Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Szpila...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1
Strona 10 z 12
Szpila...
Autor Wiadomość
.:pitman:.

Wysłany: 10 Grudzień 2015, 22:13   

ja mu nie życzę powodzenia...mam nadzieje że Wilder wybije mu wielki boks z głowy

BLT

Wysłany: 12 Grudzień 2015, 23:26   

Adamek:
Cytat:
- Artur musi uważać na każdym kroku. Deontay jak na pięściarza wagi ciężkiej jest bardzo szybki, dynamiczny, potrafi zadać cios, którego nie widać. A jak już trafi, to rywalowi należy tylko współczuć. Na treningach poczułem jego siłę, więc wiem co mówię. Co do Szpilki, to w trakcie walki z nim nie byłem sobą, dlatego trudno mi na tej podstawie go oceniać. Na pewno to dla niego duża szansa, będę mu kibicować jak każdemu Polakowi, ale moim zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie na taki pojedynek

I mnie się wydaje, że za wcześnie... Ale w życiu czasem pojawiają się właśnie takie szanse.
I bohater dzisiejszego wieczora - Antek Joshua:
Cytat:
- Widziałem walkę Szpilki z Bryantem Jenningsem oraz kilka innych. Mańkut, dobry bokser. Wiem, że stanie przed szansą wywalczenia tytułu WBC. Jak Artur powinien walczyć z Wilderem? Przede wszystkim powinien dużo balansować tułowiem i głową. Nie starać się „wyboksować” Deontaya, bo on ma długie ramiona i walka na dystans jest jego domeną. W nim trafia często i gęsto. Szpilka musi być bardzo ruchliwy i obniżać pozycję. Walczyć w stylu Mike'a Tysona

Haziajstwo

www.welnateam.pl

BLT

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 12:57   

Cytat:
Szczerze? Wiele osób, widząc moją formę na sparingach podchodzi do mnie i mówi, że jeśli będę tak boksował w trakcie walki, to ona będzie dla mnie bardzo łatwa. I nie mówią tak, żeby mnie podbudować, tylko naprawdę w to wierzą. Mamy przygotowaną taktykę i jeśli będę się jej trzymał, to po prostu go zniszczę. Ronnie Shields ma w sobie coś takiego, że całkowicie mu ufam. Na sparingach czuję się świetnie. Wiem, że jeśli będę się trzymał taktyki, to wygram tę walkę - mówi Szpilka w rozmowie z portalem ringpolska.pl.

Wilder:
Cytat:
- Szpilka jest wymagającym rywalem w kilku pierwszych rundach, ale kiedy ktoś mu się postawi, to traci ducha walki. Zamierzam odebrać mu serce do walki w pierwszych rundach i znokautować go. To jest mój rok i chcę wysłać wszystkim tę wiadomość, nokautując Szpilkę. On ma rację, że nie boksowałem jeszcze z silnymi mańkutami. W tej kategorii nie ma jednak wielu bokserów o tej charakterystyce. Ja mogę jednak powiedzieć, że on nie walczył nigdy z praworęcznym bokserem o moich umiejętnościach. Uwielbiam walczyć z mańkutami i uwielbiam bokserów, którzy na mnie naciskają - powiedział Deontay Wilder.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Cypis

Wysłany: 5 Styczeń 2016, 13:13   

Cytat:
Wiele osób, widząc moją formę na sparingach podchodzi do mnie i mówi, że jeśli będę tak boksował w trakcie walki, to ona będzie dla mnie bardzo łatwa...
Czy te osoby mają także możliwość obserwacji formy na sparingach Wildera?
...
pytanie retoryczne
;-)

http://sztukiwalkikrakow.pl/

BLT

Wysłany: 8 Styczeń 2016, 08:39   

dla anglojęzycznych anglojęzyczny Szpila (wyglada na to, ze Artur ma świadomość iż angielski confident to nie polski konfident ;-) )

z: http://www.boxing.pl/foru...le-wildera.html
Cytat:
(...)
- Nauczyłem się, że mówiąc zbyt dużo, wywieram na sobie niepotrzebną presję. Dlatego jestem wierny swoim słowom, że skopię mu dupę, ale to wszystko. Wiem, jakim trudnym doświadczeniem jest przegrać walkę. On się o tym dowie 16 stycznia, to boli - mówi "Szpila".

O tym, jak bardzo zmienił się od czasu walki z Tomaszem Adamkiem:

- Mogę zrobić o wiele więcej między linami, do tego różnica w sferze mentalnej jest ogromna. Duża zmiana była już po walce z Jenningsem, ale teraz (po walce z Adamkiem) moja pewność siebie jest na jeszcze wyższym poziomie. Mam 26 lat i szybko się uczę. Trenowanie z jednymi z najlepszych na świecie jak bracia Charlo, Lara czy Rodriguez jest bezcenne. Codziennie staram się podkraść im jakieś ruchy...

- Uczyłem się trochę defensywnych ruchów od Lary, ale część jego technik nie działa w wadze ciężkiej. Więcej szczęścia mam z zastosowaniem defensywy Charlo w moim repertuarze, stosuję też trochę z jego ofensywnych akcji.

O okolicznościach pojedynku, Brooklynie, telewizji Showtime, które premiowały będą raczej pierwszego od dawna amerykańskiego mistrza:

- Chcę tylko dobrego sędziego ringowego. Takiego, który zwraca uwagę na nieczyste zagrywki Wildera - uderzanie w tył głowy czy przytrzymywanie. Szczerze wierzę, że wszyscy oglądający transmisję Showtime z Barclays Center będą widzieli kto jest lepszym pięściarzem. Nie martwię się tym, czego nie mogę kontrolować. Wierzę w siebie, w moje umiejętności, to pojedynek ja kontra on, reszta nie ma znaczenia.

W rozmowie z Davidem P. Greismanem (b-scene) o historycznym wymiarze pojedynku:

- To jest dla mnie najważniejsza sprawa. Stać się częścią historii, zostać pierwszym polskim mistrzem świata w wadze ciężkiej. Nawet po śmierci, ludzie będą mówić: to Szpilka był pierwszym polskim mistrzem wszechwag.

Oby tak mówili.

całość rozmowy na fightnews.com

A co do powyższego pytania retorycznego o Wildera - mała próbka:

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Osadnik

Wysłany: 16 Styczeń 2016, 20:51   

Co taka cisza przed walką, nie wierzycie w rodaka :) ?

Ps.Ja nie wierzę,ale oczywiście nockę zarywam. Jakby ktoś chciał obejrzeć to Polsat Sport od 02:00,walka Szpili pewnie w okolicach 05:00.

jersey

SW: Karate

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 08:14   

Mój boże

z lewym cepem podłazić z prawej strony pod prawy prosty, bez gardy :roll:

koniec snu :lol: https://youtu.be/7xR6zKR0bTQ

Miłośnik sztuki Livien

BLT

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 10:59   

Mimo wszystko to była dobra walka w wykonaniu Szpili. Szkoda że skończyło się jak się skończyło:(

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Szwed

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 12:07   

Zaryzykował i się nadział W mojej opinii Wilder to jeszcze nieosiągalny dla Polaka poziom. Dlatego takie podejście szybko wykorzystał.

Czy była to dobra walka Szpilki?
Cytat:

75-77, 74-78, 74-78 - tak wyglądała punktacja według sędziów. Sędzia Guido Cavalleri dał Polakowi trzy wygrane rundy z ośmiu punktowanych. Pasquale Procopio uznał, że Szpilka wygrał jedynie dwie pierwsze rundy. Zdaniem Waleski Roldana Polak wygrał dwie rundy.

Nie sądzę.

"Inni życie za pysk trzymają krótko
pieprzyć marny los pod gołą żarówką!"

"Czy to biznes, życie, street, mówię wam
Nikt ci kurwa nie da, jak nie weźmiesz sobie sam"

Alwer

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 13:18   

Szwed ale to była dobra walka Szpili, problem jest taki że po prostu bardzo średni z niego bokser

jersey

SW: Karate

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 14:01   

Średni ? To eufemizm ?

Miłośnik sztuki Livien

BLT

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 15:02   

Co wy od niego chcecie. Dał dobra walkę. Moim zdaniem tak jak ja liczyłem przewaga Wildera była mniejsza. Jednak to jeszcze za wysokie progi. Szpila zebrał epickiego gonga - myślę że w top ten KO 2016 jednak postawa Szpili w ringu zasługuje na uznanie. Pamiętajmy że Wilder z 36 zwycięstw 35 zakończył przed czasem więc zakończenie walki że Szpila nie jest niczym wyjątkiem.

edyta:
jeszcze fajny wpis na boxingpeelu co prawda o Wilderze ale też o postawie Szpili:
Cytat:
Przede wszystkim Artur pokazał wielki hart ducha oraz sporą dyscyplinę taktyczną. Do feralnej 9 rundy, mimo iż na punkty przegrywał, sprawiał bardzo pozytywne wrażenie. Śmiem twierdzić, że porażka na pełnym dystansie dałaby Arturowi sporego kopa marketingowego. Ot, przegrany ale walczący ambitnie i z sercem, zasługuje na kolejne szanse. A tak, brutalny nokaut zaciera dobre wrażenie i 90 % widzów będzie pamiętało fakt ściągania Szpilki z ringu na noszach, zapominając o jego bardzo solidnej postawie. Oby zdrowie Polaka pozwoliło na kontynuowanie kariery.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

nedohin

Wysłany: 17 Styczeń 2016, 19:27   

Wilder nie jest Tysonem czy Alim, jest mistrzem świata w jednej ze słabszych kategorii wagowych w boksie. Dodatkowo wielu ekspertów zarzuca mu sztucznie napompowany rekord. Facet ma niesamowite warunki fizyczne i przyszłość napewno jest przed nim ale jeżeli chodzi o technikę ma wiele luk w szczególności w obronie.

Dlatego kompletnie nie rozumiem pochwał dla Szpilki za walkę. Przegrał wyprowadzając cepa rodem spod dyskoteki na którego dostał kontrę będą mocnym kandydatem na KO roku. Może we wcześniejszych 9 rundach nie został jakoś specjalnie zdominowany ale sam też nie zagroził w żaden sposób Wilderowi.

Przypomina mi się sytuacja po walce Sosnowskiego z Kliczko, gdzie sypały się pochwały że wytrzymał tak długo. Panowie oprócz niezasłużonego title shota mają także inny wspólny mianownik czyli są średnimi bokserami z marketingiem nieadekwatnym do umiejętności.

BLT

Wysłany: 18 Styczeń 2016, 08:43   

nedohin napisał/a:
Wilder nie jest Tysonem czy Alim, jest mistrzem świata w jednej ze słabszych kategorii wagowych w boksie. Dodatkowo wielu ekspertów zarzuca mu sztucznie napompowany rekord. (...)

Chyba żartujesz..

Haziajstwo

www.welnateam.pl

nedohin

Wysłany: 18 Styczeń 2016, 10:01   

BLT napisał/a:
Chyba żartujesz..

Z czym?

Strona 10 z 12
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1