Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Czy judoka potrzebuje sily ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO
Strona 3 z 5
Czy judoka potrzebuje sily ?
Autor Wiadomość
kreciel

Wysłany: 23 Styczeń 2005, 23:53   Re: Czy judoka potrzebuje sily ?

rybak napisał/a:
Czy judoka potrzebuje sily?

Nie... Jak jest zdolny to nawet oddychać na macie nie musi!!! Widziałem to na filmie o nindżach...:D

Ciągle do przodu - Jak Rudy Gustaw pod Leningradem!!!

Judo jest moją misją.

Kubuś Puchatek

Wysłany: 24 Styczeń 2005, 11:44   

Zdumiewajace jest to, ze jeden z najlepszych artykulow jaki pojawil sie na stronach, ma tak malo uwag i komentarzy.
K_P

Ewcia

Wysłany: 29 Marzec 2005, 09:21   

eee... nie judocy wogóle nie potrzebują siły... :lol: najbardziej to widać po Rosjanach, Kazachach i innych z bloku wschodniego.... :D

"W judo nie ma sekretów, postęp zależy od zdolności i wytrwałości danej jednostki i od nauczyciela."

Kubuś Puchatek

Wysłany: 29 Marzec 2005, 15:53   

E tam Ewcia... oni to robia sama sila woli.
K_P

Ewcia

Wysłany: 29 Marzec 2005, 19:57   

no ja wiem, wiem:) zwłaszcza ich katachy i inne różne wynoszonka są samą czystą, żywą techniką :lol:

"W judo nie ma sekretów, postęp zależy od zdolności i wytrwałości danej jednostki i od nauczyciela."

mulan

Wysłany: 2 Kwiecień 2005, 08:28   

Koledzy ze wschodu po za tym że walczą samą siłą woli jak wspomnieliście to właśnie na nich powstało sformułowanie.

Judo Rosyjski = " Zero fizolstwa "

:lol:

wychowanek: TKSJ Toruń
treningi: UMK Toruń, TKSJ Toruń, ZRYW Toruń

www.judoumk.xt.pl

Odjazdowe Koszulki - www.nadrukireklamowe.com

Combat

Wysłany: 21 Kwiecień 2005, 12:23   

Znakomity tekst. Wielkie dzięki za pracę, rybak.

Czy mógłby ktoś przystępnie objaśnić co to jest maksymalna zdolność? (albo podać oryginalny termin?).

rybak

Wysłany: 21 Kwiecień 2005, 13:26   

Combat napisał/a:
Znakomity tekst. Wielkie dzięki za pracę, rybak.

Czy mógłby ktoś przystępnie objaśnić co to jest maksymalna zdolność? (albo podać oryginalny termin?).

Combat, ja chyba jestem slepy, ale nie widze tej "maksymalnej zdolnosci"

"Maksymalna sile", "maksymalna intensywnosc" i "ilosc powtorzen" znalazlem, ale tego nie.

Jak mi napiszesz o co chodzi, to wygrzebie ten numer spod stosu gazet i Ci tu wrzuce, bo na razie nie kojarze.

Combat

Wysłany: 21 Kwiecień 2005, 14:15   

W tym kontekście znalazłem:

rybak napisał/a:

a) wytrzymalosc silowa:
- trening wytrzymalosci silowej (0-70% maksymalnej zdolnosci, 15-25 powtorzen w serii, 2-4 serie, tempo wolne),

b) sila maksymalna:
- trening "na mase" (40-60%, 8-12 powt., 2-6 serii, powoli-plynnie, srednio szybko)
- trening "na mase" - kombinowany (60-80%, 5-8 powtorzen, 4-6 serii, wolno-plynnie, srednio szybko)
- trening wewnatrzmiesniowej koordynacji (85-100%, 1-5 powt., 6-10 serii, srednioszybko-szybko)

c) sila dynamiczna:
- trening mocy miesni (90-100%, 1-4 powt., 2-5 serii, max szybkosc)
- trening sily eksplozywnej (60-80%, 5-6 powt., 2-6 serii, eksplozywnie),
- trening sily reaktywnej (do 150%, 6-10 powt., 2-6 serii, eksplozywnie)

I pozostałe % też odnoszą się do tego. Początkowo myślałem, że chodzi może o CIĘŻAR max. (CM) ale nie, bo jak może być 150% CM? W każdym razie CM zgadza się jeśli chodzi o wytrzymałość sił.

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 21 Kwiecień 2005, 14:31   

może nie do końca z judo, ale blisko
wczoraj na treningu bjj Adam- trener przytoczyl taki pół żart: "bjj bjjotem, a i tak wygra silniejszy" :)

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

rybak

Wysłany: 21 Kwiecień 2005, 17:13   

A to przegapilem.

Tak, to jest CM - w oryginale "maximale Leistungsfähigkeit".

A "do 150%", bo z grubsza szarpac tym masz, jesli dobrze rozumiem, kiedys o tym z Chrisem gadalismy chyba - dlatego jest wiecej, niz mozesz "normalnie" podniesc, czy tez ruszyc z miejsca.

Poza tym - to sa ogolne ramy, a dopasowuje wszystko i tak trener do zawodnika.

kuba19

Wysłany: 22 Kwiecień 2005, 13:23   

Jak mawia moj trener: "technika i szybkość są ważne, ale trzeba to poprzeć odpowiednimi argumentami" :) Mowiąc argumenty wskazał na bicepsy(dla niewtajemniczonych :) )

mort2

Wysłany: 18 Maj 2005, 20:05   

MOżna się śmiać(lub nie) z rusków i tego co pokazują na zawodach, ale nie można zapomnieć o jednym. Podczas kiedy zachód uczył się jak budować i rozwijać zawodnika tradycyjnie, czyli biegi i siłka i dużo techniki, ruscy poszli w strony siły wynikającej z połączeń nerwowo-mięśniowych, pracując dużo z ćwiczeniami gdzie oprócz dużej siły faktycznej potrzebna była technika. Polecam poszukać w necie o Pawle Tsatoulinie, np. tu www.dragondoor.com , lub w dziale Sport i Rekreacja, gdzie jest mój art. na temat treningu według tych wytycznych. Ogólnie ruscy zauważyli, że na początku treningu nasze zdolności motoryczne rosną szybko, zaczęli więc pytać jak to zrobić, żeby rosły tak szybko cały czas. I mają efekty.

Who is next?- motto życiowe

Combat

Wysłany: 9 Czerwiec 2005, 10:49   

Jeszcze jedno:

Cytat:
Sila jako skladnik kondycji

[...]

Sila oznacza nastepujace wlasciwosci systemu nerwowo-miesniowego:

2. Miesien moze przezwyciezac opor (wlasnego ciala, badz jego czesci, przyrzadow sportowych itd.) w ten sposob, ze sie skraca (praca koncentryczna)
3. Miesien moze przeciwdzialac oporowi poddajac sie mu, tak, ze sie przy tym wydluza (praca koncentryczna, A POWINNO BYĆ EKSCENTRYCZNA)

Udar

Wysłany: 26 Czerwiec 2005, 13:45   

Jak rozumiec ten termin ,,eksplozywnie''??? To jest to samo, co ,,dynamicznie''?

Strona 3 z 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO