Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Łucznictwo...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE
Strona 2 z 2
Łucznictwo...
Autor Wiadomość
Osadnik

Wysłany: 3 Luty 2013, 22:45   

A dziękuję,jakoś daję radę.Trener mnie straszył że po treningu początkujący "czują mięśnie o których istnieniu nie wiedzieli" , ale mi nic nie dolega.
Jedynie co to lekki ból palców zaraz po treningu.Koledzy z sekcji mają jakieś nakładki na palce(nie wiem jak to się fachowo nazywa) którymi naciągają cięciwę to może nie mają tego problemu. W ogóle to jest problem z łukiem dla mnie,niby jest jakiś łuk który można trzymać w prawej ręce ale celownik ma on po lewej:/ no ale jakoś tam
strzelam: ),to znaczy średnio strzelam, bo podobno mam problem z pozycją i za bardzo się wyginam: )

Ps.Znasz może jakieś tytuły książek dla strzelania klasycznego?

Tharfin

Wysłany: 4 Luty 2013, 11:38   

Ochraniacz palców, czyli z angielska "tab".
Ja mam taki . Z separatorem między palcem wskazującym a środkowym, co zapobiega zaciskaniu palców na osadzie strzały i jej wyginaniu na majdanie, a skutkuje czystszym wyjściem z układu :)
Całą masa różnego rodzaju tych "tabów" czy skórek jest. Jak dla mnie musi być wykonana z cordovanu, mieć separator i być wygodna. Więc to co jednemu przypasuje, innemu może nie odpowiadać zupełnie.
Ja np. zrezygnowałem ze strzelania z rękawiczki trójpalczastej i przeszedłem na taba, i czuję, że mam o wiele lepszy spust, ale jak dałem koledze spróbować(taki, który cały czas strzela z rękawiczki) to prawie się zabił xD

Z podręczników dla początkujących to PzŁucz wydał w pdfie coś, i to chyba jest do ściągnięcia w jakimś szatańskim formacie
stąd i stąd.
Ogólnie to polskich książek w Polsce traktujących o klasykach to nie spotkałem. Są o bloczkach i o tradycyjnych na pewno.
Taki los łuku w kraju, w którym odbył się pierwsze MŚ w łucznictwie :)

Wytrwałości życzę! :)

Singularity of Purpose.

Osadnik

Wysłany: 5 Luty 2013, 10:22   

Fajne te pdf-y,w sam raz dla takiego eksperta jak ja: ) podziękował

mort

Wysłany: 13 Luty 2013, 14:09   

nie przesadzałbym z tą obawą o siłe łuku.
mam 55 funtów recurve i przy moich 177 wzrostu i 72 kg myslałem ze to bedzie naprawde hardcore i uważałem żeby sobie czego ś nie zrobić ale przesadziłem z ostrożnościa
inna rzecz, ze z huntera strzela się bez przetrzymywania cięciwy tylko intuicyjnie a poza tym to są łuki o kotkim naciągu.

Jak ktoś chce strzelać jak w łucznictwie sportowym to faktycznie moze b yć już problem

Tharfin

Wysłany: 13 Luty 2013, 15:46   

Co tam ciekawego mort masz? Samick jakiś?

A co do naciągów, dużo w sumie zależy ile strzał w tygodniu się oddaje (przy 1.5k strzałów w tygodniu różnica nawet paru funtów staje się odczuwalna) Ja spokojnie sobie radzę z 55# czy 60#, ale nie czuję potrzeby zwiększania mocy łuku kosztem komfortu oddania strzału.
Wg mnie do zawodów tradycyjnych optymalnym łukiem jest taki: 45# @ 28", strzelający 190-200 fpsów. Sam strzelam z 43# @ 29" 185-190fpsów, wykonanego przez polskiego łuczarza Sylwka Styrczulę.

Cytat:
inna rzecz, ze z huntera strzela się bez przetrzymywania cięciwy tylko intuicyjnie a poza tym to są łuki o kotkim naciągu.

Oczywiście, że nie :P
Sporo ludzi strzela używając przeróżnych metod- stringwalking, facewalking czy też gap shooting. To, że łuk jest hunter nie jest klasyfikowane po długości naciągu, a raczej po wcięciu w majdanie (półce), która jest w osi łuku, żeby zniwelować/ pozbyć się paradoksu łucznika.
Długość naciągu zależy od łucznika i jego rozmiarów.
Strzelam intuicyjnie tzn. bez zamierzonego i widocznego na układzie sposobu celowania i wolę się jednak na chwilę zatrzymać po osiągnięciu punktu kotwiczenia. Mi to ułatwia kontrolę celności..bo jak się nie zatrzymam to sieje po całym celu xD

Pozdro

Singularity of Purpose.

mort

Wysłany: 13 Luty 2013, 16:39   

javelina internature :)

Tharfin

Wysłany: 13 Luty 2013, 16:59   

No to gratuluje świetnego wyboru :)
Łuk zbierający same pozytywy od użytkowników za swój performance.

Singularity of Purpose.

novocaine

Wysłany: 16 Luty 2013, 08:51   

badass :D

Tharfin

Wysłany: 16 Luty 2013, 10:52   

He`s badass ;)

Singularity of Purpose.

novocaine

Wysłany: 16 Luty 2013, 11:43   

kapral kupil luk?

Tharfin

Wysłany: 16 Luty 2013, 12:05   

Jak ktoś jest sponsorowany przez UA i gra w ich reklamach to trochę sprzętu od nich dostaje :P

Singularity of Purpose.

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE