Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Opinie o nozach CRKT

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Strona 2 z 2
Opinie o nozach CRKT
Autor Wiadomość
Cassini

Wysłany: 21 Luty 2009, 20:56   

Co tu jeszcze można dodać.
Mianowicie to, że Gripek mimo ostrza, które czyni z niego w pełni użyteczny nóż, jest poprawny politycznie i wyciągnięcie go nie budzi popłochu w otoczeniu. Osobiście nie jestem poprawny politycznie i może dlatego lubię niepoprawne polityczie klingi, ale otwierając nóż w pracy trzeba liczyć się z reakcją otoczenia. No chyba, że pracuje się gdzieś, gdzie takie urządzenie będzie akceptowane. :wink:

stary_wuja

Wysłany: 22 Luty 2009, 20:49   

Victorinox raczej odpada , poniewaz w pelni nie byl by wykorzystany.... a nie lubie sprzetu ktory jest a z niego sie nie korzysta... moze jakis nieskomplikony model, ale to raczej jako zabawka albo jako spinka do banknotow;D nawet jeden taki model widzialem....
a co do jakiegos folderka...
to faktycznie biore tez pod uwage ten aspekt co mowi cassini, ze po wyciagnieciu nie bede zwracac specjalnie uwagi.... i co mi sie wygaje ,ze lepszy dla mnie bedzie z dziurka w klindze niz blokowany... ale to raczej kwestia gustu co do marki i modelu jeszcze sie nie zdecydowalem , bo wpelni nie jestem przekonany do waszego wyboru;p
jeszcze troche sie po edukuje w kwestii nozy i pod koniec tygodnia dokonam wyboru;D

Cassini

Wysłany: 22 Luty 2009, 21:55   

No to na początek powiem Ci, że z tą dziurką chodzi o to, że kołek w pewnych sytuacjach przeszkadza przy cięciu. Dziurka tego nie robi. Natomiast jeśli o kołek chodzi, to możesz odrobinę szybciej odpalić nóż. Choć w Gripie to ma mniejsze znaczenie, gdyż przy jego blokadzie zakładając odrobinę wprawy każdy z nich da się odpalić błyskawicznie. Wbrew pozorom, nie są to aż tak "pokojowe" noże na jakie wyglądają. :wink:

Schtruntz

SW: KB

Wysłany: 22 Luty 2009, 22:06   

stary_wuja napisał/a:
i co mi sie wygaje ,ze lepszy dla mnie bedzie z dziurka w klindze niz blokowany...

mógłbyś rozwinąć ?

a co do zwracania na siebie uwagi, czy wręcz szokowania postronnych:
przekonałem się, że oprócz scyzoryków, albo "dziadkowych" folderów z drewnianymi rękojeściami każdy nóż straszy otoczenie
nawet jak spokojnie, powoli otwierasz, ciachasz co trzeba i od razu chowasz, to możesz natknąć się na kogoś przewrażliwionego...
a jak ktoś posiada polecanego przez nas Griptiliana ,to wiedz, że ten aż kusi, by wykorzystując konstrukcje blokady błyskawicznie otwierać go i zamykać machnięciem nadgarstka, co robi sporo hałasu :)

Desordem e Regresso

Cassini

Wysłany: 22 Luty 2009, 22:45   

Schtruntz napisał/a:
mógłbyś rozwinąć ?
Daj koledze spokój. Po to zadaje pytania, żeby otrzymać odpowiedź, My chcemy, żeby nie zmarnował kasy. :)
Schtruntz napisał/a:
przekonałem się, że oprócz scyzoryków, albo "dziadkowych" folderów z drewnianymi rękojeściami każdy nóż straszy otoczenie
nawet jak spokojnie, powoli otwierasz, ciachasz co trzeba i od razu chowasz, to możesz natknąć się na kogoś przewrażliwionego...
Eee tam.
Nawet moje koleżanki z pracy, które za cholerę nie wyznają się na sprawach nożowych, spokojnie otwieranego Gripa odbierały bez stresu.
Schtruntz napisał/a:
a jak ktoś posiada polecanego przez nas Griptiliana ,to wiedz, że ten aż kusi, by wykorzystując konstrukcje blokady błyskawicznie otwierać go i zamykać machnięciem nadgarstka, co robi sporo hałasu :)
Tyż prawda. :)

stary_wuja

Wysłany: 1 Marzec 2009, 18:34   

Uwaga,uwaga po dosc dlugich rozwazaniach zdecydowalem jak narazie zakup folderu odlozyc na pozniejsza chwile ze wzgledu na nie korzystny kurs walutowy...;/

Ale i tak musze zaopatrzyc sie w jakies urzadzenie przydatne do Ciecia... i wybor padl na wspamnianego Victorinox model prosty dlugie ostrze i cos do otwierania butelek...
w moim miescie mam hurtownie co to rozprowadza... wiec nawet koszty wysylki spadaja do zera... a jak zauwazylem na allegro to do 50 na pewno moge go dostac jak nie taniej...
Mam nadzieje ,ze przyda sie jako nóz a nie jako zabawka ,bo takie zdanie mialem do tej pory co do Victorinox...;/

Cassini

Wysłany: 3 Marzec 2009, 08:14   

Duży Vicek to w żadnym razie nie jest zabawka, choć oni i zabawki robią. :)
Wyroby tej firmy używane są przez wojsko. Były także używane w NASA (cyber tool). 100 razy lepiej kupić taki nóż, niż nożopodobny folder.
Osobiście do Vicków nie mam szczęścia, bo dwa, które miałem, zostały odemnie wycyganione. Też będę musiał uzupełnić braki w tym zakresie. Zwłaszcza, że zbliża się sezon, a duży blokowany śrubokręt, który występuje w niektórych modelach świetnie sprawdza się jako łyżka do opon rowerowych.

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI