Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
kettle - zacząć przygodę

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 3 z 42
kettle - zacząć przygodę
Autor Wiadomość
Genesius

SW: Karate

Wysłany: 16 Luty 2011, 01:06   

Poszlo zamowienie. Na poczatek 16. Jesli ktos ma jakies pozyteczne materialy, to bardzo poprosze na priva.

Pzdr ;]

"You are weak. I am strong. The protocol is obvious."

maYkel

Wysłany: 16 Luty 2011, 14:03   

Inspirujecie mnie panowie - dwunastka już w drodze (ja nie za duży jestem). :)

tomasz

Wysłany: 16 Luty 2011, 14:20   

naprawde dobrze obejrzyjcie video jak co sie robi, nie tylko obrazki w ksiazce.... znam paru takich co rozwalili sobie kolano a jeden kregoslup - przez 3 miechy wyprostowac sie dobrze nie mogl :roll:

Half knowledge is worse than ignorance. - Thomas B. Macaulay

pezao

Wysłany: 16 Luty 2011, 15:47   

tomasz napisał/a:
naprawde dobrze obejrzyjcie video jak co sie robi, nie tylko obrazki w ksiazce.... znam paru takich co rozwalili sobie kolano a jeden kregoslup - przez 3 miechy wyprostowac sie dobrze nie mogl :roll:
a był książkowym azjatą z pekinu? nie no zarcik taki :D

hellfire

SW: BJJ

Wysłany: 16 Luty 2011, 16:01   

tomasz napisał/a:

Pełna zgoda, ale w zasadzie się to tyczy chyba wszystkich ćwiczeń z ciężarami... Kettle nie sa tutaj wyjątkiem - trzeba pamiętać o prostych plecach...

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 16 Luty 2011, 18:01   

nie robmy z tego jakiejs magii... jak zwykly trening z ciezarami wykonywany dynamicznie kazdy kto juz cwiczyl w podobny sposob nie bedzie mial zadnych problemow tylko tyle ze z uchwytem jest klopot.

tomasz

Wysłany: 17 Luty 2011, 13:30   

ry~you napisał/a:
nie robmy z tego jakiejs magii... jak zwykly trening z ciezarami wykonywany dynamicznie kazdy kto juz cwiczyl w podobny sposob nie bedzie mial zadnych problemow tylko tyle ze z uchwytem jest klopot.

nie zgodze sie z tym ze to zwykly trening dynamiczny.... koles co sobie kresgoslup rozwalil (nie na stale ale przez 3 miechy mial problemy ze schylaniem sie i chodzeniem, teraz mu przeszlo po naswietlaniach, masazach itd) to instruktor fitnesu, amerykanin ktory wlasnie tak myslal.....

Half knowledge is worse than ignorance. - Thomas B. Macaulay

Yeri

Wysłany: 18 Luty 2011, 11:20   

Dokładnie za przedmówcą.

Jeśli ktoś ćwiczył na siłowni, nawet z ćwiczeniami dynamicznymi to może sobie zrobić krzywdę podchodząc w ten sam sposób do kettli, zwłaszcza tych cięższych.

Warto się wybrać na jakiś kurs gdzie Ci wytłumaczą różnice, tego się nie wypatrzy na filmikach ani nawet nie przeczyta w książce Pavola (chociaż Pavol wielki jest).

Tomasz Jeruszka
-------------------------------------------------------
www.asami.pl

www.emers.shidokan.pl

Skylark1987

SW: MMA

Wysłany: 19 Luty 2011, 13:23   

Kettle są zajebiaszcze, robie ostatnio treningi z 17,5kg :D a książki Tsatsouline'a wymiatają :D

"Nie każdy kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem i nie każdy kto cię z gówna wyciągnie jest twoim przyjacielem."
"Nie ważne jak lecisz, ważne jak lądujesz."
"Patrioci zawsze mówią o umieraniu za kraj, a nigdy o zabijaniu za kraj." - Bertrand Russell

Kubuś Puchatek

Wysłany: 19 Luty 2011, 15:46   

Zrobilem wlasnie zestaw Maxvella 17.5 kg kettlem. Moze tempo nie bylo imponujace, ale ani razu nie czulem, ze mam za ciezkki kettl. Pare cwiczen wyrzucilem ze wzgledu na kontuzje szyji. No czekam teraz na reakcje organizmu, zobaczymy, czy bedzie mrowienie w palcach i raczka bedzie bolala.

K_P

Nowa definicja "spiskowej teorii" - to kazda informacja, czy pytanie - ktorej nie potwierdzily media mainstreamowe.

Sznurek1986

SW: MMA

Wysłany: 20 Luty 2011, 15:47   

Ja robie podobny obwód 24 lub 32 kg. Kawał chłopa ze mnie i cwiczę kettlami odkąd pamiętam:) Zawsze były na macie a swoje 32 i 17,5 kg odziedziczyłem po Ojcu:)

"Ten kto uwaza ze siła nie jest argumentem nie był bity wystarczająco mocno.."

MMA, panowie MMA!!!!;)

Genesius

SW: Karate

Wysłany: 20 Luty 2011, 17:03   

No ja juz nie mysle, ze 16 to za duzo.
Za drugim razem spokojnie sobie zrobilem calego Maxvella, poza jednym cwiczeniem, ktore jest ciezko zrobic przy takim obciazeniu.
Fajna sprawa :wink:

"You are weak. I am strong. The protocol is obvious."

Kubuś Puchatek

Wysłany: 22 Luty 2011, 21:35   

wstawania tureckiego?

K_P

Nowa definicja "spiskowej teorii" - to kazda informacja, czy pytanie - ktorej nie potwierdzily media mainstreamowe.

maYkel

Wysłany: 25 Luty 2011, 19:10   

Dobra mam już swój - ubaw po pachy. :)

Nie chcę zabrzmieć jak pasożyt, ale ma ktoś jakieś dobre linki w temacie? Można by je tu zebrać dla potomności na przykład. :wink:

Dzięki z góry.

Freed

Wysłany: 25 Luty 2011, 23:16   

No co wy panowie 16kg jest dla juniorów według nomenklatury z ZSRR:) 24kg dla mężczyzn a 32kg dla mistrzów sportu :) rekordy 32kg odważnikiem w rwaniu są znacznie powyżej 100. Tak że na początek 16kg w sam raz. Bez przesady z tą trudnością. Skomplikowane to może być rwanie sztangi a i tego można się nauczyć. Ja sam się tego nauczyłem łącznie z prowadzeniem sztangi i zejściem do głębokiego siadu :) . Choć tu muszę przyznać że odważnik rwie się nieco inaczej. Prowadzenie przypomina wymach z ugiętą ręką gdzieś w 2/3 ruchu następuje wyprostowanie ramienia i odważnik ładnie zmiana pozycje bez uderzenia w przedramię.

Ja jednak polecam przeczytać Enter the kettlebell oryginał angielski bo niestety w polskiej wersji nie ma planu Rite of passage.
Kolejną fajną ba zajebistą :) książką ze stajni RKC jest Viking Warrior Conditioning Kennet'a Jay'a jak ktoś chce się wbić na wyżyny wydolności szczególnie polecam zawodnikom.

Nekrosadystycznyturbosperminator

Strona 3 z 42
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS