Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Sklep z tanimi iaito.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MIECZ i SZTUKA WALKI MIECZEM
Strona 6 z 8
Sklep z tanimi iaito.
Autor Wiadomość
ronin_warszawa

Wysłany: 26 Wrzesień 2005, 21:38   Re: Hanwei

Mr Smail napisał/a:
ronin_warszawa napisał/a:

Ostatnio na allegro pojawiły się tanie iaito za 299 zł{....} OStrzegam więc- nie kupujcie tych za 300... owszem, komenty są pozytywne, ale są wystawiane po odebraniu przesyłki. A wszystko może wyjść po kilku miesiącach. Jak ktoś chce te fotki z porównaniem, mogę wgrać na serw.

tak sie sklada ze to ja sprzedaje te miecze po 300 i po 400:)
i oba nadaja sie do cwiczenia
te po 300 sa troche "brzydziej" wykonane, ale nadaja sie spokojnie
moi uczniowie cwicza juz takimi mieczami ponad poltorej roku
poza tym do sprzedazy jako miecze nadajace sie do treningu wystawilem oba modele dopiero po przetestowaniu w mojej grupie przez ok 3 miesiace
to tyle dla wyjasnienia

pozdrawiam

Te po 400 może i faktycznie nadają się do treningu (o ile mówimy o tych samych, nie wiem co tam sprzedajesz). Cóż machać można wszystkich, jednak to nie będzie to samo :( Sam osobiście mam dylemat jeżeli idzie o kupno iaito bo pieniedzy za wiele nie mam :( . Cóż to, że coś jest gorsze, nie ma wyprofilowanych rękojeści i takie tam rzeczy nie oznacza, że ćwiczyć się nie da. Ale będzie się gorzej ćwiczyło. noi z tego co pamiętam w tych tańszych iaito rękojeśc była zak rótka (23-25 bodaj cm). I kolejna sprawa- brak kołka mekugi. Bez tego w nie których sekcjach racze nie można ćwiczyć. Tak jest np. u mnie. Sam najchętniej kupiłbym któryś z twoich mieczy ale niestety... nie mogę. Muszę liczyć na to, że dostanę gdzieś używane iaito za 50%-70% ceny.

http://www.battodo.pl

Ankata

Wysłany: 29 Wrzesień 2005, 21:28   Re: Hanwei

ronin_warszawa napisał/a:

Ostatnio na allegro pojawiły się tanie iaito za 299 zł. Dostałem ze sklepu Bushi porównanie go z trochę droższym (390) mieczem ozdobnym (ale nadającym się do machania itp.- ponoć). Ma którką, nie profilowaną rękojeść, dotego ta częśc któa trzyma ostrze jest dosyć cieńka. OStrzegam więc- nie kupujcie tych za 300... owszem, komenty są pozytywne, ale są wystawiane po odebraniu przesyłki. A wszystko może wyjść po kilku miesiącach. Jak ktoś chce te fotki z porównaniem, mogę wgrać na serw.

co może wyjść po kilku miesiącach??
Macham takim prawie rok, nie jest najlepiej wyważony i ogolnie jest dużo gorszy niż taki za 2 tysiace :) , ale poza tym wydaje się oki.
W każdym razie z przerwą na wakacje jest używany niemal codziennie, zdałam z nim egzamin na 3 kyu..
tak się zastanawiam o co tu chodzi..

GrafRamolo

Wysłany: 30 Wrzesień 2005, 10:52   

Cytat:

Wez do reki prawdziwy najlepiej stary badz przynajmniej wspulczeny ale naprawde dobrze odkuty miecz. Porownaj, zrozumiesz.

www.Daisho.pl Pracownia artystyczna, broń japońska i nie tylko. 20.10updat katana>antyki, nowa kozuka, Katana>oprawy nowa kozuka pana Krzysztofa Polaka, akcesoria> pokrowce nowa torba na sprzet treningowy.

Ankata

Wysłany: 30 Wrzesień 2005, 11:37   

GrafRamolo napisał/a:
Cytat:

Wez do reki prawdziwy najlepiej stary badz przynajmniej wspulczeny ale naprawde dobrze odkuty miecz. Porownaj, zrozumiesz.

mialam w rece prawdziwy, wspolczesny naprawde dobrze odkuty miecz i to nie jeden, ale one nie kosztowaly 300 zl...
roznica jest kolosalna, ale poki co nie mam pieniedzy na te wlasciwe, dobrze odkute, kupilam gorszy , ale na moja kieszen, nie musze cwiczyc z bokkenem..
pytam co sie ma stac z tym gorszym po paru miesiacach :)

GrafRamolo

Wysłany: 30 Wrzesień 2005, 11:50   

Jesli jest konstrukcyjnie poprawny i nie stwarza zagrozenia z powodu, ze sie rozleci to od strony bezpieczenstwa nic nie grozi.
Jesli jest zle wywazony bedzie ciazyl czubkiem do dolu, bedziesz wkladac duzo sily w jego poprawne zatrzymanie, przez co stawy beda narazone na wieksze przeciazenia. po miesiacu czy dwuch nic sie nie stanie (albo odrazu poczujesz bul nadgarstkow) ale po roku czy kilku latach moga dziac sie rozne zeczy, nie musza ale moga.
No i fundamentalna sprawa, zle wywazonym mieczem trudniej wykonuje sie techniki.

www.Daisho.pl Pracownia artystyczna, broń japońska i nie tylko. 20.10updat katana>antyki, nowa kozuka, Katana>oprawy nowa kozuka pana Krzysztofa Polaka, akcesoria> pokrowce nowa torba na sprzet treningowy.

MadSun

Wysłany: 30 Wrzesień 2005, 13:31   

Zgadzam się z Mr Smailem. Te miecze są dobrym wyjściem jeżeli ktoś zaczyna i nie wie czy za miesiąc będzie jeszcze ćwiczył. Jednak jeżeli ktoś zamierza ćwiczyć dłużej to moim zdaniem warto troche kasy odłożyć i kupić coś lepszego. Przedewszystkim ze względu zdrowotnych, októrych wspomniał Graf, ale też dlatego, że miecz powinien być czymś wyjatkowym dla szermierza, a nie tylko narzędziem. Przyzwoite iaito u polskiego kowala można kupić już 1000 -1300 zł.

Ankata

Wysłany: 1 Październik 2005, 01:00   

To oczywiste, ze taki tani miecz jest tylko z braku laku by zaczac.
Juz zbieram na taki wymarzony :)
Co do nadgarstkow, to sie zgadzam bo zaczelam odczuwac dolegliwosci i rzeczywiscie wywazenie jego w porownaniu do tych powyzej tysiaca jest duzo gorsze:)
Ale moje nagdarski przezywaja gorsze rzeczy na innych treningach :)

GrafRamolo

Wysłany: 1 Październik 2005, 10:40   

Cytat:
Ale moje nagdarski przezywaja gorsze rzeczy na innych treningach

To juz twoje prywatne nastawienie. Ja cenie moje zdrowie i wiem ze jezeli sam o nie nie zadban nikt ninny tego nie zrobi.

Ankata

Wysłany: 1 Październik 2005, 18:19   

GrafRamolo napisał/a:
Cytat:
Ale moje nagdarski przezywaja gorsze rzeczy na innych treningach

To juz twoje prywatne nastawienie. Ja cenie moje zdrowie i wiem ze jezeli sam o nie nie zadban nikt ninny tego nie zrobi.

pewnie masz racje :)

longquan

Wysłany: 7 Październik 2005, 02:18   

Witam
Ja zapraszam do siebie, może kogoś coś zainteresuje :)
www.prowik.pl

Pozdrawiam
LQ

ronin_warszawa

Wysłany: 10 Październik 2005, 20:36   

Czy wszystkie miecze są tępe? Czy nie które są do cięć? Bo jeżeli nie uda mi się kupić używanego Iaito to kupiłbym jeden z tych tańszych mieczy.

ronin_warszawa

Wysłany: 10 Październik 2005, 20:37   

*mówie o tych z prowik.pl

longquan

Wysłany: 10 Październik 2005, 20:50   

Witam
Miecze powyżej 1200zł mają darmowe ostrzenie. Do tych poniżej 1200zł należy dopłacic za ostrzenie.
Mam teraz w Polsce dobry miecz naostrzony nadaje się do cięć. Model Armed. Naostrzony bez opłat. A tak na przyszlość jakby ktos mial wieksze wymagania to katana kuta warstwowo, ~3000-4000 warstw koszt ok. 2500zł (w zaleznosci od dlugosci) naostrzona :)
Dla klubów iaido zniżka 15% powyżej zamawianych 3 sztuk.
Jedynie shirasaya bingfa niezbyt nadaje się do cięć (bardziej ekspozycyjna).
Pozdrawiam

ronin_warszawa

Wysłany: 20 Październik 2005, 23:10   

Ja chcę iaito, nie miecz do cięć :P

longquan

Wysłany: 20 Październik 2005, 23:25   

na dobrą sprawę iaito to to samo co katana tylko nie naostrzone =]
miecze robione są pod cięcia ale do iaido sie nadaja bo wywazone są dobrze no i przede wszystkim sa dosc lekkie
ale przestaje juz spamowac bo mnie zaraz admin przeswieci :D

Strona 6 z 8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MIECZ i SZTUKA WALKI MIECZEM