Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Swiss Wenger-Renger

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GALERIA BRONI
Swiss Wenger-Renger
Autor Wiadomość
firippu

Wysłany: 16 Wrzesień 2006, 15:20   Swiss Wenger-Renger

Pozwalam sobie zamieścić zdjęcia mojego scyzoryka. Zdjęcia może nie są cudowne... ale cóż... Scyzoryk SuuupeR :)

:lol: :wink:

Nie będę dłużej prowadziła z tobą konwersacji, ponieważ nie stoisz w brodziku moich potrzeb intelektualnych, a to koliduje z moją wysublimowaną wiedzą na każdy temat...
Bo w życiu trzeba irimi...
"Z deszczu, pod pierd*loną rynnę..."

Cassini

Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 12:57   

I czego więcej w kieszeni do szcześcia potrzeba? :wink:

firippu

Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 14:02   

niczego :) :) jest strasznie ostry :lol: kiedyś przy przygotowywaniu śniadania (w sytuacji kryzysowej) przeciąłem sobie koszulke. Nawet nie wiem jak i kiedy... :lol: :lol: :lol: :wink:

Nie będę dłużej prowadziła z tobą konwersacji, ponieważ nie stoisz w brodziku moich potrzeb intelektualnych, a to koliduje z moją wysublimowaną wiedzą na każdy temat...
Bo w życiu trzeba irimi...
"Z deszczu, pod pierd*loną rynnę..."

Zenobee

Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 16:54   

Ja się tak zastanawiam.
Takie scyzoryki z blokowanym ostrzem i dodatkowymi narzędziami są produkowane przez Vicka, Wengera (ten sam kapitał, ale różne produkty) Leathermana i Extrema...

I żaden inny producent nie robi tego - WHY???

Osobiście chciałbym mieć możliwość zakupienia M21-04, lub Stridera z piłą i śrubokrętami - dlaczego nie? jego użytkowość wzrosłaby znakomicie! A moc - no cóż żaden folderek i tak nie bedzie taki mocny jak fixed..

Co o tym sądzicie?

Pozdr Zenobee

ov_Darkness

Wysłany: 21 Wrzesień 2006, 12:53   

Przyczyna jest prosta: każda komplikacja konstrukcji, dodawanie jej kolejnych ruchomych części, osłabia ja znacznie.

W Europie niekwestionowanym liderem jest Victorinox (można by rzec, ze monopolistą)

W USA, jest więcej firm: Leatherman, SOG, Gerber...

Te firmy wysycają ten, wcale nie tak bardzo chłonny, rynek. Ile w końcu mozna wymyślić rewelacyjnych i nowatorskich pomysłów na piłę, nożyczki, śrubokręt i otwieracz do butelek?

BTW: ten w Geberze 800 jest rewelacyjny :D

I never wanted to be different. I just wanted to be me.

17.5/5.5/14.5

Schtruntz

SW: KB

Wysłany: 21 Wrzesień 2006, 19:13   

scyzoryk fajny, chociaż osobiście wolę Vicki, ale czy mógłbyś autorze tematu napisać coś o tym bagnecie?

Desordem e Regresso

Zenobee

Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 17:05   

ov_Darkness napisał/a:
Przyczyna jest prosta: każda komplikacja konstrukcji, dodawanie jej kolejnych ruchomych części, osłabia ja znacznie.

To oczywiste.
Jednak nie wszyscy potrzebują pancernych noży lekkie osłabienie i niewielkie zwiększenie masy dla wielu znaczą więcej niż ładny kształt, super stal czy wygoda użytkowania itp.

ov_Darkness napisał/a:
Te firmy wysycają ten, wcale nie tak bardzo chłonny, rynek. Ile w końcu mozna wymyślić rewelacyjnych i nowatorskich pomysłów na piłę, nożyczki, śrubokręt i otwieracz do butelek?.

Myślałem o czymś wykonanym z dobrej stali jakimś high techu - leatherman już to zrobił zastosował niezłą 154CM... Ciekawe jak by wyglądał Strider albo może nawet michrotech z narzędziami?
(mam nadzieję, że nie popełniłem jakiejś herezji :) )

Pozdr Zenobee

ov_Darkness

Wysłany: 23 Wrzesień 2006, 01:04   

Herezji nie, ale glównym powodem, dla którego te firmy raczej nie popełnią takiego sprzetu jest to, że jest to

NIETAKTYCZNE!!!!
:twisted:

I never wanted to be different. I just wanted to be me.

17.5/5.5/14.5

Marcin79

Wysłany: 29 Grudzień 2006, 14:09   

moja prawda o nożach jest taka jeden zbiera znaczki inny monety moja żona kupuje sobie buty chociaż ma ze 30 par a ja kupije noże a i tak na wypady poza miasto zabieram mojego starego vicka i socoma a reszta tych klamotów służy tak naprawde do cieszenia nimi oczu i zabawe hehe :P

Bayer

Wysłany: 30 Grudzień 2006, 15:04   

ov_Darkness napisał/a:
Herezji nie, ale glównym powodem, dla którego te firmy raczej nie popełnią takiego sprzetu jest to, że jest to

NIETAKTYCZNE!!!!
:twisted:

No chyba że jest to Vicek i model Bundeshwery. To już taktyczna zabawka tyle że nie ma w swojej nazwie "Tactical" albo "Fighter".
Zwykły marketing i nic więcej. A tak naprawdę to chyba u większości z nas pasja zaczęła się od scyzoryków. W każdym razie u mnie tak było.

Jeżeli wygrałeś i cieszysz się z tego to pomyśl: wygrałeś z gorszym od siebie. Skoro wygrałeś z gorszym, to z czego sie cieszyć? :)

Zenobee

Wysłany: 1 Luty 2007, 15:54   

Pomimo iż uważam się za Vickomaniaka, to nie mogę sie z tym zgodzić do końca.
Stal w szwajcarskich scyzorykach to szwedzka stal nierdzewna o parametrach pomiedzy AUS6, 440A Sandvik 120C czy 12C27 a więc nieco lepsza niż zwykła 420 i chyba nieco gorsza niż 440C.

z tego co wyczytuję w tym formu, oraz moje skromne doswiadczenia z Military (S30V), Striderem S30V - wydaje mi się, że porównywanie Vicka do takich pancerników jest lekko nie na miejscu - tak jakbyś chciał porównać Toyotę Corollę - która jest niezłym samochodem do Land Rovera Defendera czy Abramsa (mam nadzieję że trafiłem z porównaniem :) )

Pomimo iż vicek zrobi 98% tego co te pancerniki, to to te 2% czyni różnicę i decyduje o przeżyciu.

Obyśmy wykorzystywali nasze nożyki w 25 % ich mocy :) Pozdr Zenobee.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GALERIA BRONI