Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Rower cross

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE
Strona 2 z 3
Rower cross
Autor Wiadomość
Peter

Wysłany: 14 Wrzesień 2016, 19:48   

http://www.dobrerowery.pl...jjygaApov8P8HAQ

DXA

Wysłany: 15 Wrzesień 2016, 06:49   

No fajny ten Trek ale często cena jest problemem. Jak na początku pisałem że szukam dla znajomego i znaleźliśmy Kross Evado 2013 za 2500 (gdzie modele z 2013 to odpowiednik osprzętem 6.0 z najnowszych kolekcji), tak w czerwcu tego roku sam zmieniałem z mtb na cross i wziąłem Evado 5.0 2015 (znalazłem wyprzedaż po 2250). Zrobiłem prawie 2k km w te 4 miesiące i jestem bardzo zadowolony. Przy różnicy w cenia jaka jest z Trekiem mimo że ma kilka ciekawych bajerów to brałbym ponownie i tak Evado.

You can do battle with strenght, you can do battle with wits, but no weapon can beat a great pair of tits.

Wiktorek

Wysłany: 15 Wrzesień 2016, 20:59   

DXA napisał/a:
Przy różnicy w cenia jaka jest z Trekiem mimo że ma kilka ciekawych bajerów to brałbym ponownie i tak Evado.

Z całym szacunkiem ale mylisz sie. Porównywanie Treka do Krossa to jak porównywać Audi do Fiata... W takim przypadku tez można powiedzieć, ze cena wygórowana za Audi bo przecież oba auta jadą do przodu :)
Tak, jestem posiadaczem dwóch Trekow i dobrze sie z tym czuje :)

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 16 Wrzesień 2016, 21:37   

Warhead, fat bike

Peter

Wysłany: 17 Wrzesień 2016, 07:54   

dokładnie.. Trek i Kross,, to tak jak by porównać miss świata z miss XXL.... o gustach sie nie dyskutuje...bo są ludzie którzy musza mieć "polski" rower, albo przerzutkę XT.
Nie namawiam, ale teraz po tych paru km zrobionych na Krossie zrób rundę na Treku.
PS.
Kross tez ma dożywotnią gwarancje na ramę?

DXA

Wysłany: 17 Wrzesień 2016, 16:09   

Ja nie mowie ze to jest to samo ale zdecydowanie przesadzacie z roznica w jakosci. Budzet mialem jaki mialem i zmiescilby sie w niego Trek 2.0 a nie ten z linka a to pewna roznica.

You can do battle with strenght, you can do battle with wits, but no weapon can beat a great pair of tits.

Tharfin

Wysłany: 19 Wrzesień 2016, 09:55   

Zrobiłem ponad 6k km przez rok na Evado 2.0. i w sumie konkret się jeździ. Ja tam nie widzę, żadnej różnicy w rowerach w tej cenie(ok 1.5 zł). Ramie nic nie dolega, osprzęt jak to osprzęt się zużywa.
A o Treku jest tyle samo dobrych opinii co złych, a wśród moich znajomych zdecydowanie więcej złych.

Singularity of Purpose.

Peter

Wysłany: 19 Wrzesień 2016, 12:22   

bo z rowerem jak z ciuchami . kupuje się na wymiar i pod swoje preferencje. I tu zaczyna się problem... bo nie jest kwestia czy rower mi się podoba, tylko czy ja się na nim dobrze czuje. I nie da się tego stwierdzić tzw podczas kółka pod sklepem. Niektóre firmy maja tzw dni testowe. Można poeksperymentować i poczuć czy sie "komunikujemy" z rama roweru.. Ale to trzeba mieć, że tak powiem, level zaangażowania dość wysoki i "cyklozę" żeby to ogarnąć.
aa jest jeszcze jedne czynnik .. "poziom lansu" ;)

DXA

Wysłany: 19 Wrzesień 2016, 16:52   

No szczerze jeździ mi sie bardzo dobrze ale nie mam porównania z innymi cross'ami bo wszystkie moje rowery poprzednie to mtb były (dawno temu unibike, potem specialized - ukradli mi, potem focus - ukradli mi z zamkniętego parkingu pod biurowcem, potem corratec - tego sprzedałem żeby przesiąść sie na cross'a). Mam zrobione jakoś ze 2k km już nim, wszystko działa bezbłędnie, geometria ramy mi pasuje nawet po przejechaniu 80km trasy żadnych problemów w zwiększonym zmęczeniu pleców/rąk.

Teraz się wszędzie przypinam lepszym łańcuchem:

[/grafika]

złowieszczek

Wysłany: 19 Wrzesień 2016, 19:51   

przypnij się ulockiem. byle ulock jest lepszy od najlepszego łańcucha

DXA

Wysłany: 20 Wrzesień 2016, 07:04   

Mam też u-locka i przypinam nim na strychu na noc, ale łańcuch jest praktyczniejszy dużo łatwiej znaleźć miejsce do podpięcia (a jest kilka miejsc gdzie regularnie jeżdżę i z tym jest problem).

Peter

Wysłany: 20 Wrzesień 2016, 10:31   

EEE NIE... I TO I TO ... a nie ze keta wygodniejsza...

DXA

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 07:19   

Jak zostawiam pod jakimś centrum handlowym to się nie boje bo zwykle jest tam przypiętych ze 20 rowerów z czego 15 na linki stalowe które szczypcami bocznymi z biedronki w minute zostaną przecięte, a ten łańcuch nie mówiąc już o u-locku cryptonite to jest praca na długi czas przy użyciu ciężkiego narzędzia albo flexa.

złowieszczek

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 14:37   

;-)

DXA

Wysłany: 5 Luty 2019, 10:12   

Odgrzeje temat żeby nowego nie zakładać. Trzeci sezon się zaczyna na Evado 5.0, jeździ dobrze nic się nie psuje. 10k km już poszło więc standardowe wymiany związane z napędem już były. Podejrzewam że niedługo też opony będę zmieniał. Cały czas jeżdżę na Schwalbe CxComp i odpowiada mi ta opona (gdyż 80-90% jazdy to ścieżki i asfalty) ale mam wrażenie że bardzo szybko się ściera. Ktoś może polecić coś w tym stylu i podobnej cenie (50-100 pln), miło jakby był pasek z refleksem na oponie.

Strona 2 z 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE