Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Judogi - jaką i gdzie kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO
Strona 1 z 16
Judogi - jaką i gdzie kupić?
Autor Wiadomość
speedy62

Wysłany: 31 Sierpień 2006, 09:27   Judogi - jaką i gdzie kupić?

informacja -Dax wprowadzil na rynek niebieska TORI GOLD-mysle ,ze to ciekawa informacja -realcja Jakosc -cena -super -i to jewzcze w kolorze niebieskim :D

makenoise

Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 21:25   Biały DAX Tori Gold

wracam do Judo po kilku latach przerwy i jak sie okazuje slabo lapie sie w sprzecie - troszke sie pozmienialo. Szukam wlasnie Judogi o "wlasciwym" stosunku ceny do jakosci. Czytalem zeszloroczne posty i widze ze DAX to chyba dobry wybor. W zwiazku z tym mam pytanie.

1. Bialy DAX Tori Gold za 62EUR - oplaca sie - cena z ebay, czy trafia sie duzo taniej?
w sklepie DAX'a moj rozmiar 69EUR

2. Jak ten DAX ma sie do np. HAYASHI Osaka, czy Green Hill

3. Czy takim sprzetem jak MASTER ,czy ESPADA w ogole jest sens sie interesowac.

z gory dzieki za info

wild_animal

SW: Różne

Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 21:53   

A bardzo przyziemnie o tym stosunku cena/jakość... to ile taka przyjemność może wiesz? :)

kone

SW: Judo

Wysłany: 18 Wrzesień 2006, 22:27   

Ja używam Tori Gold .. nie wiem jak wypada na tle innych ale mogę ją polecic kazdemu, cena/jakosc - bardzo dobra szmatka za przyzwoite pieniądze

jak kupiłem swoją za ok 320 zł z przesyłką do Polski

pogadaj ze speedym

pozdr

Think. Feel. Drive.

Langus

Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 10:27   

Hejo!

Judogi Masters i Espada czy te tanie Green Hill'e (tych wyższych modeli Green Hilla nie widziałem) po miesiacu treningów i prania rabią się bardzo szmatowate. Kołnierz robi się miękki, materiał się wyciera, mała gramatura powoduje że Gi jest co prawda lekkie ale klei się do ciała. Jedyna zaleta to cena.
Używam Tori Golda od Daxa - Speedy mi pomagał w sprowadzeniu - i obecnie praktycznie jest takie samo jak wtedy gdy je kupiłem. Kołnierz zachował swoją sztywność, materiał jest dalej gruby - nie ma mowy o wytarciu i spraniu tego sprzętu. Przez swą zachowaną sztywnośc materiał nie klei się do ciała - jakość materiału jest rewelacyjna - niby sztywny - ale nie szorstki tylko taki przyjemny w dotyku. Naprawdę - komforcik trenowania - szmata trzyma się na nas.

Hayashi - to też ponoć wypaśny sprzęt - ale nie widziałem - myślę że Speedy się wypowie bo on "macał" (:

Pozdrowionka

speedy62

Wysłany: 19 Październik 2006, 14:28   judogi

witam ..kto sie jeszcze czai na szmatke z moja pomoca to pragne przyponiec ,ze niemcy podnosza Vat od nowego roku -wszystk bedzie drozsze -wiec GAZU jeszcze w tym !! :D

kone

Wysłany: 19 Październik 2006, 16:17   

Speedy a ile ..drozsze??

Think. Feel. Drive.

who85

Wysłany: 19 Październik 2006, 16:35   

speedy to żeś mnie nie pocieszył :/
przymierzam się do kupna judogi, ale to miałem pomysł żeby teraz kupić sobie niebieską tori gold a w kwietniu na imieniny sprawić sobie białą też tori gold (narazie moja biała się trzyma, fakt że najwyższej klasy nie jest, ale te pare miesięcy bym jeszcze wytrzymał) a tak to trzeba będzie dwie naraz kupić :) ale to już skontkatuje się przez gadu na początku listopada, bo wtedy dopiero dostanę stypendium ;)

a co do tori gold'a to wczoraj znalazłem że są dostępne w sklepie w polsce
http://www.samuraj.net.pl/index.php?producent=35
tylko się zastanawiam jak to się ma do zakupu przez speedyego ;) (bo w samuraju przy zakupach powyżej 300 jest bez opłat za przesyłkę )

speedy62

Wysłany: 19 Październik 2006, 16:43   judogi

no to bardzo cena wskazowka -ich ceny sa bardzo dobre -przy jednostkowej sprzedazy nie do przeskoczenia -takze od dzisiaj macie juz na miejscu i calkiem tanio sprzet ktory mozna polecic !!!-to teraz bede juz tylko w skrajnych przypadkach potr :D :D zebny..pozdrawiam !!

who85

Wysłany: 19 Październik 2006, 16:43   

A to może się też dopytam odrazu, co lepiej kupić tori golda, czy moskito czy mizuno ippon.
Te dwie ostatnie są w podobnej cenie, no i są droższe od golda, no i napewno lepsze.
Ale czy da się w nich wygodnie trenować, czy nie będą za ciężkie, na trenigni będę chodził tak koło 4 razy w tygodniu (jak czas będzie pozwalał, studia ważniejsze ;) ) z tego 3 razy to będzie pierwsza sekcja na polibudzie warszawskiej, i jedne raz mój w-f (żeby podbudować swojego ego że wszystkich będę bił ;) ), narazie mam 5 kyu, ale jakoś w ciągu miesiąca zamierzam zdać na 4 :) no i co do moich wymagań to musi przetrzymać zawody (średni poziom zaawansowania zawodników) no i musi mi się w niej dobrze ćwiczyć. więc którą byście polecili?? :>

speedy62

Wysłany: 19 Październik 2006, 16:52   judogi

uscislam - DAX Tori Gold bialo -mozna juz kupowac u samuraja - (pamietajcie 10cm mniejsza)-pozostale czyli -Tori niebieska . Moskito i Mizuno -no zostaje jednak moja osoba :D (chociaz postarm sie i ta biala obnizyc )

speedy62

Wysłany: 19 Październik 2006, 17:03   judogi

co do twojego pytania-kwestia zasobnosci portfela i oczekiwan
-Mizuno Ippon-jest delkiatniejsza i lzejsza od Moskito (co wcale nie oznacza ze slabsza) -wiec jesli preferujesz "zbroje " i lubisz byc dobrze opakowany to Moskito-jesli lubisz wiekszy "luzik " to Mizuno..
Mizuno -bardzo dobrze sprawuje sie na treningu(na zawodach tez ) -a Moskito -trudno o uchwyt jesli jest dobrze dopasowana (nawet o 20cm mniejsza mozna kupic)- Przy moskito mozna nabyc same "gory "-mozna tez zrezygnowac z wyszcia moskito -wyjdzie taniej -pozdrawiam !!!

mama

Wysłany: 19 Październik 2006, 22:39   

Czy ktoś może mi pomóc w wyborze kinona dla moich 7-letnich bliźniaków ?
Zaczynają dopiero przygodę z judo, więc muszę im kupić kimona. Niestety od razu 2.

Stąd dylemat czy warto wydać więcej i kupić lepsze (ale jakie?), czy na początek wystarczy jakieś tańsze?
Czy to co oferują na allegro po 50-60 zł np. HIROSAKI 100 firmy DOMYOS (240mgs) wystarczy, czy nie będą to wyrzucone pieniądze ?
Czy lepiej od razu kupić MASTERS (450mgs) po 115zł lub SAMURAJ (18oz) za 129zł ?
Wszytko muszę liczyć razy dwa.

Pozdrawiam

who85

Wysłany: 20 Październik 2006, 00:14   

Moim zdaniem te hirosagi spokojnie wystarczą, bo po pierwsze to 7latki nie mają tyle siły żeby uszkodzić taki materiał, po drugie to raczej nie będą wykonywać odrazu technik które są niebezpieczne dla sprzętu, po trzecie 7 latki szybko rosną, więc może się okazać że za pół roku trzeba będzie sprawić nowe ubranka więc szkoda wydawać dużo pieniędzy, po czwarte i ostatnie muszą się dobrze czuć w gi, bo jeżeli będzie zaciężkie i za sztywne (450g pewnie będzie takie dla dzieci ;) ) to mogą się zniechęcić, a jeżeli nawet nie to nie będzie im znowu za wygodnie ćwiczyć

te posty nie odnoszą się jeżeli twoje pociechy są "ponad wymiarowe", to znaczy jeżeli ważą dużo więcej niż przeciętne dziecko w tym wieku no to raczej te mocniejsze będą lepsze

who85

Wysłany: 20 Październik 2006, 00:18   

a co do tej hirosagi to jeżeli masz w pobliżu decathlon to idź tam bo napewno będą tańsze ;)

Strona 1 z 16
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO