Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Pompki na siłowni

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 1 z 2
Pompki na siłowni
Autor Wiadomość
jet

Wysłany: 20 Luty 2015, 17:09   Pompki na siłowni

Mam takie krótkie pytanie podstawowe. Czy jeśli robię pompki na siłowni w dniu klatki piersiowej, to czy lepiej je robić przed ćwiczeniami głównymi, na wstępne zmęczenie, czy po wszystkich ćwiczeniach głównych, na "dobitkę". A może warto wpleść między ćwiczenia lub w ogóle nie robić?

"You know, fightin' in a basement offers a lot of difficulties. Number one being, you're fightin' in a basement!" Lt. Aldo Raine

Czesław

Wysłany: 20 Luty 2015, 17:29   

Klatka do stymulacji potrzebuje dużych ciężarów (składa się z mięśni wolnokurczliwych), dlatego na początku ćwiczymy wyciskanie leżąc. W przypadku gdy obawiamy się kontuzji stawów barkowych trening można rozpocząć od rozpiętek by zmęczyć mięśnie i w kolejnym ćwiczeniu ćwiczyć na sztandze. Pompki można robić raz na jakiś czas w celu urozmaicenia treningu.

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 20 Luty 2015, 17:56   

. Aby budować masę mięsień musi swoje przepracować z dużym ciężarem. Mięsień, który skatujesz ćwiczeniem wytrzymałościowym (pompki) nie da rady pracować potem z dużym obciążeniem siłowym, więc nie będzie miał odpowiedniego bodźca do budowy.
Tak w skrócie.
Pompki na rozgrzewkę - ok.
Pomki po ćwiczeniu właściwym - ok.

No chyba, że Twoim celm nie jest siła i masa.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

S.O.S.

Wysłany: 20 Luty 2015, 19:04   

Rob pompki ale z ciężarem ;)
Jak bez ciężaru to się nie nadają za bardzo do niczego bo sa lepsze ćwiczenia.

Aczkolwiek

Wysłany: 21 Luty 2015, 10:06   

Jak robisz klatkę raz w tygodniu i chcesz też robić pompki, to może podziel to na różne dni? Np. w poniedziałek klatka na siłowni, w czwartek pompki.

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 21 Luty 2015, 13:18   

Sti napisał/a:
Klatka do stymulacji potrzebuje dużych ciężarów (składa się z mięśni wolnokurczliwych), dlatego na początku ćwiczymy wyciskanie leżąc. W przypadku gdy obawiamy się kontuzji stawów barkowych trening można rozpocząć od rozpiętek by zmęczyć mięśnie i w kolejnym ćwiczeniu ćwiczyć na sztandze. Pompki można robić raz na jakiś czas w celu urozmaicenia treningu.

Nie jest prawdą to co powiedziałeś. To właśnie włókna szybko kurczliwe są odpowiedzialne za ruchy dynamiczne oraz takie gdzie próbujemy przenieść bardzo duży ciężar.
Im więcej włókien wolno kurczliwych w trenowanej partii ciała tym ciężar się obniża i robi więcej powtórzeń w serii.
Jet:
Wyciskanie na ławce bym robił jako pierwsze i rozgrzewał się robiąc rampę. Dokładał ciężaru co serię aż dojdziesz do serii roboczych. Pompki możesz dać sobie na końcu albo np jak ćwiczysz klatkę tylko raz w tygodniu to jako 2 dzień pobawić się pompkami.

S.O.S.

Wysłany: 21 Luty 2015, 16:33   

chyba ze takie pompki robisz to jako pierwsze
https://www.youtube.com/watch?v=Fxpe-abGwoc

jet

Wysłany: 22 Luty 2015, 23:04   

Dzięki za wszystkie podpowiedzi panowie.

@S.O.S.
Hah, tak to tylko na jednej ręce. :wink:

"You know, fightin' in a basement offers a lot of difficulties. Number one being, you're fightin' in a basement!" Lt. Aldo Raine

joonek9

Wysłany: 17 Marzec 2015, 23:46   

Mogę dodać, że jeśli robisz dużo pompek, to ciekawym rozwiązaniem jest robić pompki wolno opuszczając się wolno, zaś wypychając wolno. Bardzo fajnie czuje się mięśnie i można po właściwym treningu "dobić" mięśnie.

dar75

Wysłany: 18 Marzec 2015, 10:39   

joonek9 napisał/a:
... to ciekawym rozwiązaniem jest robić pompki wolno opuszczając się wolno, zaś wypychając wolno. ...

???

jane715
[Usunięty]

Wysłany: 11 Marzec 2016, 16:01   

a dużo tych pompek

joonek9

Wysłany: 21 Marzec 2016, 11:54   

dar75 napisał/a:
joonek9 napisał/a:
... to ciekawym rozwiązaniem jest robić pompki wolno opuszczając się wolno, zaś wypychając wolno. ...

???

Chyba bylem troszkę roztrzepany jak to pisałem, chodziło mi o to, żeby opuszczać się wolno zaś wypychać dynamicznie.

Agraszak
[Usunięty]

Wysłany: 14 Czerwiec 2017, 14:15   

A jaki jest Wasz rekord w pompkach? Ile udało się Wam zrobić za jednym razem najwięcej?

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 14 Czerwiec 2017, 14:37   

Za 1 razem 1 sztuke :>.

dar75

Wysłany: 14 Czerwiec 2017, 15:38   

Kiedyś jak mi się wydawało, że umiem robić pompki robiłem 70. Teraz gdy umiem robić pompki z zachowaniem wszystkich (mam nadzieję) detali ułożenia ciała i zakresu ruchu to połowę.
A pewnie jakby jakiś fachura od kalisteniki mnie oceniał i popoprawiał to z połowy zrobiłaby się ćwiartka :)

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS