Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Ćwiczenie na brzuch - klłko

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 1 z 2
Ćwiczenie na brzuch - klłko
Autor Wiadomość
Czesław

Wysłany: 28 Marzec 2015, 15:19   Ćwiczenie na brzuch - kółko

Cytat:

spróbuj połączenia w super serii kółka na brzuch z podciąganiem. Sam nie narzekam na brak motyli czy brak czucia tych mięśni ale za każdym razem jak robię taką super serię dużo mocniej odczuwam pracę najszerszego grzbietu podczas podciągania. A pomysł zaczerpnąłem z artykułu na t-nation chyba autorstwa dana johna.

Kupiłem kółko i ździwiłem się ile jeszcze przede mną. Z pozycji stojącej zjadę do parteru, ale na tym koniec ćwiczenia. Z kolan moge robić po 7 ruchów w serii. A Wy robicie z pozycji stojącej?

novocaine

Wysłany: 28 Marzec 2015, 15:30   

jak robilem regularnie, to bylem wstanie zrobic jedno pelne stojac. wiekszosc robilem do sciany, wydluzajac dystans.

ogolnie powyzej 15 z kolan powiedzialbym mozna/trzeba zaczac robic progresje do stojaka.

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 28 Marzec 2015, 15:37   

ja robię około 5-7 w serii ale raczej rzadko. Musze robić na przemian ze wznosami nóg na drążku. Z kolan w zasadzie robię tylko lekko na boki.

Czesław

Wysłany: 28 Marzec 2015, 15:39   

Minęło już 20 minut od treningu a brzuch boli mnie przy każdym ćwiczeniu (na inne partie). Prosty, tani przyrząd, a widze że to strzał w 10.

czarny msciciel

Wysłany: 28 Marzec 2015, 16:00   

pamietam jak bylem mlodszy to moja matula miala i sobie cwiczyla w domu - robila po 10x, zawsze myslalem ze to proste:)

novocaine

Wysłany: 28 Marzec 2015, 16:18   

czarny msciciel napisał/a:
pamietam jak bylem mlodszy to moja matula miala i sobie cwiczyla w domu - robila po 10x, zawsze myslalem ze to proste:)

ba, moja babcia miala takie kolko ;)

S.O.S.

Wysłany: 28 Marzec 2015, 17:14   

Przecież z kolan to nie jest zbyt wymagające...
Na brzuch gorąco polecam plank z ciężarem na ledzwiach, 10 kilo juz robi robotę.

czarny msciciel

Wysłany: 28 Marzec 2015, 18:38   

novocaine napisał/a:
ba, moja babcia miala takie kolko

a moj pradziad mial TRXy

BLT

Wysłany: 28 Marzec 2015, 23:07   

A mój pradziad rzeźbił w drewnie majchrem;)

Haziajstwo

www.welnateam.pl

jakub

Wysłany: 28 Marzec 2015, 23:39   

w szczycie mozliwosci kilka lat temu bylem w stanie zrobic 5 ze stania. teraz wygina mnie w kregoslupie i jest kicha. nawet jednego pelnego nie zrobie, musze robic do sciany :( w zasadzie jedyne cwiczenie po ktorym mam zakwasy w brzuchu

Never argue with a fool. People might not know the difference...
If you have to ask, you're not entitled to know...

ry~you

Wysłany: 29 Marzec 2015, 11:59   

to jest takie dziwne ćwiczenie bo największe napięcie w mięśniach brzucha jest w momencie największego rozciągnięcia mięśni choć ta zmiana z pozycji górnej do dolnej jest nie wielka bo jednak chodzi o to żeby utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa. Ale po 3-4 seriach po 3-5 powtórzeń na drugi dzień brzuch czuję przy każdym ruchu. A takie kółko dostałem pare lat temu jak byłem rossem zafascynowany ;p

czarny msciciel

Wysłany: 29 Marzec 2015, 13:04   

BLT napisał/a:

zarty zartami ale ja sie bawilem zabawkami ktore w drewnie wycial mi dziadek:) Niektore dosyc zlozone, z ruchomymi czesciami:)

Kolko chyba nabede - koszt malutki, za tydzien wieszam z powrotem drazek, kettle jest, mozna w domu pracowac.

ry~you

Wysłany: 29 Marzec 2015, 14:27   

Kolko chyba nabede - koszt malutki

Tutaj radze uważać. Kiedyś opowiadałem swojemu trenerowi od jj że mam takie kółko do ćwiczenia mięśni brzucha nie bardzo mógł skminić o co chodzi więc przyniosłem na trening. Pare tygodni później przychodzi ze swoim niedawno kupionym i pokazuje mi jak robi progresję do ściany. W tym momencie ta rurka na której jest zamocowane kółko po prostu pękła i facet walnął ryjem o podłoże ;p Na szczęście to było na macie ale okulary mu się rozjebały :D
nie mówię żeby kupić everlasta za chyba 70 zł. Ja akurat takie mam i jest fajne poza jedną wadą. Kółko nie ma gumy na obwodzie tylko taki twardy dobrej jakości plastik z wypustkami który odbija się na parkiecie.
Mam jeszcze takie tylko szaro-pomarańczowe. Dużo tańsze równie dobre.

BLT

Wysłany: 29 Marzec 2015, 16:31   

BLT napisał/a:

zarty zartami ale ja sie bawilem zabawkami ktore w drewnie wycial mi dziadek:) Niektore dosyc zlozone, z ruchomymi czesciami:)

(...)

Ale ja wcale nie żartowałem.. też się bawiłem bączkami z drewna, konikami itd. Nawet dziadek próbował mi część swej wiedzy odstąpić ale za mały srul byłem a jak juz podrosłem to za późno było:(
A wracając do kółka to one mają napisaną masę do jakiej są przystosowane. Dużo ćwiczen z kółkiem to na stronie Rossa jest. Ja mam takie z tesco co niby do 100 kg max ale nie ufałbym bo przy moich 80 z haczykiem dość się mocno wygina.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Czesław

Wysłany: 29 Marzec 2015, 18:22   

O co chodzi z tą ścianą?

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS