Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Judogi - jaką i gdzie kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO
Strona 3 z 16
Judogi - jaką i gdzie kupić?
Autor Wiadomość
who85

SW: Judo

Wysłany: 13 Listopad 2006, 22:56   

hmm te 200 złotych to tak akurat po środku, albo kupisz tanią za około 120 albo już lepsze są trochę ponad tą kwotę.
Z tanich to ja mam np. Hirosaki 500 decathlonu jak na 120 złoych jestem zadowolony, a z tych droższych to np. Dax tori gold tylko że on kosztuje koło 250 (mowa o białym).
A niebieską judogę to sobie odpóść ;) po pierwsze są droższe tak jak wyżej napisano, a po za tym wygląda to conajmniej dziwnie, niebieska judoga i biały pas, jak dla mnie to po prostu szpan :P

who85

Wysłany: 13 Listopad 2006, 22:57   

Teraz spojrzałem się na wiek, jeżeli masz 13 lat, to kupuj jednak coś z tych tańszych, bo napewno jeszcze podrośniesz, i łatwiej przebolejesz wydatek 100 zł jak za rok będziesz musiał kupić nową :P

Tyrtok

Wysłany: 14 Listopad 2006, 20:07   

Dzięki za radę, pytałem o niebieską, bo akurat znalazłem taką mniej więcej tanią http://www.allegro.pl/ite...nka_espada.html
Wiadomo, nie znam się, więc lepiej wy zobaczcie czy opłaca się, bo jak mówicie, że niebieskie są na ogół drogie, a ta tania jest to chyba lepiej sobie odpuścić :wink:
Aha i jeszcze jedno- czy moglibyście wymieniając nazwę judogi opisać ja wraz ze zdjęciem, lub podać od razu ofertę sklepu internetowego, lub gdzie taką można nabyć tradycyjną metodą. Wiecie, nie za bardzo się orientuję jeszcze w świecie judo i nazwy dużo mi nie mówią :D

xdagmarax

Wysłany: 17 Listopad 2006, 14:46   

a Ja odradzam niebieską z doświadczenia. Kiedyś ćwiczyłam z osobą z niebieską judogą i niestety gdy się spociła, moja biała gi zaczeła być błekitna gdzie niegdzie.. niestety zaczeła farbować. Jeśli nie chccesz,aby ktoś przypadkiem nie był zł to kup białą.

Z tej samej firmy mój kolega zamówił i jest zadowolony, a 120 zł to nie jest aż tak dużo. Tylko niema jak przymierzyć bo np okaże się, że musisz miec na 170cm, a ona się skurczy po praniu.

Życzę dużo wytrwałości i zadowolenia.

czewu

Wysłany: 17 Listopad 2006, 17:09   

xdagmarax napisał/a:
Kiedyś ćwiczyłam z osobą z niebieską judogą i niestety gdy się spociła, moja biała gi zaczeła być błekitna gdzie niegdzie.. niestety zaczeła farbować.

bo powinien ją wyprac po tym jak ja kupil i problem farbowania by miał z głowy

who85

Wysłany: 17 Listopad 2006, 18:42   

ale farbują chyba tylko te tańsze (w stylu espada itp.) bo wątpię żeby w gi Dax'a, Mizuno lub innej uznanej firmy działo się tak :|
jeżeli się mylę to mnie poprawcie :P

Tyrtok

Wysłany: 17 Listopad 2006, 22:09   

Chętnie bym nabył Dax Tori Gold, lecz 265 zł to trochę za dużo. Dzisiaj po treningu trener mówił mi, że da jakieś namiary na judogę. Cóż, w przyszłym tygodniu poinformuję was o tym, lecz może być tak, że jeszcze będziecie mogli udzielić mi cennych rad :-)

embe

Wysłany: 20 Listopad 2006, 13:24   

czy ja śnię? nówka judogi norisa w takiej cenie? dziwne...w każdym razie znajomy ma norisa, towar 1.klasa.
http://allegro.pl/item142...su_karate_.html

Walczę o 4 treningi w tygodniu ;-)

czewu

Wysłany: 20 Listopad 2006, 13:53   

tak ale jaka gramatura- judoga dobra dla dzieci
Cytat:

gramatura 450g/m2 (16 uncji)

dobre judogi są 2 razy grubsze

embe

Wysłany: 20 Listopad 2006, 14:03   

tak sobie myślę,że to i tak jakoś tanio...2xgrubsze nie znaczy 2xdroższe...

Walczę o 4 treningi w tygodniu ;-)

czewu

Wysłany: 20 Listopad 2006, 20:32   

no mozliwe ze jest calkiem tanio, nie orientuje sie w tych cenach, a co do tej grubosci to niestety tak mniej wiecej jest ze 2 razy drozsza, jak nie więcej
Judo Norisa 900 g/m2 kosztuje na pewno wiecej niz 400 zl

xdagmarax

Wysłany: 21 Listopad 2006, 11:48   

fakt... całkiem tanio. Ja mam maturo i tez jestem zadowlona góra jest ok 20 OZ, a dół o. 10 OZ. Cena nie jest najgrsza do przełknięcia, a Ja jestem bardzo zadowolona.

To też zależy kto w czym się dobrze czuje no i jaka gramatura go interesuje.

who85

Wysłany: 21 Listopad 2006, 21:09   

No ja dzisiaj już z czystym sumieniem mogę polecić Tori Gold'a, w niedzielę zamówiłem w sklepie samuraja, a dzisiaj już przyszła, i listonosz przyszedł w czas bo już zaczynałem się zbierać na trening.

Do tej pory miałem Hirosaki 500 z Decathlonu no i wogóle nie ma porównania, jakoś materiału, wykończenia jest na najwyższym poziomie. Teraz dopiero wiem co to jest sztywny kołnierz ;)
Jednak oprócz znacznej ilości plusów tej gi, są dwa minusy, po pierwsze torba którą biorę na trening jest cięższa i w czasie treningu jest trochę bardziej gorąco :P ale te minusy to kwestia przyzwyczajenia :)
Tylko że jak to już było w innych tematach wspominane trzeba brać rozmiar o 10 mniejszy, ja mam 180 wzrostu i 72kg, a gi wziąłem na 170 i wcale nie jest zamała, a nawet rękawy mogły by być ze 2 cm krótsze.

czewu

Wysłany: 29 Listopad 2006, 13:20   

Ja mam takie pytanie, czy wiecie gdzie można dostać judogi Elephanta lub Fuji- nie wiem czy poprawnie markę wpisałem,ale czy to by było w ogóle opłacalne ?

who85

Wysłany: 29 Listopad 2006, 18:01   

A Fuji to nie jest model DAX'a, tylko ten najniższy, czyli najcieńszy ;) ??
W polsce to chyba oba trudno dostępne, więc lepiej kup Tori golda ;) porządne gi a nie aż tak strasznie drogie :P

Strona 3 z 16
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JUDO