Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
BUDO wyzwanie: podciąganie na jednej ręce

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 9 z 10
BUDO wyzwanie: podciąganie na jednej ręce
Autor Wiadomość
BLT

Wysłany: 16 Wrzesień 2015, 14:17   

Jak robisz drążek to tylko czy czyms łączysz np. martwe, kettle etc?

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Czesław

Wysłany: 16 Wrzesień 2015, 16:02   

Drążek robię z kettlami i brzuchem. Nie można łączyć drążka z martwym (drążek rozciąga kręgosłup, robiąc martwy możesz doprowadzić do kontuzji- Jan Łuka). Drążek możesz robić w superseriach z klatką(Schwarzenegger).

Martwy robię z wyciskaniem na ławce.

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 17 Wrzesień 2015, 14:16   

normalna sprawa że ciągły progres bez roztrenowania nie jest możliwy. Ja to robię trochę inaczej. Jak czuję na 2 kolejnych treningach, znużenie przemęczenie i brak progresu w danym priorytetowym ćwiczeniu to robię deload przez około tydzień. Zmniejszam ilość serii i ciężar. Zazwyczaj też zmieniam na ten tydzień ćwiczenia. Np zamiast drążka robię wiosło ciałem, zamiast przysiadów wykroki itd.

Czesław

Wysłany: 9 Październik 2015, 18:39   

recenzja ksiązki o której wspominałem,

Na początku on stoasuje talk? Gdzie to kupic?

ry~you

Wysłany: 9 Październik 2015, 18:43   

w sklepie wspinaczkowym decathlonie. To jest magnezja w kostce. Ja używałem takiej do ćwiczeń przez 2 lata ale kupiłem sobie wkońcu za 18 zł buteleczkę magnezji w płynie w decathlonie. Bardzo polecam. Pył się tak nie roznosi także można i do treningu w domu do kb używać i nie zostaje wszystko tak na ubraniach. Moim zdaniem w płynie jest lepsza chyba że musimy smarować co serie albo kilka powtórzeń danego ćwiczenia wtedy się to nie sprawdzi bo czas do wyschnięcia to jakieś 30s. Jedna butelka jest bardzo wydajna kupiłem ją w zeszłym roku w grudniu dalej mam jeszcze jakąś 1/5 a korzystam z niej co najmniej 4 -5 razy w tygodniu.

ry~you

Wysłany: 13 Październik 2015, 11:45   

trening z przed jakiś 3 tygodni od tego czasu 3 razy w tygodniu ćwiczę do podciągania na jednej ręce. Mam nadzieje, że do końca grudnia tak pociągnę z krótkim deloadem pod koniec listopada.
Na razie kiepsko.

KrisLee

Wysłany: 18 Listopad 2015, 02:38   

Warhead napisał/a:
Wsrod wspinaczy to dosyc popularna umiejetnosc :) .

Znajdz mi takiego powyzej 100 Kg, ktory tak zrobi :) .

Thinspoon napisał/a:
A co mnie obchodzą grubasy? Ja tyle nie ważę.

Mi się wydaje, że przedmówcy chodziło oto, że większym wyczynem, godniejszym większego podziwu jest to gdy ktoś podniesie się na jednej ręce z poważnym z ciężarem niż ktoś kto dźwiga tylko — tak upraszczając — ścięgna i kości ;)

Pamiętam w początkach youtube ;) były te filmiki "Hannibal i Barrila" z takimi dwoma murzynami ćwiczącymi w parku na jakiś rurkach i robili..."extremalne" ćwiczenia na podciąganie.

Wyglądali na przypakowanych, okrągłe bary, szerokie plecy. Po prostu myślałem, że super byczki.
A potem zobaczyłem wywiad z nimi. Z mikrofonem stał jakiś pan redaktor z brzuszkiem, a oni..............przy nim jak dzieci, może do barków mu sięgali :/
Czyli byli przypakowani..ale jak na swój wzrost. Ale pewnie ważyli mniej niż...78 kg (?).

I zacząłem się przyglądać i rzeczywiście, jak kolega wcześniej, stwierdzam, że takie 'bajery' ze swoim ciałem robią zazwyczaj albo mało-ważący, albo bardzo mali/niscy.
Rzadko widuję kogoś wielkiego kto robi coś takiego.
A wiadomo, że bardziej się ceni i zachwyca czymś............................co jest rzadkie ;)

kubas§

Wysłany: 18 Listopad 2015, 07:56   

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Olympic_medalists_in_gymnastics_(men)

największy jakiego znalazłem na szybko Brytyjczyk 180cm; 78kg; Rosjanie zawsze wyglądali na przeskurwieli w TV są niscy i lekcy, oczywiście relatywnie do mnie i mojego otoczenia

co nie zmienia faktu, że przez różne priorytety tak im jak i wspinającym się sucharom należy im się respekt

sam jednak dążę do sylwetki Klokova :)

oO

ry~you

Wysłany: 18 Listopad 2015, 12:08   

https://www.youtube.com/watch?v=ENaPrRzQwPQ z tego co wiem to chłopakowi bliżej do 90 kg niż 70 ;) Jak pochodzicie po parkach do ćwiczeń(te drążki, drabiniki itp) to też spotkacie takich około 85 kg którzy muscle upy napieprzają jak wy pompki a niektórzy podciągają się na jednej ręce.
I wogóle każdemu kto wplata elementy gimnastyczne do swojego treningu bardzo polecam kanał tego typka.

novocaine

Wysłany: 18 Listopad 2015, 13:02   

ry~you napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=ENaPrRzQwPQ z tego co wiem to chłopakowi bliżej do 90 kg niż 70 ;) Jak pochodzicie po parkach do ćwiczeń(te drążki, drabiniki itp) to też spotkacie takich około 85 kg którzy muscle upy napieprzają jak wy pompki a niektórzy podciągają się na jednej ręce.
I wogóle każdemu kto wplata elementy gimnastyczne do swojego treningu bardzo polecam kanał tego typka.

ja chce taki drazek w ogrodku :( albo chociaz byle jaki w mieszkaniu :(

ry~you

Wysłany: 18 Listopad 2015, 13:15   

ja teraz przed zimą zastanawiam się czy by nie zaczepić na kotwę chemiczną kółek do sufitu... Z jednej strony nie moje mieszkanie i nie chciałbym robić burdelu właścicielowi ale z drugiej strony kotwę można będzie ściąć zaraz przy suficie i zamalować...

Czesław

Wysłany: 10 Czerwiec 2016, 11:38   

Mam przerwę w treningach, potrwa 3 miesiące i zacznę lekko cos robić na drązku. Jak u was z podciąganiem?

ry~you

Wysłany: 11 Czerwiec 2016, 18:15   

ja aktualnie zmieniłem prace i ciągne uczelnie weekendami przez co mam czas na trening 4-5 razy w tygodniu po max 45 minut no i w weekendy tą godzinke- półtorej. Postanowiłem trochę zwiększyc chwilowo intensywnosc treningów i zrzucic wkoncu ten zbedny balast na dobre. Takze sam trening do podciagania na jednej rece robie tylko raz w tygodniu aktualnie. Reszta to mozna powiedziec takie cross fity tylko z normalniejszym podejsciem ;) obecnie 2 tygodnie tak jade i zrzuciłem niecałe 1,5 kg, kondycja zdecydowanie na plus, a przez trzaskanie małej liczby powtórzeń i długie przerwy pomiedzy seriami przez ostatni rok zapomniałem co to dobra kondycja ;) no i z każdym ubywającym kilogramem czuję, że trening podciągania na jednej jest coraz łatwiejszy pomimo napewno lekkich spadków siłowych na redukcji. A i wróciłem do suplementacji kreatyną. Jak zrzuce do około 68 kg(bede skurwysynem :twisted: )wdrożę jeszcze 2 treningi w tygodniu do OAP.
Skąd ta przerwa?:>

Czesław

Wysłany: 11 Czerwiec 2016, 19:04   

Jak zerkniesz trzy strony wczesniej znajdziesz moj post, ze mam mały problem zdrowotny. Chodzilo o przepuchline. Zwlekalem z operacja przez rok , ale zmniejszylem obciazenia i nadal cwiczylem. W koncu zoperowalem i teraz dochodze do siebie. Po wakacjach powrot do treningow silowych, a teraz tylko spacerki, za miesiac rower i gimnastyka delikatnie.

We wrzesniu nie bedzie wymowek, jade ostro i bede jak żyleta :twisted:

BLT

Wysłany: 25 Sierpień 2016, 21:01   

JA wróciłem do podciągania miesiąc temu (jakoś w tym roku wchłonęło mnie bieganie ale z racji problemó prawdopodobnie z rzocięgnem będe miał woęcej czasu na drążek, więc może wrócę do budo czelendżu). Robię 5 x 5 każdego dnia pon: podchwyt, wt: nachwyt, śr: wąski nachwyt, czw: nachwyt za kark, pt: z ręcznikiem

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Strona 9 z 10
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS