Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Przeprofilowanie asymetrycznej krawędzi tnącej

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Przeprofilowanie asymetrycznej krawędzi tnącej
Autor Wiadomość
Stellars

SW: Capoeira

Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 17:21   Przeprofilowanie asymetrycznej krawędzi tnącej

Cześć

Mam pytanie do znawców dotyczące asymetrycznej krawędzi tnącej. Otóż mój Busse Steel Heart w wersji Ergo (którego niedawno nabyłem) posiada takowy szlif.

W zeszły weekend (deszczowy, a co!) już pracował. Nie muszę mówić jak wielką przyjemność daje praca tymże łomem. Niemniej, przy delikatniejszych pracach - uparłem się szatkować cebulę i kiełbasę (i schab) tymże nożem - zjeżdża zawsze na lewo, co wkurza mnie niemiłosiernie.

Moim zamiarem jest przeprofilowanie krawędzi tnącej na szlif symetryczny (nie planuję jeszcze convexu, choć chodzi mi to po głowie).

Mam zestaw ostrzący (Lansky Guided), ale boję się popracować nad krawędzią bez zasięgnięcia opinii innych. Nie chcę sobie noża zajechać.

Poniżej zdjęcia:

WAAARGH! - klub małych, miluśkich, wojowniczych pingwinków owładniętych rządzą panowania nad światem i szerzeniem chaosu

chinaski
Ban (troll)

Wysłany: 22 Marzec 2011, 17:05   

wlasnie z takim pytaniem nosilem sie od dawna. Dzieki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI