Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Judogi - jaką i gdzie kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO
Strona 2 z 16
Judogi - jaką i gdzie kupić?
Autor Wiadomość
mama

Wysłany: 20 Październik 2006, 10:05   

Moje 'maluchy' właśnie sa raczej ponad wymiarowe w porównaniu do innych 7-latków (po tacie).
Trener też wspominał, by bluza była z plecionki.
Stąd moje wątpliwości co do tej Hirosaki.
A może lepiej kupić SERWACHA 450mgs lub MASTERS ?

speedy62

Wysłany: 20 Październik 2006, 11:14   judogi

sympatyczna mamo- czy juz na 100% jest pewne ze chlopaki zostana "przy judo " ?
-mozna spytac czy ktos nie ma uzywanych ? .a jesli nie chcesz takowych -to raczej z tym mastersem itd bym nie przesadzal..

speedy62

Wysłany: 21 Październik 2006, 10:58   judogi

http://www.judoinfo.pl/node/619 a tu tak informacyjnie i ku przestrodze..

robert17

Wysłany: 23 Październik 2006, 17:56   judoga dla 7 - 8 latka

zapisałem syna na judo w wieku 7 lat - ponieważ były to początki jego przygody z tą dyscypliną ( ogólnorozwojówka - przewrotki , pady , nauka trzymań , pierwsze walki)-
kupiłem niedrogie kimono bo chłopak rośnie dość szybko.Nie wiedziałem też jak długo będzie chciał trenować judo.Wybór był dobry - HIROSAKI 100 - niedrogi ( 39 zł ) nie podarło się po roku treningu , lekkie.Polecam. Dziś jadę kupić mu nowe , o numer większe ale też HIROSAKI 100.( Domyos). Starsi chłopcy - 4- 5 klasa też ćwiczą w takich i jedynie co mają przetarte to kolana . Kupuję w DECATHLON-ie. Życzę wytrwałości i sukcesów!!!

voyzzek

SW: Judo

Wysłany: 23 Październik 2006, 20:14   

jeśli już to dla dziecka proponuję hirosaki 300 (440 gr/m2)- mimo wszystko powinna to być plecionka. rękawy można podwinąć i wtedy starczy na 2-3 sezony. niezłe judogi można też trafić w GO-Sport - adidas "junior" (chyba) - cena jeszcze rozsądna a firma gwarantuje jakość dosyć wysoką. wszystko co powyżej to z własnych doświadczeń jeszcze z początków trenowania moich dzieci.

obecnie moje dzieci używają:
mizuno ippon - trening
matsuru champion - zawody

lucky judo (chiny ale robione dla japończyków) - trening
serwach champion - zawody

używały:
serwach standard, matsuru (std), dax kids, hirosaki 700, adidas junior.

Sony

Wysłany: 25 Październik 2006, 15:44   

a ja tam używam MIZUNO :)

klimut

Wysłany: 29 Październik 2006, 21:14   

a czy przy zakupie kimona rzeczywiście taka ważna jest jego grubość i ew. jaką polecacie?

voyzzek

Wysłany: 29 Październik 2006, 22:33   

ważna !
grubość (dokładniej gramatura), wykonanie (miekkość i krój), kołnierz i inne.
do treningu dla dorosłego min - 450 gr/m2 do 700 gr/m2.
na zawody pow. 700 gr/m2.

więcej mądrych rzeczy dodałby speedy62 ale na razie (a może na stałe) się z forum pożegnał.

Cherek

Wysłany: 6 Listopad 2006, 10:47   

Witam

Przeczytałem wszystkie wątki odnośnie judog ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi jaką judoge kupić na wzrost 182, najgorsze jest to że większość konkretnych judog jest robiona co 10 cm. Najbardziej chciałbym kupić Dax tori gold ale niestety nie wiem czy kupić ją na 180 czy na 170. Jestem szczupły mam 65kg. Chciałbym żebyście mi poradzili co do rozmiaru tej judogi z góry dziękuje.

Jeszcze drugie pytanie czy Green Hill olimpic dorównuje jakością dax tori gold?

voyzzek

Wysłany: 6 Listopad 2006, 22:45   

182 cm i 65 kg - no to masz problem - powinienes sobie pomierzyć gdzieś w dobrym sklepie na żywca lub na większych zawodach przymierzyć to co noszą inni i z nimi sobie pogadać co do zbiegania się w praniu danego typu (firmy). Spodnie o ile nie będą za krótkie to zawsze sobie dopasujesz.

co do drugiej kwestii - nie widziałem Green Hill Olimpic ale Dax Tori Gold na pewno jest dobrej jakości. Warto obejrzeć zawsze judogi po roku czy dwóch używania (prania) i wtedy porównywać.

mavenger

Wysłany: 11 Listopad 2006, 20:45   

SPEEDY62 CZY MOZESZ POMOC
CHCIALBYM KUPIC 2 JUGOGI MUZINO. JADNA Z WYZSZEJ POLKI NP YAWARE LUB SIGNATURE A DRUGA EUROCOMP LUB IPPON. JEDNA NIEBIESKA JEDNA BIALA. WZROST 190CM, WAGA OK 80 KG. JAK WYGLADAJA TERMINY GDY SIE U CIEBIE ZAMAWIA? CZY MOZESZ WYSLAC DO WIELKIEJ BRYTANI? CZY MOGLBYS MI PRZESLAC CENNIK?

Z GORY DZIEKUJE

Bielak91

Wysłany: 11 Listopad 2006, 21:49   

mavenger napisał/a:
CHCIALBYM KUPIC 2 JUGOGI MUZINO. JADNA Z WYZSZEJ POLKI NP YAWARE LUB SIGNATURE A DRUGA EUROCOMP LUB IPPON. JEDNA NIEBIESKA JEDNA BIALA. WZROST 190CM, WAGA OK 80 KG. JAK WYGLADAJA TERMINY GDY SIE U CIEBIE ZAMAWIA? CZY MOZESZ WYSLAC DO WIELKIEJ BRYTANI? CZY MOGLBYS MI PRZESLAC CENNIK?

Z GORY DZIEKUJE

caps off. Speedy jak naraze [lub na stale] ulotnil sie z tego formu, zreszta wspomniano o tym u gory.

who85

Wysłany: 12 Listopad 2006, 00:31   

mavenger napisał/a:

Z GORY DZIEKUJE

napisz na gadu do niego (pod postem jego ;) )

Tyrtok

Wysłany: 13 Listopad 2006, 20:08   Kupno judogi

Witam!
Pół godziny temu próbowałem założyć ten temat, ale jakiś debug wyskoczył, więc podejście drugie ;]
Otóż trenuję judo od dwóch miesięcy i myślę, że już czas na kupno swojej judogi. Przez te 2 miesiące ćwiczyłem w różnych bluzach jakie trener miał na stanie i we własnych dresikach :D . Pomyślałem, że kupię własną judogę, bo źle się ćwiczy to w za krótkiej, to za długiej bluzie i wogóle przepoconej :D . Mam 165cm wzrostu. Najlepiej jakby cena mieściła się w 200zł, najlepiej trochę mniej, bo jak cena zbliży się bardzo do 200zł, to poczekam pewno do gwiazdki, albo i dłużej, no ale przeżyję. Interesują nie również oferty sklepów internetowych, byleby były sprawdzone.
Aha i drugie pytanie: czy początkujący może nosić niebieską judogę? Wiecie, bo po co mam wyrzucać kasę w błoto, jeżeli nie mógłbym jej nosić. Musiałaby starzeć się w szafie, czekając na użytek.

Bielak91

Wysłany: 13 Listopad 2006, 20:42   

Poczatkujacy moze nosic niebieska judoge, lecz po co kupowac niebieska, tez zazwyczaj sa o paredziesiat zloty drozsze od bialych tej samej firmy.

Strona 2 z 16
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO