Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Brzytwa Genco

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Brzytwa Genco
Autor Wiadomość
gjd

Wysłany: 16 Maj 2008, 18:47   Brzytwa Genco

Witam

Jakiś czas temu teść znalazł na strychu brzytwe, podejrzewam że swojego ojca lub dziadka, i mi ją podarował :D

Zastanawiam się ile może mieć lat, czy jest coś warta (nie chodzi mi o wartość pieniężną), a że nie znalazłem zbyt wiele informacji o tym producencie, postanowiłem spytać tutaj.

http://img135.imageshack....dscn6633dz6.jpg
http://img135.imageshack....dscn6634uu8.jpg
http://img179.imageshack....dscn6635tq8.jpg

Pozdrawiam

-gjd-

DymoMAN

Wysłany: 19 Maj 2008, 10:46   

Zardzewiała nie jest, jak sie umiesz tym golić i nie boisz, to ją naostrz i używaj. A wartość? Nie kumam o co Ci chodzi? Jak o sentymentalną to spytaj ojca lub dziadka :wink:

Mestvin

Wysłany: 19 Maj 2008, 11:39   

kawał stali, opyl na allegro

albo przywiąż do sznurka i używaj jak mojo ;p

gjd

Wysłany: 19 Maj 2008, 17:40   

@bionick
Co do golenia to już nie liczę ile było podejść :D , przyznam się bez bicia, troche się boje :oops: . Dziś kolejne podejcie :) .
Wartość. Źle się pewnie wyraziłem, chodziło mi bardziej z jakich (dobrych czy dupnych) materiałów jest zrobiona i co to za firma , bo kiedyś obiła mi się o uszy, a w necie, można powiedzieć, że praktycznie prawie nic o niej nie znalazłem (tylko pare dat, adres, itp).

@Mestvin
Kuszące propozycje :lol: , ale nie skorzystam .

gjd

Wysłany: 19 Maj 2008, 20:38   

No i w końcu stało się, przezwyciężyłem swoje lęki :wink: i ogoliłem się tym cudeńkiem. Musze powiedzieć ,że jestem pod wrażeniem.
Ruchy prawie opanowane, ale jeszcze im nie ufam :)
Teraz tylko do perfekcji opanować ostrzenie i bedzie ok.
Chyba już nie wrócę do maszynek.

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 12:14   

no i jak - zyjesz? ;)

co do obaw przed goleniem - ja kiedys z kumplem chcielismy obczaic motyw ze starej reklamy malboro, gdzie facet golil sie nozem.. podszlifowalem mojego BM'a i ... dalo rade - mozna sie ogolic nawet nozem - choc nie jest to ani latwe, ani dokladne ;)

Mojojojo

SW: Combat

Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 10:50   

dobra brzytwa nie jest zla
ostrzy sie ja jednak nieco inaczej niz poczciwe kosy
efekt psychologiczny zapewniony na ulicy...
wzgledne uzycie do samoobrony-->popracuj nad chwytem
albo zamontuj sznurek he he
ja mimo wszystko wole na ulice mojego spyderco cyviliana.
golic brzytwa mozna sie swietnie dopiero jak straci sie z jedno ucho
dobrze ja wysmagaj na pasku
w razie pytan o brzytwy slurze pomoca
Pozdro

koliberek

Wysłany: 17 Lipiec 2009, 10:59   

Pod koniec czerwca dostałem w prezencie dwie brzytwy - niemiecką i radziecką. Niemiecka nie używana 15 lat, za to ładna, z rękojeścią z masy perłowej i jakąś tam inkrustacją. Radziecka zwykła, z ebonitową, czarną rączką. Nie ostrzona i nie używana co najmniej 20 lat.
Po sprawdzeniu okazało się, że niemiecka golić nie chce, za to starsza, radziecka goli BEZ OSTRZENIA :!: Rzecz jasna nie był to ideał i wymagał dopracowania. Wystarczyło jednak kilkanaście przeciągnięć po skórzanym pasie, żeby trzymany za koniuszek włos cięła spokojnie w połowie długości. To nie to, co dzisiejsze nożyki do golenia. Używam jej od tego czasu regularnie i jestem pod ogromnym wrażeniem skuteczności - skóra jak pupa niemowlaka... Przed każdym goleniem przeciągam 5-10 razy po skórzanym pasie tylko.
Trzeba znaleźć odpowiedni kąt przystawienia do skóry, nacisk i spokojnie, bez panicznych ruchów i pośpiechu podziwiać jak tnie.

Życzę miłego i bezkrwawego użytkowania tego pięknego narzędzia.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI