Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Senshido

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA
Strona 16 z 17
Senshido
Autor Wiadomość
FAKIRSAN

Wysłany: 4 Styczeń 2013, 00:08   

Osadnik napisał/a:

FAKIRSAN,a mógłbyś opowiedzieć coś wiecej o tym incydencie?

Sorry za poślizg w odpowiedzi
Jest o tym mowa w tym wywiadzie:http://combativecorner.wordpress.com/2010/09/16/part-2-richard-dimitri-interview/

kto nie przeciwko mnie ten ze mną.

FAKIRSAN

Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 20:33   

http://www.youtube.com/watch?v=_EAwDADUwb0 warto zobaczyć :)

czarny msciciel

Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 21:01   

Polecam jednego z ostatnich Joe Roganow z Basem Ruttenem gdzie Bas opisuje jak demonstrowal duszenie na osobie co miala zamiar mu wydlubac oczy.
Ta demonstracja jest kuriozalna, szczegolnie jej 2 czesc, facet zostaje rzucony na plecy MIMO TEGO ze jego przeciwnik ogranicza sie do 100% grapplingu a on atakue te cele witalne typu oczy, po czym jakby to bylo powiedzmy MMA zaczal bo otrzymywac strzaly na pape i by mu przeszly pomysly ze szrederem a ze ten biedny grappler probuje na sile zalozyc dzwignie to on mu grzebie przy tych oczach dalej. Ostatnio moj znajomy tak stestowal ataki na krocze podczas gdy mu oponent zapina duszenie - wyszlo z tego tyle ze nie zdazyl odklepac i odplynal.
JA nie jestem jakims mega fanem grapplingu ale w ta zasade ze position > submission to akurat wierze.

tw.dziki

SW: Różne

Wysłany: 5 Kwiecień 2013, 20:50   

Podobało mi się, jak za drugi razem skończyli ćwiczenie akurat kiedy gościowi brakował centymetrów do dźwigni. :)

Poza tym super - nie został poddany. Ale wciąż miał na sobie cięższego przeciwnika...

FAKIRSAN

Wysłany: 6 Kwiecień 2013, 12:21   

Można odnieść wrażenie że gość odklepał po wejściu na oczy, Richard popuścił i ten zerwał dłoń . Jednak możliwe jest też że to nie było klepanie tylko pierwsza próba zerwania.

Thufir Hawat

Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 22:40   

Pamiętajmy też, ze Richard robił shreddera w wersji light, bez siłowego wbijania palców w oczy...

Pozdrawiam, Thufir

"Killing with the tip lacks artistry, but don't let that hold your hand when the opening presents itself."

tw.dziki

SW: Różne

Wysłany: 16 Kwiecień 2013, 17:39   

A MÓGŁ ZABIĆ.
:)

Thufir Hawat

Wysłany: 9 Lipiec 2015, 14:20   

Nowe nagranie Richarda Dimitri.

http://richarddimitri.com...rants-volume-2/

Tylko 20 dolarów kanadyjskich, czyli niecałe 15 euro za 50 minut czystego złota. Bardzo polecam.

Pozdrawiam, Thufir

"Killing with the tip lacks artistry, but don't let that hold your hand when the opening presents itself."

Osadnik

Wysłany: 9 Lipiec 2015, 15:49   

I taki kurs korespondencyjny Twoim zdaniem pozwoli laikowi "przetrwać" na ulicy? (pytam poważnie,bez złośliwości).

FAKIRSAN

Wysłany: 9 Lipiec 2015, 16:54   

A jest dostępny clip promujący by zobaczyć co i jak ?:)

Thufir Hawat

Wysłany: 9 Lipiec 2015, 20:13   

Osadnik napisał/a:
I taki kurs korespondencyjny Twoim zdaniem pozwoli laikowi "przetrwać" na ulicy? (pytam poważnie,bez złośliwości).

To nie jest kurs korespondencyjny, tylko, jak sam Richard napisał, jego "Tips and Rants".

Richard nie uczy technik, uczy zasady i przedstawia drille które pozwalają na opanowanie tych zasad. Zatem jeśli laik tylko obejrzy materiał, to pewno niewiele to zmieni. Jeśli obejrzy i przećwiczy, to IMO jego szanse wzrosną. Jeśli będzie dużo ćwiczył, to jego szanse wzrosną jeszcze bardziej :)

Richard twierdzi, że łatwiej mu uczyć zupełnych laików, niż ludzi, którzy wcześniej ćwiczyli inne sztuki walki. Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, zarówno ja jak i moi znajomi z którymi ćwiczyłem Senshido mamy doświadczenie w innych sztukach walki. Na pewno wiem, że instruktorom samoobrony bardzo trudno zrozumieć koncepcję treningu opartego o zasady, nie o techniki :)

Fakirsan, czy dostałeś wiadomość ode mnie? Co sądzisz o tej propozycji?

Pozdrawiam, Thufir

kwiat

Wysłany: 9 Lipiec 2015, 21:57   

https://www.youtube.com/watch?v=hAwiS26Mf2U
Thufir Hawat czy w tym filmie ucieczka z dosiadu rozpoczyna się od ugryzienia przeciwnika?

Thufir Hawat

Wysłany: 9 Lipiec 2015, 23:40   

W Senshido wszystko zaczyna się od zasady "najbliższa broń do najbliższego celu". Jeśli najbliższą bronią byłyby zęby- to byłoby gryzienie, jeśli paznokcie- to ich wbicie w ciało.

Tutaj obrona zaczeła się od rzucenia biodrami, by przybliżyć napastnika :) Potem w ruch poszły albo zęby, albo paznokcie, albo jedno i drugie.

Pozdrawiam, Thufir

Osadnik

Wysłany: 20 Lipiec 2015, 18:47   

Thufir, jak rozumiem brałeś kiedyś udział na żywo w seminarium Senshido, możesz powiedzieć czy nie miałeś oporów przed "rozrywaniem" twarzy sparingpartnerowi?

Thufir Hawat

Wysłany: 21 Lipiec 2015, 09:19   

Opory były, ale czego się nie robi by napisać dobry post na Vortalu Budo ;)

A serio- na seminarium robiliśmy shreddera w wersji light- tak na 25% siły, a mimo wszystko działał. Działa nawet wersja ultra-light: następnym razem gdy będziesz się bawił w walkę w bliskim dystansie (BJJ, grappling czy coś w tym stylu) połóż dłoń na twarzy partnera i zacznij energicznie trzeć. Krzywdy mu nie zrobisz, natomiast skutecznie mu uprzykrzysz zrobienie tego, co chciał zrobić :)

Pozdrawiam, Thufir

Strona 16 z 17
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA