Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Co aktualnie na rynku jest godne uwagi

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI
Strona 3 z 4
Co aktualnie na rynku jest godne uwagi
Autor Wiadomość
zagajnik

SW: Różne

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 06:22   

Pisze Pan, że rozumienie nie jest moją najlepszą stroną? Oczywiście, ma Pan rację forumowy kolego z portfelem jak lodówka (przecież sam piszesz, że masz forsy jak lodu). Tylko pewnie dlatego masz tyle kasy, że np. zaoszczędzasz na kosztach przesyłki np. dwóch noży ;)
No, ale oszczędzają bogaci to i nam się opłaci.
Nie będę szermował się z Panem na argumenty bo ni jak nie widzę wspólnej płaszczyzny do rozmowy. Zapraszam ze swoimi poglądami do podzielenia się nimi i do ich obrony na specjalistycznych forach nożowych.

Nie znamy się przecież, a tyle się o sobie dowiedziałem z jednej pańskiej odpowiedzi. I kto tu jest psychologiem?

Pozostaję z należnym szacunkiem.

uirapuru

SW: Capoeira

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 07:01   

Panowie, spokój.

Nożyk lepszy niż sądziłem, choć nieco mały jak do mojej dłoni, ale i tak jestem zadowolony. A jak mi się spierdoli, to se kupie nowy zamiast go leczyć bo "jest za pierdyliard złociszy" ;)

A na serio, to coś w tym jest, pamiętam, że jak kupowałem kukri to coldsteel miał dwa w ofercie - chyba za ~300 zł i to samo za 90zł bez loga i z najgorszej stali. Wziąłem tańsze, do dziś mi służy nieźle, choć nie używam za dużo, wytępiłem już wszystkich cyganów w okolicy. Szanuję poglądy i zainteresowania, ale w MOIM przypadku od noża nie wymagam zbyt wiele, wystarczy, że się na żebrach ostrze nie kruszy.

A zaoszczędzona kase odkładam na kabara. I jak go sobie kupie, to nie wiem co z nim zrobie, bo nóż za 900 zł nie nadaje się do niczego poza leżeniem i wyglądaniem ;D

Graduado Uirapuru Capoeira Camangula w Olsztynie: www.capoeiraolsztyn.pl
Kontakt: 604411089 | klub@capoeiraolsztyn.pl | gg:2096367
www.napieram.pl :: bjj.wroclaw.pl

Akahige

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 08:43   

Cytat:
Nie będę szermował się z Panem na argumenty bo ni jak nie widzę wspólnej płaszczyzny do rozmowy.

Eee tam! Takie radykalne wnioski po moich dwóch postach? Nie bądź Pan miętka faja! Poza tym, Sebenza fajna dupa jest, tylko droga i gotować nie umie. :wink:
Cytat:
Zapraszam ze swoimi poglądami do podzielenia się nimi i do ich obrony na specjalistycznych forach nożowych.

Z nożoholikiem się nie dyskutuje na argumenty, coś Pan, z byka spadł! Nożoholika się leczy albo...samemu się nim zostaje. Wtedy można się już napawać dyskusją na temat wyższości szlifu wklęsłego nad płaskim, S30V nad D2, albo odwrotnie. :wink:

Pozdrawiam
Uśpiony Nożoholik

P.S. Uirapuru, cieszę się, że jesteś zadowolony. Jak będziesz już miał te kilka stów, to pisz po poradę jak je wydać. Żebyś jakiegoś gównianego Mad Doga z 3 kilo PLN czasem nie kupił tylko dlatego, że Navy Sealsi otwierają nim konserwy w Afganistanie. :D

Warhead

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 09:05   

I zaraz sie zrobi starcie JJ kontra Aikido :D

Sanremu to podroba. Podrobom mowimy stanowczo nie ... nawet jezeli sa to podroby dobrze zrobione.

Akahige

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 10:17   

Cytat:
Sanremu to podroba

Pisze się "Sanrenmu". :wink:
Nie wiem, czy to się kwalifikuje jako podróba. Na nożu nie jest napisane "Small Sebenza", nie dałem za niego 350 dolarów myśląc, że to oryginalna Sebenza, tylko 43 zł. Poza tym, ten nóż różni się na pierwszy rzut oka od małej Sebenzy, nie ma niebieskiego kołka, a na głowni jest logo firmy Senrenmu i liczba "710".
Przykładów, w których jedna firma zrzyna stylistykę drugiej są setki. Nie wiem też, czy sam wzór ( kształt ) noża jest objęty prawami autorskimi.

Warhead

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 10:29   

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: ;)

http://www.rjp.pan.pl/ind...ykowe&Itemid=58

krzychoo89

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 17:07   

no i zgubiłem victorinoxa nomad :x

I co teraz? Szukam czegos na codzien (praktycznie 24/7 nosilem ze soba noz). Nie bede go wykorzystywal w hardcorowych sytuacjach. Ot, zrobic sobie sniadanie, otworzyc jakis karton, przeciac folie, zastrugac patyka na ognisko.

Najwiekszy dytelat mam czy brac normalny scyzoryk czy tez multitoola. Srubokreta dosc czesto uzywalem, otwieracz do konserw byl swietny do otwierania kartonow. pinceta tez sie przydawala.

Mysle tez nad nozem (nie skladanym), ale w temacie jestem kompletnie niezorientowany. Wiem ze kupujac tego samego victorinoxa bede zadowolony, ale tez chetnie sprobowalbym czegos nowego.

Budzet: do 150zl

Jakies propozycje? Z gory odpadaja wszelkie noze z ostrzem malowanym, czy tez pokrytym czyms nie do konca zidentyfikowanym, ze wzgledu wlasnie na czesty kontakt z zywnoscia.

krzychoo89

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 18:02   

Ale głupio ze nie mozna edytowac postow...

Przejrzalem cale allegro. Wiem juz ze nieskladane noze odpadaja. Przerost formy nad trescia jak dla mnie.

Wybralem pare wygladajacych w miare solidnie:

http://allegro.pl/noz-ka-...1679733630.html (choc na zdjeciach ostrze wyglada na krotkie)

http://allegro.pl/noz-bok...1694376770.html

http://allegro.pl/sanrenm...1678500018.html

http://allegro.pl/sanrenm...1694229263.html

http://allegro.pl/szwajca...1693628407.html

Co o nich sadzicie?

Warhead

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 18:13   

bierZ kabarka projektu boba doziera. mialem i chwalilem.

krzychoo89

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 18:34   

Ja wiem ze tutaj wszyscy kabara chwala (nic tu sie nie zmienilo przez tyle lat ;) . Ostrze w nomadzie mialo idealna dlugosc (85mm chyba). Tutaj jest 9mm krotsze. Ten Wenger mnie jeszcze kusi bo jest kawal kosy...ale skoro wracac do tego typu nozow to czemu nie nomad ktory ma wiecej funkcji... W ten sposob kolo sie zamyka i dalej nie wiem co wziac.

EDIT: Pojawil sie jeszcze 1 kandydat: http://allegro.pl/noz-crk...1666475416.html

Pamietam ze zawsze podobal mi sie M21-02 ale 2 stowek za noz nie dam ;)

Warhead

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 18:43   

ty chcesz dobrej rady czy grzecznego przytakniecia? stal, cienka rękojeść, back lock to kabar. oprócz tego polecam to co znam i sobie chwale. o reszcie się nie wypowiadam bo nie miałem.

krzychoo89

Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 18:54   

Chce dobrej rady, od ciebie ja juz otrzymalem i dziekuje za to. Z tym po 1 dobrej radzie sie nie zdecyduje, dlatego rozwazam jeszcze inne opcje. Moze jeszcze ktos sie wypowie.

W tej chwli opcje sa 3:

- victorinox nomad
- kabar
- CRKT 7255

DXA

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 13:22   

Jak zobaczysz na poczatek tego tematu gdzie ja staralem sobie wybrac noz to doradzono mi RAT1, pojechalem do sklepu na zywo ocenic wzialem kilka nozykow do reki i ten mi lezal najlepiej, kupilem i jestem zadowolony obojetnie czy korzystam w domu, pracy, na wyjezdzie sprawdza sie.

You can do battle with strenght, you can do battle with wits, but no weapon can beat a great pair of tits.

krzychoo89

Wysłany: 1 Lipiec 2011, 13:54   

Swietny, do tego wyglada bardzo solidnie. Ide dzisiaj po sklepach sie rozejrzec, jesli niczego nie znajde to w niedziele cos na allegro wybiore. Najwazniejsze ze ten RAT ma 9cm ostrze ;)

Schtruntz

SW: KB

Wysłany: 6 Lipiec 2011, 23:02   

krzychoo89 napisał/a:
Najwazniejsze ze ten RAT ma 9cm ostrze ;)

\centymetr ponad limit planowany przez naszych rządców niewolników :?

Desordem e Regresso

Strona 3 z 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MAGIA STALI