Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Teleskopy i noze w krajach europejskich - ich legalność

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : WALKA NOŻEM, BROŃ
Strona 1 z 4
Teleskopy i noze w krajach europejskich - ich legalność
Autor Wiadomość
punisher

SW: Różne

Wysłany: 18 Luty 2004, 17:17   Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność

Jeżeli wiecie jak to jest z kupnem i noszeniem przy sobie pałki teleksopowej lub noża w krajach europejskich, to prosiłbym o umieszczenie tych informacji/linków tutaj.

Z góry dzięks.

si vis pacem para bellum

Vince

Wysłany: 18 Luty 2004, 18:09   

Nie wiem czy pytasz tez o Polske. W kazdym razie pozwole sobie zacytowac ustawe:

"Ustawa z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji
Dz. U. z dnia 19 czerwca 1999r
Art. 4.
1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

[...]

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:

- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,"

Niestety w Polsce nielegalna :(

If this were Go I'd start a ko fight and surely live, but on the road to death there's no move left at all.
- Sansa on his deathbed, 1623.

In the depth of night even the ceiling becomes a Go board.

Vince

Wysłany: 18 Luty 2004, 18:10   

A co do noza (zapomnialem dodac :( ) to noszenie go na codzien jest legalne, przynajmniej w Polsce.

If this were Go I'd start a ko fight and surely live, but on the road to death there's no move left at all.

punisher

Wysłany: 18 Luty 2004, 18:32   

Jak to jest w Polsce to wiem. Ale i tak dzięki Vince.

Mam na myśli inne kraje europejskie.

si vis pacem para bellum

shaft

Wysłany: 18 Luty 2004, 21:08   

mój ojciec przejechał z bear clawem przy pasku do tunezji samolotem.
jakos nikt nie zwócił uwagi:) wiem nie o tym mowa, ale z ciekawostek:)

[Metrotactics 2004] Jumboholic

RobertP

Wysłany: 18 Luty 2004, 22:32   Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność

punisher napisał/a:
Jeżeli wiecie jak to jest z kupnem i noszeniem przy sobie pałki teleksopowej lub noża w krajach europejskich, to prosiłbym o umieszczenie tych informacji/linków tutaj.

Z góry dzięks.

Szwajcaria ma zabawne przepisy, bo wjechać tam nie wolno z niczym większym niż damski nożyk do listów. Za to potem możesz kupić na miejscu każdego Victorinoxa.
Kiedyś dawno temu był artykuł w Polityce, o pułapkach czychających na granicy.

Nazywanie ateizmu religią, to jak głoszenie, że łysina to kolor włosów.

kooniu

Wysłany: 19 Luty 2004, 08:04   

w Italii nie możesz mieć przy sobie noza o ostrzu większym niz 8 cm (mierzą przykładając nóz na otwarta dłoń-nie moze wystawać poza nią)-batonów nie nosiłem i nie widziałem zeby tam ktokolwiek nosił więc chyba jest nonlegal bo nosza megality-latarki znaczy się

kooniu

kooniu

"... i podał mu rękę na zgodę.... była pełna noża...."

punisher

Wysłany: 19 Luty 2004, 10:48   

A jak to jest w Niemczech i Finlandii?? Pytam o te kraje dlatego, że najprawdopodobniej niedługo będę je odwiedzał. Choć cały czas Europa leży w sferze moich zaintersowań.

si vis pacem para bellum

DARK

Wysłany: 20 Luty 2004, 13:40   

w Skandynawii jest mocno przej.. jesli chodzi o noze, maly, duzy, auto nieauto, ze wszystkimi ponoc sa problemy. W Wielkiej Brytanii nie toleruja ponoc automatow i wszelkich nozy skladanych od 3''. No i najlepiej jakby to byl noz ktorego nie mozna otworzyc jedna reka :roll:
Oczywiscie mowie tu o noszeniu i uzywaniu noza w strefach zurbanizowanych.
Chetnie poczytam jak sprawa sie na odnosnie cieplego Poludnia, chyba tam jest luz.
BTW sam wybieram sie chyba do Danii...i jak ja przezyje te 2 miesiace bez noza, co? :evil:

PiterM

Wysłany: 20 Luty 2004, 13:49   

WYSPY BRYTYJSKIE
Tak ze trzy lata temu można było nosić składaki o ostrzu poniżej 2 cali bez blokady. Teraz podobnież na ulicach Anglii nie tolerują ABSOLUTNIE NIC CO MA OSTRZE!!! Wpakują do ciupy na kilka dni i deportują nawet za Victorinoxa! Tak przynajmniej wyczytałem ostatnio... a jak jesteś obywatelem UK to do paki na dwa latka 8O Nawet na ulicach są plakaty "A knife on a street can slash 2 years of your life". Tyle wyczytałem w sieci...

... i nic nie poradzę, że uważam Sebenzę za nóż wręcz doskonały.

www.Guns.com.pl
Quality Knives, Gear & Kydex

KKamiLL

Wysłany: 20 Luty 2004, 14:35   

kiedy kilka lat temu moja kobita byla w UK, mowila ze wlasnie tam nie mozna nosci absolutnie zadnego ostrza. To bylo zabronione.

Nie wiem jak jest teraz

KKamiLL

I'm coming to get you

Jon Snow

Wysłany: 20 Luty 2004, 14:43   

To prawda, w Anglii za ostrze na ulicy idzie się do paki-słowa rodowitego Angola. Dlatego ludzie noszą tam różne inne rzeczy, typu obciążone struny fortepianowe, zmodyfikowane ołówki i inne wynalazki...Swoją drogą ciekawe jakie statystyki czytali politycy ustalający to prawo, stąd tylko krok do zakazu posiadania noży i siekier w gospodarstwie domowym, bo przecież wtedy na pewno nie będzie czym zabijać.... :?

'Nie zaczynaj z mistrzem' - kot Garfield w trakcie techniki relaksacyjnej
'Nescis, mi fili, diem neque horam' - Nie znasz synu, ni dnia, ni godziny
www.bjj-gryfino.pl

Misiakus

Wysłany: 20 Luty 2004, 17:25   

Wielka Brytania:
Kolega mi opowiadał, że jego znajomy musiał sobie wyrabiać papier na prymitywny nożyk do dłubania w drewnie (taki montersko-stolarski, do pracy).

A jak tam patrzą na Swiss tech UtilyKey ?
Ostrza w tool'ach typu Swisscard ?
Albo poczciwe Leathermany z tych klasy Wave i Supertool ? Też jak nóż traktują ???

Pozdrawiam

DARK

Wysłany: 20 Luty 2004, 20:50   

a wiec paciorek do reki i nie daj Boze zeby u nas cos podobnego wprowadzili...jak patrze na niektore ustawy to odnosze wrazenie ze brak calkowitego zakazu uzywania noza w Polsce to raczej przypadek. Poczekajmy na jakiegos "nozownika z Pabianic" albo "lomiarza z Belchatowa" lub Jarka G. ps. "nozyk" z 15 trupami na koncie... Material trafi do prasy, z prasy do glabow w sejmie i juz mamy nowa ustawe.

Vince

Wysłany: 20 Luty 2004, 21:44   

Z ta sytuacja w Wb to jak z prohibicja w USA w przeszlosci... cel szczytny ale efekt zgola odwrotny - jak dla mnie bzdura totalna :?
W Polsce w tym wypadku lepiej (nie wierze, ze to napisalem ;) ).

Strona 1 z 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : WALKA NOŻEM, BROŃ