Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
DESW czyli Dawne Europejskie Sztuki Walki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MIECZ i SZTUKA WALKI MIECZEM
DESW czyli Dawne Europejskie Sztuki Walki
Autor Wiadomość
wild.goose

Wysłany: 15 Marzec 2015, 17:12   DESW czyli Dawne Europejskie Sztuki Walki

Czołem.

Jeżeli szukacie zupełnie "innej bajki" pod względem treningów to myślę, że zainteresuje was DESW (ang. HEMA) Do "rycorów", wiedźminów czy tym bardziej jedi jest na szczęście bardzo daleko ;) no chyba, że ktoś lubi przebieranki to i imprezy LARP zainteresuje, ale nie o tym mowa.

"Zjednoczeni chęcią odtworzenia zawartych w źródłach technik Dawnych Europejskich Sztuk Walki staramy się doprowadzić do ich zmartwychwstania” i udostępnienia szerszej publiczności. Wierzymy, że nasze starania pozwolą nam odzyskać utracone dziedzictwo i że pewnego dnia imiona oraz kunszt średniowieczych i renesansowych Mistrzów będą znane i obecne w naszej kulturze tak, jak obecne są w niej dziś inne sztuki i sporty walki. Poprzez unikalne połączenie badań tekstów źródłowych i praktycznej aplikacji zawartych w nich wskazówek docieramy do głębi nauk i doskonalimy nasze ich rozumienie w nadziei, że uda nam się kiedyś osiągnąć umiejętności, jakie posiadali autorzy manuskryptów. Pragniemy legalnie prowadzić treningi i dążymy do tego, aby powstał certyfikowany przez Państwo program instruktora Dawnych Europejskich Sztuk Walki." FEDER POLSKA

A z czym się to je?

https://www.youtube.com/watch?v=qthCkt6Jolk

https://www.youtube.com/watch?v=H7aXtzf7-Lk

Ktoś, to ogląda namiętnie joemonstera na pewno natrafił na w/w filmiki lub też kanał kolegi Kuby, który mocno promuje nasze utracone dziedzictwo.

Zapomnijcie o "epickich" walkach na miecze, jakie widzieliście na szklanym ekranie - to jedna wielka farsa. Gorąco zapraszam do zapoznania się z tematem, ponieważ osobiście zbierałam się 3 lata, a od kiedy trenuję (zaczęłam końcem 2013r) pluję sobie w brodę, że nikt mi wcześniej nie zasadził siarczystego kopa na rozpęd!

Przy okazji pod koniec kwietnia będzie impreza, którą mój klub organizuje "Nord Fecht 2015" - wydarzenie na facebook, więc jest możliwość przyjść, zobaczyć, popróbować sił. A warto.

Pozdrawiam
Gośka

wild.goose

Wysłany: 16 Marzec 2015, 22:55   

Jeżeli ktoś chciałby przyjść na imprezę z ciekawości popatrzeć, porobić zdjęcia to nie ma najmniejszego problemu :-) to nie jest hermetycznie zamknięty ewent. Najwięcej będzie się działo w niedzielę, zwłaszcza podczas honorowego Fechtschule. Poniżej filmiki wyjaśniające, na czym to polega i dlaczego może być tylko jeden!*

*kto oglądał Highlandera to będzie miał przed oczami finałową walkę :) natomiast w tym przypadku jest demokracja - uznaniowa, w końcu to honorowe sparingi!

https://www.youtube.com/watch?v=ctILmP_uQWY

https://www.youtube.com/watch?v=ZgFKywDk5nM

Pozdrawiam!

Gwyn

Wysłany: 26 Marzec 2015, 18:52   

O, świeżo nawrócony :) Nie bój, tu DESW od lat znane

Sordes ocurrit

wild.goose

Wysłany: 27 Marzec 2015, 11:29   

świeżo- nie świeżo ;) w sumie 1,5 roku będzie a mogło być już 4 lata :-)

Gwyn - czy pod tą ksywą kryje się Michał?

pozdrawiam
Gośka

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 16:07   

Witam. Ciekawi mnie ten temat. Ale nie widzę dużego ruchu na tym forum. Macie linki do bardziej aktywnych społeczności zajmujących tym zagadnieniem ?

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 11 Październik 2016, 13:32   

gdyby ktoś był zainteresowany, jest sekcja w Lublinie. zapraszamy an treningi

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MIECZ i SZTUKA WALKI MIECZEM