekreacji, sportu, czy tez sztuki dla sztuki...
wazna jest ta pasja, ktora w nich widac gdy wykonuja swoje techniki i wewnetrzne przekonanie o sensie tego co robia...
ile by nie debatowac nad skutecznoscia tej czy innej kombinacji w warunkach bojowych to poziom demonstracji i prowadzenia zajec byl ok :)

"Żaden naród ani żaden człowiek nie mają monopolu na światło słoneczne.
Żaden system, szkoła czy doktryna nie mają monopolu na prawdę."

www.pankration.eu

Jarek

Wysłany: 31 Marzec 2003, 07:10   

Spać nie możecie czy jak ? :?

Owszem były dwa dni treningów. Poznałem kilku nowych ludzi, niekórzy też lekko walnięci jak ja sam 8) Uznanie dla Marcina za umiejętności i fachowy trening jujitsu, Wojtka i Grześka za znalezienie się w miejscu i czasie kiedy musieli stanąć na wysokości zadania i prowadzenia grapplingu. Szacunkek dla Grześka, który ze szczególnym zadowoleniem i satysfakcja maltretował mnie w parterze, aż mi kredki wypadły z tornistra :evil:
Był oczywiscie trening noża i kilka sparringów, w czasie których Wojtek pokazał nam co potrafi, nie koniecznie znajdując zrozumienie w oczach tych, którzy odeń dostali. No cóż, trzeba trenować to prawda nie zaprzeczalna.
Ostatni trening to trening Ryu-Te Kempo i tu pozdrowienia dla renshi Piotra oraz Louisa, prezentujacych nam techniki kempo w układach formalnych i ich bunkai i praktycznym zastosowaniu w walce.

Ogólenie Zlot uznaje za udany tylko za nie mogę pojąć, dlaczego tak mała frekwencja nam dopisała ???

Pankration - walka ze wszelkich sił !!!

Louis

Wysłany: 31 Marzec 2003, 08:58   

Witam i pozdrawiam wszystkich
No niestety tym razem nie moge sie uznac za zlotowicza w pełnym slowa tego znaczeniu, gdzyż wraz z Renshim Ciećwierzem dotarliśmy dopiero drugiego dnia, a skutkem wieczorno-nocnej eskapady (zakończonej wcale juz nie bladym, a całkiem jasnym świtem) dotarliśmy na kńcowke treningu noża i wy wykladzik o ostrzeinu go, oraz na trening Ryu-te.
Tak więc żądny relacji tych którzy byli dłużej pozdrawiam wszystkich zlotowiczów, szczególnie tych których dopiero poznałem.
Pozdrowienia rownież od Renshi Ciećwierza dla wszystkich.

Ludwik Orthwein
Polska Federacja Ryu-te
www.kempo.org.pl

freestyler

Wysłany: 31 Marzec 2003, 09:13   

no i czekamy na jakies fotki...

www.pankration.eu

Marta

SW: JJ

Wysłany: 31 Marzec 2003, 09:49   

Niedlugo beda :)

Martius
dezynsekcja

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:22   

No i mamy następny Zlot za sobą.
Ogolnie udany Zlot - chociaż nie wiem czy nie warto się będzie zastanowic czy warto nastepne robic jesli ma byc tak mala frekwencja w szczegolnosci osob przyjezdnych. Niby zglaszalo sie prawie 40 osob na zlot a wyszlo jak wyszlo .. ;(
No ale przynajmniej te osoby ktore byly mialy wiecej luzu do cwiczenia ;)

Podziekowania dla Słaszysza ze tak jak zawsze zajał sie przyjezdnymi i zadbal o ich noclegi oraz zapewnil obsluge medialna zlotu i ze mu oko do wizjerow sie nie przykleilo ;)

Jarkowi, Freestylerowi, WARowi jako gospodarzom tego Zlotu.

Louisowi za to ze przywiozl do nas swojego nauczyciela i renshi Ciecwierzowi ze zgodzil sie zaprezenowac nam Ryu-te w swoim wykonaniu i udzielic ciekawych lekcji.

WAR-owi za udowodnienie ludziom ze kto ma noz to jest na pewno gora ;)

Jarkowi - ktory udowodnil ludziom ze utwardzenie z kyokushin duzo daje a lowki robia swoje w walce ;)

Wszystkim cwiczacym za wlozony wysilek w treningi.
Oraz wszem za mila atmosfere.

Acha bym zapomnial - Syrinowi za ciekawy wyklad o ostrzeniu nozy - mam nadzieje ze i dzieki nam bedzie pamietal o ostrzeniu noza na osełce nie osiołku ;)

A teraz troche zdjec na ktore wszyscy czekali ;)
Pomidory kierujcie w kierunku Slasza :) :) 8)

a tu wiecej http://www.budokan.pl/wroclaw/

garry

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:28   

Wybrane foty, reszty nie wrzucam bo forum tez oglądają dzieci :)

Martius - JuJitsu
W tle Slaszu vel Sokole Oko w cyklu z Kamerą Wśród Zwierząt :)

Freestyler - Pankration
Lołkasami - rostawiał po sali uczestników zlotu. W tym ujęciu AdamD, tuż przed spotkaniezm 3ciego stopnia ze ścianą :)

WAR - trening walki plastikowym tulipanem :)

Syrin - Pokazuje jak naostrzyć palec :)
A pozatym jakby ktoś nie wiedział, biała część osiołka (to ta spodnia) służy do polerowania noża :)

Renshi Ciećwierz - Ryu-Te
Zastosowanie wibrującej ręki w walce z niedźwiedziem :)
W roli niedzwiędzia wystąpił Jarek :)

Garry
Polska Akademia Aikido
[url=http://aikido.art.pl/obóz-aikido,doc,321.html]Letni Obóz Aikido, Wólka Nadbużna, 19-25.08.2013[/url]

http://facebook.pl/Polska.Akademia.Aikido

freestyler

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:34   

hmm, poki co ten link nie dziala :(

www.pankration.eu

AdamD

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:34   

Soss by-yyy-m moszzze naapisssał szensoofnego... 'le po szzzpotkaniu se śćanom po lok-kuuu Freee 8O styleera jeesztem letko 'eprzy-tommmny

Poszdróffka
XXX

pszzz: jaak ja miaałęm na imię??

Martius
dezynsekcja

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:37   

sorry tyle osob sie rzucilo ze mi chyba serwer przestal dzialac ;(

freestyler

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:41   

Adasko jak juz bedziesz mial foty w jakiejs skomresowanej wersji to pchnij mi na maila...
wyobrazasz sobie jakie sa efekty lowka bez 20 cm tarczy ? :)

www.pankration.eu

garry

Wysłany: 31 Marzec 2003, 10:56   

Dobra juz wyłaczam tego teleporta ;)

Garry
Polska Akademia Aikido
[url=http://aikido.art.pl/obóz-aikido,doc,321.html]Letni Obóz Aikido, Wólka Nadbużna, 19-25.08.2013[/url]

http://facebook.pl/Polska.Akademia.Aikido

Ukyo78
blokada nicka

Wysłany: 31 Marzec 2003, 11:05   

Czy ten pan na zdjeciu grupowym kucajacy w pierwszym rzedzie lysy, broda w asy, biala karatega to Alek Gutowski?
Alek, druchu stary! Ty piszesz na forum?

AbeS

Wysłany: 31 Marzec 2003, 11:51   

Ukyo78 napisał/a:
Czy ten pan na zdjeciu grupowym kucajacy w pierwszym rzedzie lysy, broda w asy, biala karatega to Alek Gutowski?
Alek, druchu stary! Ty piszesz na forum?

Co za spotkania po latach ;)
Jeśli dobrze kojarzę, to osoba którą opisujesz, na VB zwie się Garry :) :) :)

Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

Strona 1 z 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?