Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JIU JITSU
Strona 3 z 3
ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Autor Wiadomość
Martius
dezynsekcja

SW: JJ

Wysłany: 26 Marzec 2014, 09:28   

Osadnik napisał/a:
Dokładnie, chodzi mi o gdańską sekcję Hakko Ryu.
Jeśli nie kojarzysz trenera to mógłbyś chociaż napisać co sądzisz o tej sztuce walki ogólnie, i pod kątem samoobrony?

Hakko-ryu w Gdansku jest miedzy innymi pod Antonio Garcia czlowiek w tym co robi jest dobry naprawde fachowiec.
Ogolnie jest to jeden z nielicznych u nas odlamow JJ tak zwanych stylowych (nie pisze tradycyjnych bo dla mnie sytem tradycyjny to jak uczymi sie w bezposredniej lini a nie kilka razy do roku na seminarium) ale stylowe to nazwa dla mnie OK.
Chce sie ktos nauczyc poznania podstawowych technik dzwigni dobrze i ze zrozumieniem jak najbardziej polecam. Sam nieraz w nauczaniu wykorzystuje ich sposob prezentacji. Dobra wytlumaczalna praca bioder. Chcesz sie nauczyc dobrze rzutow to idz na judo. Hakko ryu nie ma za duzo technik i modyfikacji ich, przypomina sztywne aikido aikido ... no moze az tak sami uke nie wyskakuja ;)
Na poczatek ok potem dla osob ktore chca rozwijac rozne poziomy walki okazuje sie bardzo ograniczone ... dlatego osobiscie cwicze zmodernizowane polaczone z mentalnoscia i technikami europejczykow.
Ale jak chcesz poznac stare JJ i pewne jego zasady to jest Hakko dobrym wyborem

Psy szczekają, karawana idzie dalej...
lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż Alzheimera i zapomnieć wypić
"Nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie zajrzałem do internetu" S.Lem
Mam uczulenie na głupich, od razu mam wysypkę sarkazmu ...
. . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\, .
. . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-
, . .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .

Osadnik

Wysłany: 26 Marzec 2014, 10:42   

Martius napisał/a:

Ale jak chcesz poznac stare JJ i pewne jego zasady to jest Hakko dobrym wyborem

Czyli jako hobby oki(to dobrze bo zawsze podobało mi się jj, tylko w poprzednim miejscu zamieszkania nie było żadnej sekcji), ale nie ukrywam że fajnie jakby jakby miało jakieś realne techniki które można przełożyć na samoobronę, wg Twojej wiedzy hakko ryu jako tradycyjny styl jest bardzo oderwany od "rzeczywistości" ? (tj. współczesnego zastosowania jego technik).

(dzięki tak w ogóle za opinie)

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 26 Marzec 2014, 10:53   

Kieeedys (15 lat temu ?) w Warszawie bylem na paru treningach. Jak napisal Martius, przydatnosc w naszych czasach w walce technik nalezy traktować cos jak bractwa rycerskie. Niedobory skutecznosci technik nadrabiali walecznoscia :) .

Akahige

Wysłany: 26 Marzec 2014, 14:29   

Cytat:
ale nie ukrywam że fajnie jakby jakby miało jakieś realne techniki które można przełożyć na samoobronę,

Nie jest tak łatwo odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Hakko-ryu jest typowym systemem "tradycyjnym" czyli stylowym, jak wyjaśnił ładnie Martius. Dla mnie nie różni się od twardego aikido ( takiego jak np. Yoshinkan ). Jego wyznawcy twierdzą, że ma przełożenie na samoobronę, ale przeświadczenie to opierają na błędnych przesłankach. Szczerze mówiąc, jak czytam, co piszą na swoich stronach internetowych, to mam wrażenie, że o samoobronie nie mają pojęcia.
Co do realności technik. Technika, to nawyk czuciowo-ruchowy stosowany w walce i wyuczony wg prawidłowej metodologii treningowej, dla której bazą jest trening sportowy. Jeżeli Hakko-ryu odrzuca ten aspekt praktyki, to nie zawiera technik tylko wzorce ruchowe. Podobnie jest w aikido. Zawiera ono wzorce ruchowe, które w realnych systemach samoobrony przekształcono w techniki walki ( nawyki czuciowo-ruchowe ). Przykładowo: w książkach W.E. Fairbairna ( twórcę systemu samoobrony uważanego za bardzo realny ) znaleźć można następujące "techniki aikido": ikkyo, kote gaeshi, tenchi nage, irimi nage, shiho nage, aiki otoshi. Także charakterystyczne dla ww2 combatives uderzenia ( chin jab, axe hand ) występują powszechnie w aikido jako atemi.
Reasumując, jeżeli ćwicząc system tradycyjny będziesz potrafił przekształcić martwe schematy ruchowe w żywe techniki walki, to połączysz przyjemne z pożytecznym ( jak ja ). ;-)

aniol

SW: JJ

Wysłany: 5 Listopad 2015, 09:11   

soke Bogdan Puczyński 10dan - general (uwaga nigdzie w wykazie generałow WP taki facet nie istnieje - co nie przeszkadza facetowi w rzeczonym mundurze paradować) ktoś zna? ktoś wie kto zacz? skąd się wziął?

Strona 3 z 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JIU JITSU