Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
suplementy- co polecacie i w jakim celu?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 9 z 9
suplementy- co polecacie i w jakim celu?
Autor Wiadomość
Balofy

Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 12:23   

no raczej.

znaczy, spoko czest tych rzeczy syngericznie moze cos zrobic, tylko baza zawsze i tak bedzie ta sama.
A ostatecznie okaze sie ze zeby dorzucic do tej stalej mocnej bazy te wszystkie gowienka to sie okaze ze cos bedzie kosztowac 459 zlotych i cza bedzie dziennie 4 tabsy lykac ;D

Niko2016

Wysłany: 21 Styczeń 2017, 10:31   

Panowie jako magnes polecam chlorek magnezu lepiej się wchłania http://chlorekmagnezu.com.pl

Niko2016

deckam
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwiecień 2017, 10:15   

Warto też wyposażyć się we wszelkiego rodzaju witaminy i minerały jak np te https://www.pbc24.pl/pol_...neraly-374.html Podczas diety organizm potzrebuje zastrzyku witamin, a jeśli nie dostarczamy ich z pożywieniem, to trzeba je jakoś wprowadzić do organizmu poprzez właśnie suplementy.

SonGokuSon

Wysłany: 4 Lipiec 2017, 20:08   

A ja polecam HCA + Chitosan (Scitec Nutrition) dla osób, które mają problemy z apetytem, z nadmiernym oczywiście, mają ciągle ciśnienie na słodkie. Ja stosuję 2 kaps dziennie, jeden do śniadania a drugi do obiadu i ochota na słodkie, czy podjadanie jak ręką odjął zniknęła. Dodatkowo HCA jest fajnym mimetykiem insuliny i pozwala panować nad cukrem. Kolejna zaleta, to praktycznie brak skutków ubocznych. Moim zdaniem super suplement aby wspierać redukcję, idealnie dopasuje się do bazowego spalacza.

Panzer

SW: Różne

Wysłany: 5 Lipiec 2017, 23:56   

Według mnie zwykły zjadacz chleba nie powinien brać żadnych tabletek czy innych środków. Zdrowe jedzenie i regularne ćwiczenia, tylko tyle. Moja filozofia jest taka, że jeśli człowiek nie jest zawodowym sportowcem to niech sobie odpuści faszerowanie się chemią. Nie nabijajcie kieszeni koncernom farmaceutycznym, suplementy w niczym nie pomagają, wręcz przeciwnie dają krótkotrwały efekt i szkodzą. Jesteście młodzi, założycie rodziny, wychowacie dzieci, musicie mieć zdrowie by dla nich pracować a nie chorować w wieku 30-40 la,t bo chcieliście mieć ciało jak młody bóg i osiągnięcia jak w UFC. Mamy jedno zdrowie i trzeba je szanować.

"Nie pozwólmy napastnikowi czuć się bezkarnie"
A. Bryl

"Sztuka walki bez miecza polega na tym, by nie dać się zabić, kiedy nie masz miecza. Umyślne przechwytywanie miecza, przeciwnika nie jest podstawowym celem. "
Munenori Yagyu

smith_87

Wysłany: 6 Lipiec 2017, 05:53   

Panzer, jakie suplementy masz na myśli mówiąc, ze nie działają - wszystkie jak leci czy możesz je jakoś podzielić? Witaminy traktujesz jako suple?

"Zdrowe jedzenie" w dzisiejszych czasach? No chyba, ze masz własną oborę, własne pole, nasiona, kurnik i chowańce od dziadków to może i faktycznie zjesz trochę zdrowiej niż reszta, ale czy sama szama zagwarantuje ci dobre zdrowie to bym wątpił.

Shabu

Wysłany: 6 Lipiec 2017, 11:34   

Niko2016 napisał/a:
Panowie jako magnes polecam chlorek magnezu lepiej się wchłania http://chlorekmagnezu.com.pl

Magnez nie jest magnetyczny. Chlorek czy nie, magnes z tego będzie słaby. :lol:

More importantly, we need to learn how to bear down on a hard rep and finish it without cheating it, so that we develop the mental discipline to stay with a hard task and finish it correctly. This is one of those indirect benefits that can be obtained from physical education. If you learn nothing else from training, it is very important to learn that your limits are seldom where you think they are.
--Mark Rippetoe, Starting Strength

Panzer

Wysłany: 8 Lipiec 2017, 01:14   

Cytat:
Panzer, jakie suplementy masz na myśli mówiąc, ze nie działają - wszystkie jak leci czy możesz je jakoś podzielić? Witaminy traktujesz jako suple?

Nie pomagają naszemu ciału, zdrowiu , dają efekty ale co to za efekty jeśli przestaniesz je brać to wszystko spada ? na dodatek wpływ na zdrowie nerki, wątroba itp. Jak dla mnie nie warto chyba że planujesz karierę sportową zdobyć dużo forsy w krótkim czasie i spokojnie żyć dalej z ewentualnymi skutkami brania różnych specyfików i ciężkiego treningu. Witaminy wbrew ogólnej opinii też możona przedawkować wiem od ludzi pracujących aptece że długotrwałe branie nawet z pozoru zwyczajnej tabletki która uzupełnia niby brakujące elementy w naszej diecie, jak wciskają nam reklamy. Powodują po dłuższym czasie negatywne skutki w organizmie.

Cytat:
"Zdrowe jedzenie" w dzisiejszych czasach? No chyba, ze masz własną oborę, własne pole, nasiona, kurnik i chowańce od dziadków to może i faktycznie zjesz trochę zdrowiej niż reszta, ale czy sama szama zagwarantuje ci dobre zdrowie to bym wątpił.
Skoro uważesz że współczesne jedzenie jest w takim złym stanie to pomyśl o suplementach prawdziwa bomba chemiczna a ludzie biorą to z własnej woli.

A. Bryl

"Sztuka walki bez miecza polega na tym, by nie dać się zabić, kiedy nie masz miecza. Umyślne przechwytywanie miecza, przeciwnika nie jest podstawowym celem. "
Munenori Yagyu

smith_87

Wysłany: 8 Lipiec 2017, 06:41   

@Panzer
Jak dla mnie to opisujesz bardziej SSA, a nie suplementy. Nie odniosę się do reszty Twojej wypowiedzi, bo nie podałeś ani jednego przykładu zdemonizowanych przez Ciebie suplementów. Więc możemy mieć inne produkty na myśli.

Wszystko można przedawkować nawet wodę, więc to slaby argument. Dwa, że normy podane na ulotkach są optymalne dla ludzi mniej więcej ważacych po 60-70kg nie prowadzących sportowego trybu życia, wiec i ich zapotrzebowanie jest mniejsze. Trzy, apteka to biznes - tam też sprzedają mnóstwo shitu, jeśli chodzi o jakość.

O tej "zwyczajnej tabletce" chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej.

Cytat:
Skoro uważesz że współczesne jedzenie jest w takim złym stanie to pomyśl o suplementach prawdziwa bomba chemiczna a ludzie biorą to z własnej woli.

Właśnie dlatego, że jedzenie staje się coraz bardziej "wyjałowione" z mikroelementów z pomocą przychodzą suplementy.

Panzer

Wysłany: 8 Lipiec 2017, 10:03   

Widzisz ciągle mówię o suplementach nie SSA, wyrażam swoją opinię nie chcę mi się debatować na ten temat ponieważ to walka z wiatrakami. Nawet temat jedzenia jest pretekstem do brania suplementów, wystarczy powiedzieć że jest nie zdrowe i jesteśmy rozgrzeszeni. Na necie jest pewień znany kulturysta który na odpowiedź chłopaka jak ma ćwiczyć żeby osiągnąć konkretny efekt przepisał mu suplementy treningówe :)

A. Bryl

Munenori Yagyu

SonGokuSon

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 19:36   

Dobra, nie wspominając o SSA, też przybliżę jeden środek oralny;p który stosuję od jakiegoś czasu. Mam na myśli Microbiota Pro, jest źródłem 11 różnych bakterii, których jadnostka tworząca kolonię (CFU) to 10 mld w jednej kapsułce. Dlaczego o tym wspominam? Bo zapewne widzieliście duuużo różnych informacji, że flora jelit, że bakterie, że tam się zaczyna wszystko, że depresja, że braki skutków w odchudzaniu itp. Szukałem dobrego probiotyku i prebiotyku, ale te apteczne, głównie, te polecane, są drogie jak przenica.... Nie dam 90 zł za 10 saszetek.. Myślałem nad Swansonem, ale jednak padło na Microbiota Pro, bo ma kilka szczepów bakterii, ma duże ilości w jednej kapsułce no i w opakowaniu mamy 30 szt, co styka na cały miesiąc suplementacji. No i przekonała mnie też cena co tu nie okłamywać... I nie piszcie mi, że lepiej pij sok z kiszonych ogórków, jedz kiszonki itp. bo to tak na prawdę g**** daje. Nie da się ogarnąć wszyskich szczepów z żarcia bo musiałbym chyba dzienny limit kcal non stop przekraczać. Co mi dały te probiotyki? Lepsze samopoczucie, brak problemów z wypróżnianiem, brak problemów trawiennych, nie mam już uczucia pełnego żołądka, czy nie czuję,że jestem napuchnięty jak balon. Polecam spróbować, bo efekt przychodzi po niespełna tygodniu.

smith_87

Wysłany: 30 Lipiec 2017, 19:49   

nice try mr.Scitec

SonGokuSon

Wysłany: 8 Sierpień 2017, 15:32   

Co do magnezu to najlepiej przyswaja się przez skórę, przez co najlepiej kupić najtańszy magnez i po prostu kąpać się w nim 4-5 razy w tygodniu (wanna lub po prostu nogi moczyć). Wtedy mamy pewność, że najwięcej z tego skorzystamy.

Gwyn

Wysłany: 9 Sierpień 2017, 23:54   

Chcesz jeden z drugim suplementować witaminy i minerały - zrobić badanie krwi i ustali czy są niedobory. Przykładowo suplementacja wit C i A obniża skuteczność treningów aerobowych.

Generalnie ustawiczne stosowanie środków, które przyspieszają regenerację czy pozwalają na intensywniejszy trening zmniejszają adaptację do tegoż - przecież od tego jest trening, by obciążać organizm. Odciążanie go nie ma sensu. Jak nie dajesz rady robisz za dużo.

Inna sytuacja jest w trakcie zawodów, szczególnie gdy mamy wiele wysiłków z ograniczoną możliwością odnowy biologicznej. Wtedy jest miejsce na niekóre przeciwutleniacze, ładowanie glukozy, bufory itp.

W żywieniu sportowym obowiązuje zasada 'food first'. Jak nie masz dopiętego żywienia suplementy przydadzą się jak świni siodło.

Sordes ocurrit

Strona 9 z 9
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS