Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Judogi - jaką i gdzie kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO
Strona 14 z 16
Judogi - jaką i gdzie kupić?
Autor Wiadomość
Bogumil

Wysłany: 22 Październik 2008, 23:33   

SoS napisał/a:
... to dolar spadnie :wink:

No na to bym już nie liczył ...Siedze poniekąd w ekonomi i prognozuje, że Polsce w ciągu nadchodzącego roku wszytko pierdolnie ( zresztą dziś już dolar był po 2,90)
..A mówią, że kryzys Polske ominie bo nie chcą siać paniki - inwestorzy by się zaczeli wycofywac ...ludzie mniej wydawać i w konsekwencji pierdolneło by jeszcze w tym roku...

Najlepszy okres na zkup Judogi właśnie osiąga Punkt kulminacyjny ...dla tego też jak wspomniałem jade w przyszłym tygodniu na większe GI zakupy...

Shabu

Wysłany: 22 Październik 2008, 23:37   

Bogumil napisał/a:
A to dla mnie nowość ...ale dokładniej to gdzie to pisze czy pre-shrunk czy nie pre-shrunk ?? Bo wziąłem Daxa i pisze na metce tylko DAX Moskito 100% Baumwolle Cotton ???

A bo ja wiem, gdzie u was o tym informują? ;)

W przypadku bjj chyba każdy producent czy sklep podaje taką infromację na swojej stronie internetowej. W podanym przeze mnie linku do Kodokan Gear jest mowa o tym, że żadne spodnie nie są pre-shrunk... czyli gdzieś indziej pewnie była mowa o obkurczaniu reszty stroju, ale nie wiem, bo całej strony nie przeglądałem.

W każdym razie jeśli nie mógłbym uzyskać tej informacji elektronicznie, po pierwsze zadzwoniłbym do tegż producenta, a po drugie poczytał różne fora, żeby się dowiedzieć, jak to jest w praktyce. Bez tej wiedzy nie kupiłbym szmaty, za dużo pieniędzy wchodzi w grę.

Bogumil

Wysłany: 22 Październik 2008, 23:55   

dubel

Bogumil

Wysłany: 22 Październik 2008, 23:59   

Shabu napisał/a:
.... Bez tej wiedzy nie kupiłbym szmaty, za dużo pieniędzy wchodzi w grę.

No właśnie ... ta wiedza to jest wiedza w której posiadanie chciałbym wejść..

Bo tyle o ile ..to jest to problem jak cholera ....

Jak dotąd- po latch - użytkowania nie mam pojęcia jakie kryteria kurczliwości przyjąć w zakupach Gi a zmordowałem juz z tuzin...i mimo tego zasada kurczenia Gi jest dla mnie nieprzenikniona niczym otchłań mojej dupy.

Upraszczając powiem: Kupujesz Judoge za 1000zł i zastanawiasz się czy brac na 190 czy na 195 bierzesz na 195 a potem te 5 powoduje, że cała judoga nie spełnia swoich funkcji...

...a zgodzisz się, że po praniu reklamować trudno.

Shabu napisał/a:
.... czyli gdzieś indziej pewnie była mowa o obkurczaniu reszty stroju, ale nie wiem, bo całej strony nie przeglądałem.

Bracie Shabu tyś uczony w piśmie więc ninejszym pragnałbym abyś ustalił jak to jest ....myśle, że dla sporej części uzytkowników Judogi było by to odkrycie na miare odczytania ludzkiego Genomu :!:
Natomiast Ja osbiście wnioskował bym o przyznanie dla Shabu Sportowego Nobla za badania nad strukturą i przyczynami kurczliwości włókien w Gi

Shabu

Wysłany: 23 Październik 2008, 00:16   

Bogumil napisał/a:
Jak dotąd- po latch - użytkowania nie mam pojęcia jakie kryteria kurczliwości przyjąć w zakupach Gi a zmordowałem juz z tuzin...i mimo tego zasada kurczenia Gi jest dla mnie nieprzenikniona niczym otchłań mojej dupy.

Nie tylko dla ciebie. :) A na powaznie, to co producent - ba, co model! - będzie inaczej. Należy zdać się na doświadczenie własne oraz innych użytkowników...

Bogumil napisał/a:
Bracie Shabu tyś uczony w piśmie więc ninejszym pragnałbym abyś ustalił jak to jest ....

...gdzie z pomocą przychodzi Google. ;) Współczuję, bo kiedyś miałem tą samą zagwozdkę. Na szczęście wówczas kupowałem jedynie judogi no-name za stówę. Teraz jednak nie mam już tego problemu, więc niestety musicie sobie radzić sami.

mags

Wysłany: 23 Październik 2008, 12:32   

Bogumil napisał/a:
Shabu napisał/a:
.... Bez tej wiedzy nie kupiłbym szmaty, za dużo pieniędzy wchodzi w grę.

No właśnie ... ta wiedza to jest wiedza w której posiadanie chciałbym wejść..

solidny producent podaje to w taki czy inny sposób do wiadomości klienta, choćby za pośrednictwem sklepu czy katalogu firmowego.
niesolidny producent tego nie robi, bo klient i tak kupi. co najwyżej sprzeda za pół ceny za duże/za małe...

daxy tori gold kiedyś były w ogóle nie obkurczane, stąd też po praniu zbiegały się o 15 do 20 (!) cm i taką poprawkę trzeba było brać. obecnie są fabrycznie obkurczane i nie zbiegają się więcej niż 3-5 cm, czyli praktycznie niezauważalnie.

podobnie było ze wzmiankowanymi Vulkanami, kiedyś się kurczyły dość znacznie po praniu. a teraz producent dodał do nazwy katalogowej człon PRE-SHRUNK i teraz się kurczą tylko minimalnie. ponieważ sklepy i hurtownie mają jeszcze zapasy szmat starego typu, wystarczy popatrzeć na nazwę towaru, czy jest w niej wzmiankowane PRE-SHRUNK.
to się nazywa solidne podejście do klienta.

http://www.youtube.com/watch?v=87P5nkng-xk

Lenino

SW: Judo

Wysłany: 23 Październik 2008, 14:13   

Witam
Z tymi szmatami jest b. różnie, ostatnio kupiłem dla syna dax`a na 150 cm i okazało się że jest większa od norisa 155 cm. Nie próbowałem obkurczać tego dax`a bo na starszego syna jak ulał, ale burdel z rozmiarami jest jak się patrzy.
Mam pytanie do kolegi "toobitter", bo nie ukrywam że Twoje osiągnięcia cenowe są imponujące, a w moim przypadku muszę kupić 4 sztuki szmatek ( dla obu latorośli ) i białe i niebieskie. Jesli więc nadal odwiedzasz to forum, zdradź proszę swoje źródło bo przy tej ilości cena zdecydowanie gra rolę. No chyba że to ściśle tajne \ poufne.
Pozdrawiam

salun

SW: JJ

Wysłany: 23 Październik 2008, 19:57   

witam. to moj pierwszy post i od razu mam pytanie do Was, mianowicie mam okazje kupic w miare tanio judoge mizuno ippon tyle ze w rozmiarze 170. Ja mam 174cm wzrostu i nie wiem czy po kilku praniach nie bedzie za mala. Jak myslicie??

bananadam

Wysłany: 26 Listopad 2008, 17:16   

http://www.allegro.pl/ite...j_na_180cm.html co sądzicie o tej

bananadam

Wysłany: 26 Listopad 2008, 17:29   

I o tej http://www.allegro.pl/ite..._180_190cm.html

toobitter

Wysłany: 19 Grudzień 2008, 11:56   

Lenino napisał/a:

Mam pytanie do kolegi "toobitter", bo nie ukrywam że Twoje osiągnięcia cenowe są imponujące, a w moim przypadku muszę kupić 4 sztuki szmatek ( dla obu latorośli ) i białe i niebieskie. Jesli więc nadal odwiedzasz to forum, zdradź proszę swoje źródło bo przy tej ilości cena zdecydowanie gra rolę. No chyba że to ściśle tajne \ poufne.
Pozdrawiam

Witam po przerwie tajemnicą nie jest gdzie, ale jakim cudem odstaliśmy jako klub taaaki rabat, ktoś sie spisał jako negocjator
http://www.green-hill.pl/

raj321

Wysłany: 10 Styczeń 2009, 17:09   JUDOGA

Niebawem zaczynam regularne treningi i dlatego też mam zamiar kupić sobie Judoge, lecz mam co do tego parę pytań. Mój portfel nie jest zbyt gruby i na ten zakup mogę wydać 120zł+- , mam na oku tą:

[allegro.pl/item525344446_promocja_kimono_judoga_170_biala_plecionka_espada.html]

Mam 170 cm wzrostu a słyszałem ,że niektóre wdzianka mają zwyczaj się kurczyć. Czy ktoś się orientuje jak jest z tym, czy brać to , czy o numer większe? Z góry dziękuje.

toobitter

Wysłany: 24 Marzec 2009, 11:01   

greenhill po roku
i wyszło w praniu. porównałem z nową i okazło sie że uciekło z rękawów 2-2,5 cm a jako że była na styk jest ciut za któtka
PODSUMOWUJĄC
cenowo bezkonkurencyjna
jakość bdb
najwiekszy mankament to chyba to że syszta w kraju którego nazwa kończy sie na *stan* i krój jest na wlsanie budowę człowieka ze ...Stanów czyli jest dosyć obfita w pasie a brakuje w rękawach osobiscie polecam

toobitter

Wysłany: 24 Marzec 2009, 11:40   

a oto dowody po zabiawie z miarką wyszło 1,5 -2cm ale wydaje mi sie że jest to bliżej 2 (sam robiłem zdjęcie wiec prawdopodobnie stąd przekłamanie) niebieska jest nowa biała po roku

Langus

SW: Judo

Wysłany: 6 Kwiecień 2009, 12:35   

Hejo!

Znalazłem informację dotyczącą kurczenia się judogi. Co prawda dotyczy to tylko niektórych modeli - ale kupując nawet inne można mieć już jakieś rozeznanie.

Judo uniform shrinkage

Pozdrowionka

Strona 14 z 16
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO