Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Sklep z tanimi iaito.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MIECZ i SZTUKA WALKI MIECZEM
Strona 7 z 8
Sklep z tanimi iaito.
Autor Wiadomość
kcx

Wysłany: 27 Październik 2005, 23:14   

Cytat:
miecz firmy last legend ktora jest (jak dla mnie) najlepsza firma kujaca katany. oczywiscie 4000 warstw z wysoko weglowej stali i projekt wygladu wlasny

oni sa z warszawy i mozna sie z nimi spotkac i obejrzec towar sklepowy.

A gdzie dokładnie w Warszawie się mieszczą?

ronin_warszawa

Wysłany: 28 Październik 2005, 13:21   

last legend z warszawy?? hahaha dobre

http://www.battodo.pl

Shd

Wysłany: 28 Październik 2005, 13:26   

sie ronin nie smiej bo to jest cytat z lekka wyrwany z kontekstu, wczesniej ktos pisal o goods.pl ze sprowadzaja katany firmy last legend i ze owa firma goods a nie last legend jest z wa-wy, takze proponuje nie cytowac zdan wyrwanych z kontekstu i z drugiej strony nie wysniewac nieudolnego cytowania

"Nie licz na to, że przeciwnik nie nadejdzie, tylko czekaj z przygotowanymi środkami, które pozwolą ci go odeprzeć" - Sun Tzu

kcx

Wysłany: 28 Październik 2005, 17:27   

orochimaru napisał/a:
widze ze wszyscy mowia tutaj o sklepie www.goods.pl (a ja myslalem ze jestem odkrywczy). wiec moge tyle powiedziec ze macalem ich towar i jest to naprawde cos :)

miecze cold steal sa znacznie lepsze od hanwei. a wiem ze maja tylko 1 wprawdzie ale miecz firmy last legend ktora jest (jak dla mnie) najlepsza firma kujaca katany. oczywiscie 4000 warstw z wysoko weglowej stali i projekt wygladu wlasny 8)

oni sa z warszawy i mozna sie z nimi spotkac i obejrzec towar sklepowy. (...)

Nie jestem zbytnio oblatany w mieczach i firmach (kuźniach) zajmujących się wytwarzaniem. Dlatego spedzilem wczoraj kilka godzin czytając Wasze posty na tym forum (swoja drogą wreszcie forum na którym jest co czytać). Czytając post cytowany wyżej jednoznacznie zrozumialem, ze ww. firma znajduje się w Warszawie co w swietle innych postow wydawalo sie "delikatnie" mowiac fikcyjne :) stad to moje pytanie. Przepraszam autora, jesli moja wypowiedz przysporzyla mu wstydu i hanby. Mam nadzieję, że nie bedzie zadac satysfakcji na ubitej ziemi z mieczem Last Legend w dloni - moj bokken moglby tego nie przetrzymac... o sobie nie wspomne ;) .

Pozdrawiam i dziekuje za szereg uzytecznych informacji. Moze w koncu przesiade sie na Iaito...

KcX

KubaSz

Wysłany: 26 Grudzień 2005, 23:01   

Co myślicie o mieczach z www.bushi.pl?
A dokładnie to czy:
-ten za 390 nadaje się do ostrzenia
-treningów iaido, bo do cięć chyba napewno nie?

I jeszcze jedno pytanko. Gdzie miecz powinien mieć środek ciężkości kiedy jest dobrze wyważony? Słyszałem, że tuż za tsubą ale nie jestem pewien.
Sorki jeśli pytania trochę lamerskie, ale od niedawna się tym zainteresowałem

michal_n

Wysłany: 15 Styczeń 2006, 23:48   

myślę, że jak napiszę ze za 380 zł ostrze nadające się do ostrzenia to może być tylko dobry nóż kuchenny ale na pewno nie miecz.

co do środka ciężkości to chętnie bym posłuchał waszych opinii... może by tak moderator namo to wyciął w nowy wątek? zeby nie spamowac skąd inąd dośc porzytecznego wątku o tanich iaito...

bujin

Wysłany: 28 Styczeń 2006, 19:12   

www.bugei.com

mam i uzywam. nie zadne iaito czy inne gowno. przy niskim kursie dolara sie nawet oplaca.
ewentualnie mantisswords, choc to raczej masowka jest, choc dobrze wykonana(china).

regards from Berlin

delereee

Wysłany: 1 Luty 2006, 22:12   budostuff...?

przejrzalam to forum, szukalam w przegladarce vortalu i nie znalazlam nic na temat iaito z "budostuff", choc tak wiele pisano juz o iaito z roznych internetowych firm.
fakt, iaito te nie naleza moze do "tanich", co sugeruje topic, ale...

czy ktos zna te iaito...?
moze ktos z Was posiada iaito zamowione włlasnie przez "budostuff"...?
co o nich sadzicie...?
co sadzicie o samej firmie...?
macie jakies doswiadczenia zwiazane z budostuff, a moze znacie kogos, kto takowe posiada...?

iaito budostuff

tashi delek!

Gambit

Wysłany: 3 Luty 2006, 23:35   

Tak mi się rzuciło, że wygląda to tak jakby sprowadzali zamówione modele z tozando, po prostu. Nawet nazwy zdaje się są takie same.
Osobiście przekonuje się coraz bardziej do oszczędzania na co najmniej porządne iaito, lub też wykucie czegoś przyzwoitego.
Na razie pozostaje bokken :) Choć i tak w sumie niestety nie mam okazji używać.

"Dlatego sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki"
Sun Tzu

stelu

Wysłany: 24 Kwiecień 2006, 17:38   

A może ktoś poćwiczyłby tym?

http://cgi.ebay.com/NEW-R...1QQcmdZViewItem

:blus:

ZGROZA !!

MadSun

Wysłany: 24 Kwiecień 2006, 17:53   

"harmon line" - to świadczy o sprzedającym :)

benek1313

Wysłany: 25 Kwiecień 2006, 07:57   

Co do iaito z Budostuff to widziałem kilka, są niezłe, zwłaszcza w porównaniu z tymi najtańszymi produkowanymi w Chinach. Te co widziałem kosztowały w granicach 2000 zł. Moim zdaniem miały nieco za bardzo przesunięty środek ciężkości, ale może to moja subiektywna opinia.

Co do nazw, to z tego co wiem "iaito" to miecze treninigowe odlewane ze stopów, nie przeznaczone do ostrzenia, natomiast "Shinken" to tradycyjnie wykonany przez japońskiego miecznika miecz wykonany w technologii laminowanej stali. W Japonii nie produkuje się stalowych iaito, produkcja i posiadanie ich jest zabroniona przepisami prawa. każdy taki miecz jest rekwirowany przez policję i natychmiast niszczony. Dotyczy to również obcokrajowców wwożących do Japonii tego rodzaju przedmioty. Natomiast produkcja Shinkenów jest licencjonowana, każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.

Moim zdaniem rozpoczynanie przygody z Iaido przy pomocy ostrego miecza to nieporozumienie. Wszyscy na początku popełniają błędy przy dobywaniu miecza. co kończy się rozłamaniem lub przecięciem saji. Ćwicząc ostrym mieczem przecina się nie tylko sayę.

MadSun

Wysłany: 25 Kwiecień 2006, 15:03   

benek1313 napisał/a:
...każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.

A nie miesięcznie?

benek1313

Wysłany: 25 Kwiecień 2006, 15:35   

MadSun napisał/a:
benek1313 napisał/a:
...każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.

A nie miesięcznie?

Tak, masz rację, mój błąd.

Yagyu

Wysłany: 28 Kwiecień 2006, 09:52   

http://www.bogubag.com/Swords/swords_intro.html

Tutaj zainteresowani stopowymi iaito mogą znaleźć przedmioty rangi tozando za mniejszą cenę z wliczoną przesyłką. Wiem że ze sklepem można utrzymać dość dobry kontakt więc możliwe że da się porposić o "gift" w celu uniknięcia cła.

Przykładowe iaito (podobne do tych z budostuff) za mniejszą cenę..

http://www.bogubag.com/Sw...lty_swords.html

Strona 7 z 8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MIECZ i SZTUKA WALKI MIECZEM